Denon Avr 3000 czy Onkyo TH-Nr 717?

bagienny

New member
Ponieważ jest to mój pierwszy post,jeszcze raz witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Mam pytanie i liczę ze osoby z doświadczeniem w KD podzielą się swoimi opiniami. Wacham się w wyborze amplitunera. Posiadam kolumny Phonar P-40 i do tych kolumn chcę dobrać któryś z amplitunerów wymienionych w tytule. Mój pokój odsłuchowy posiada 35m i potrzebuje amplitunera który zapewniłby tym kolumnom miękki bas i nie "szeleszczącą" meczącą górę. Który z wymienionych ampl. zapewni lepszą jakosc stereo? Na posiadanych kolumnach chcę zbudowac zestaw KD. Nadmienię ze wybór amplitunera bedę opierał tylko pomiędzy tymi dwoma modelami. Może ktoś z szanownych forumowiczów miał okazję posłuchać wymienionych ampli. lub tych kolumn i zechce podzielić się swoimi odczuciami, bedę wdzięczny.
 

bagienny

New member
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Końcówka mocy jest w planach,stąd ampli. z wyjściem pre- out. Tyle że na cenę to melodia przyszłości na co najmniej pół roku. Jaki wzmacniacz do posiadanych kolumn dobrać to już wiem ,bo te kolumny grały w różnej konfiguracji u mnie,ale kino domowe to temat dla temat nowy. Stąd pytanie ,być może nie do końca dobrze postawione,ale chciałbym usłyszeć który z tych dwóch ampli. jest mniej żywiołowy z miękim rozciągniętym basem i nie ma zbyt mocno wyeksponowanej góry. Wiem jak grają moje kolumny i z czy zagrają poprawnie dla mnie,lecz niestety nie wiem nic o brzmieniu tych ampli. Stąd chętnie posluchalbym opini tych którzy mieli z nimi styczność. Niestet ,tu gdzie mieszkam jedynie istnieje możliwość zdobycia do odsluchu Onkyo 616 o Denonie to mogę pomarzyć.Ze względu na rodzinę ponowne kompletowanie sprzętu muszę rozpocząć od KD i stąd moje pytanie o stereo tych ampli. Niech i ja coś z tego mam he,he. Nadmienie że słucham głównie jazzu ,blusa wraz z synem bo on to gra :),ale mlody nie gardzi i "sieczką" z eski. Za podpowiedz Yamachy bardzo dziękuję,ale wiele lat temu miałem okazję jej słuchać i dźwięk Yamachy był dla mnie uciążliwy i wręcz odwrotny do tego czego potrzebuję:) Być może teraz brzmi inaczej ale "niechęć" pozostała. Jeśli ktoś przedstawi swoje zdanie o tych ampli. będę wdzięczny.

Z ta Yamachą to wyrwałem sie jak "Filip z ...",posta czytałem w pracy pod biurkiem na smartfonie i dlatego doczytalem się że polecasz Yamachę. Dyzio wybacz starszemu człowiekowi który ma kłopoty że wzrokiem. A tak na marginesie pozdrawiam mieszkańca mojego miasta
:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bagienny

New member
Dziękuje za sugestię. Przez moment nawet rozwazałem Marantza tyle ze model 5008,zainteresuje sie tematem. Z tego co wyszperałem na forach i w opisach, Marantz gra z mocną podstawa basowa i w brzmieniu podobny jest do Denona?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Denon może tak, ale Marantz jak dla mnie gra bardziej wyrównanym pasmem, jest muzykalny. Wszystko to kwestia gustu i doboru zestawu. Przykład Onkyo, w stereo płasko i bez emocji ( budżetowe modele), a w kinie potrafi tak przy...ć że aż się widno robi:)Ja powiem tak, pomijając kwestię większej/mniejszej awaryjności czy nowinek tech., czyli skupiając się tylko na dźwięku kinowym cięzko by mi bylo wyłonić faworyta. Każda marka ma coś co może się spodobać i na swój sposób przy odpowiednio dobranych kolumnach gra dobrze. Producenci nie mogą sobie pozwolić żeby np. Marantz grał świetnie w kinie a Yamaha kiepsko.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sytuacja jest nastepujaca. W kinie domowym czyli dzwiek 5.1 wszystkie amplitunery zagraja na podobnym poziomie, roznice pojawiaja sie w kwesti Stereo. Jak pojdziesz na test to wybieraj ten amplituner ktory gra najlepiej w stereo bo jesli tu zda egzamin to w kinie bedzie jeszcze lepiej.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A, i znów się mamy:) Ośmielę się ponownie niezgodzić z kolegą. Czyli jeżeli Onkyo jest cienkie w stereo, a np. HK czy Marantz powiedzmy niezłe, to w kinie Onkyo powinno być na szarym końcu, jeżeli to co w stereo jest dobre to w kinie będzie jeszcze lepsze? A tak nie jest:grin: He,he. I co Ty na to?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sytuacja jest nastepujaca. W kinie domowym czyli dzwiek 5.1 wszystkie amplitunery zagraja na podobnym poziomie, roznice pojawiaja sie w kwesti Stereo. Jak pojdziesz na test to wybieraj ten amplituner ktory gra najlepiej w stereo bo jesli tu zda egzamin to w kinie bedzie jeszcze lepiej.

Dajesz Kolego palca uciac ze tak bedzie? Bo ja kilka sprawdzalem amplitunerow i wysokich modeli a nie budzetowych i w cale tak nie bylo, co kilka razy juz pisalem . Wcale denon 4520 dla mnie nie nie zagral lepiej w stereo od onkyo ,a w kinie domowym znacznie slabszy byl od onkyo 5010 nie wspomnne o arcamie 600 czy CA w swoim najwyzszym modelu, , a oba czyli i arcam i Ca znacznie lepsze byly w stereo od denona i od Onkyo... Wiec na Twoim miejscu nie wiem czy bym takie rady komus dawal, a tym bardziej, ze pyta sie o znacznie nizsze modele niz wymienione przez moja osobe.. Wiec mysle ze tam jest to jeszcze mniejsza roznica do zauwazenia... Mysle ze generalnie Kolega powinien poszukac i posluchac sobie amplitunera ktory w obu tych przypadkach czyli i w stereo i w kinie bedzie mu sie najlepiej podobal.. A na pewno nie szedlbym ta droga zeby kupil to co mu sie spodoba w stereo to w KD na pewno tez bedzie mu to gralo tak jak bedzie chcial... bo mozna sie zdzwic...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Widzicie, bo cały czas ludzie chcą mieć All in one. W sumie to trochę się nie dziwię temu, bo ceny sprzętu nie sa niskie a zarobki znacznie odbiegają od średniej europejskiej:) Ampli KD służą do dźwięku wielokanałowego, a nie do delektowania się jakością w stereo. Do tego służą inne klocki. Dlatego ciężko znaleźć coś co zadowoli Nas i w kinie i w muzyce. Whiplash gwarantuję Ci że gdybyś miał niezły wzmacniacz, to całe te dyskusje nt. ustawień, kalibracji pod muzykę byś olał. Ustawił byś sobie ampli pod kino i miał wszystko inne w poważaniu:) A na wzmaku już nie brakuje korekcji, ustawień itp. Ja u siebie mam tylko wybór wejścia i potencjometr, i to wszystko. A gra super.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie wszystkie niższe modele grają porównywanie trochę brzmienia so inne ale w cale to nie oznacza że coś jest do kina lepsze a coś innego jest lepsze w stereo. Jak dla mnie jest to porównywalne, troszkę inaczej jest w wyższych modelach, ale też nie ma co przesądzać.
 
Do góry