Denon AVR 2809 - problem wyjście optyczne

endriu83am

New member
Witam:)
Mam problem z wyjściem optyczny w Amplitunerze.
Amplituner AVR 2809 posiada 3 wyjścia optyczne OPT1, OPT2, OPT3
Wyjście optyczne działa tylko na OPT3 ,które znajduje się na przednim panelu Amplitunera na pozostałych OPT1, OPT2 nie działają (tył AMP)
Przy przepinaniu kabla przełączam w ustawieniach menu na INPUT SETUP-ASSIAN-DIGITAL-OPT1,OPT2,OP3 w zależności pod który kanał podpinam (działa tylko na OPT3 jeśli kabel optyczny podepnę)
Uszkodzone wyjścia OPT1, OPT2????:x
 

Rafal7

Banned
Jeżeli potrafisz przypisać wejścia do odpowiednich źródeł i jest brak dźwięku to tak.
Miałem 2808 i nie pamiętam dokładnie, ale spróbuj jeszcze zmienić w ustawienia aby ampli odbierał sygnał digital a nie analog
Przywróc jeszcze ustawienia fabryczne.
 

endriu83am

New member
zresetowałem amplituner do ustawień Fabrycznych, przełączyłem na Digital(zawsze mam Auto ustawione) dalej nie ma dźwięku na tych 2 kanałach OPT1, OPT2 :(
 

endriu83am

New member
nie mam możliwości podpięcia urządzeń pod Coaxial.
na Amplitunerze z tylu mam tez wyjście Optical OUT podpiolem kabel i nie sieci się strumień na czerwono w kablu na wyjsciu
 

Rafal7

Banned
Pewnie jakaś ścieżka przestała przewodzić , najprawdopodobniej to zimny lut, zanieś ampli do jakiegoś serwisu rtv i za parę groszy to zrobią.
Możesz sam zdjąć obudowę i podgrzać płytkę z wejściami i sprawdzić czy zadziała.
 

endriu83am

New member
problem rozwiązany:)
zdjąłem osłonę z amplitunera i okazał się że wtyczka od płytki gniazd OPTICAL
COAXIS była wypięta!!!!!!!(wpiołem spowrotem i działa :))
dzięki jeszcze raz za słuszna podpowiedz żeby ściągnąć osłonę od Amplitunera i sprawdzić :p
 
Do góry