denon czy yamaha

ESOX

New member
Witam Was,

Jestem po odsłuchu kolumn JAMO 606 (już zakupiłem, stoją w pokoju :) )

Pozostaje sprawa amplitunera. Budżet 1000zł-1200zł. Z odsłuchanych odpadło onkyo 505 - jakoś mi nie leżało.
Zostało Yamaha 661 (w media 999zł) i denon 1508. Grają trochę inaczej ale mnie się podoba, i jedno i drugie (przy takich zestawach nie jakiś z górnych półek ampli podobne ,,pierwsze skrzypce" grają kolumny. Mam do Was prośbę o podanie praktycznych zalet i wad tych amplitunerów. Byłem zdecydowany na 661 ale często polecają mi 1508 (niższy model ale nowszy). Co wy sądzicie?, jakie znacie różnice, praktyczne zastosowanie itp. Wykorzystanie amplitunera 40% kino, 60% muzyka i radio. Co lepiej ,,Y" czy ,,D" ?

Planuje podłączyć do ampla ,,n-kę" obydwa mają dwa wejścia i jedno wyjście - może tu są znaczące różnice

Proszę o porady, wasze uwagi co za którym przemawia (Y- 140W a D-110:-( nie wiem czy nie za salbo do Jamo ale w sumie na max nie bede sluchal)
a może coś innego proponujecie -inna firma?
tylko to musi być w okolicach 1000zł (nowe dekodery i inne bajery darowalem sobie - nie dogonie nowinek....a cos grać musi - chodzi o jakość, praktykę itp.)
 

djadammo

New member
osobiście sam miałem dylemat co kupić przy podobnym budżecie wybrałem denona ponieważ gra bardzo ładnie natomiast yamaha jak dla mnie gra jak na dyskotece denon w kinie sprawdza sie brdzo dobrze obejrzałem kilkanacscie filmików juz na nowym piecu i jestem pod wrażeniem ale najlepiej sobie odsłuchać denon daje 3 lata gwarancji pozdrawiam :eek:
 
Do góry