Denon avr-2809 Jakie kolumny 5.0

flash69

New member
Witam,
prosiłbym o poradę w wyborze kolumn 5.0 do denona 2809.
Zestaw ma grac w pokoju 20m2, filmy 70%, muzyka 30%(rock,power metal). Budżet 3000-3500zł, do zestawu posiadam suba Dali basis 100.

Pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam Denona z Oli4010 i 19m2 i jestem zadowolony. Tylko z Oli jest już problem z dostępnością. Polecam zwrócić uwagę na , Klipsch RF52/62, JBL Studio 190. Do kina i muzyki której słuchasz powinny się nadać. Jak masz możliwość wybierz się na odsłuch.
 

freedi

Member
Mój kolega ma Denona serii 3... i zestaw Dali Concept 6 i bardzo sobie chwali,a chłop przewalił już trochę sprzętu więc raczej wie co mówi.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no wiesz jeden chwali drugi nie, jednemu podoba się to a innemu co innego. Nie ma to jak odsłuch :)
 

freedi

Member
Masz rację,ale wtedy większość próśb o poradę na tym forum jest bez sensu :p.
Sugeruję tylko co może być odpowiednie i może przypaść do gustu-wybór i decyzja należy do pytającego.
To tyle w temacie i dalsza polemika jest tu nie na miejscu
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Polemika jest sztuką i jest jak najbardziej na miejscu, z tym, ze ja nie jestem artystą :)
Dla mnie np. połączenie Dali Concept czyli najniższej serii z amplitunerem niemal topowym jest zgrzytem, bez względu na to ile przewaliło się sprzętu, nie ujmując doświadczenia Twojemu koledze ;)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
bo takie połączenie nie jest adekwatne do tego co by było można osiągnąć :). W tym przypadku głośniki hamują potencjał ampli. Jest główna zasada to kolumny powinny być najlepszym punktem zestawu :). To trochę podobnie jak byś najwyższy model dali podpiął do budżetowego ampli denona. Jest to przerost formy nad treścią :)
 

freedi

Member
Upraszczasz i to bardzo!
A zasada ta brzmi ciut inaczej z powodów czysto technicznych:Gra,pracuje cały układ-a najsłabszym elementem tego układu jest właśnie głośnik( w tym przypadku ich zestaw,co tym bardziej utrudnia sprawę) i dlatego nasze wrażenia odsłuchowe są takie na jakie pozwala głośnik.
I jeśli wyznacznikiem klasy kolumny jest jej cena,to się kolego bardzo mylisz.
Mogę podać Ci mnóstwo przykładów modeli "kolumn" kosztujących krocie,które są najzwyczajniej kiepskie jak i zupełnie odwrotnie.
I jeśli sądzisz,że Concept jest słabym zestawem,bo najniższym i najtańszym z Dali to ich na pewno nie "słyszałeś" nie mówiąc o "słuchaniu"...
I ten Denon to szczerze mówiąc,jeśli już idziemy takim tokiem rozumowania(im wyższy numerek i droższy,tym lepszy?)to ampli ze średniej półeczki i akurat te Concepty wg Ciebie są dla niego zbyt słabe,bo to niski model?
To może żeby "pasowało" Helicony400 mk2 ? za 15k minimum?
Przecież to już ten "wyższy" model?Tylko to jest dopiero przerost formy nad treścią...To ma grać i sprawiać radość, anie stać w salonie z paragonem na maskownicy!
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla tego odsłuch i jeszcze raz odsłuch :). Każdy ma inne gusta a o nich się nie dyskutuje. Bo dla mnie zdecydowanie lepiej grają dali ikon, ale to tylko mój gust :p. No i na mój gust słuchowy są za słabe i co na to poradzę. Tu tylko można podawać propozycje do ewentualnego odsłuchu i swoje opinie na dany temat a nie wmawianie komuś, że to ma brać bo ja mam, tego nie bo ja miałem, tylko i wyłącznie propozycje i odsłuch. Moim zdaniem zawsze lepiej zainwestować w lepsze kolumny kosztem trochę niższego modelu ampli, no chyba że akurat te kolumny odpowiadają koniec to spoko, ale pod warunkiem że było odsłuchiwane :p. Możesz mi podawać modele kolumn kosztujących krocie i uwierz mi że dla kogoś ten model będzie idealny a akurat dla Ciebie słaby. Znam kogoś kto jest zafascynowany jamo 608 mimo że słuchał znacznie bardziej ambitne konstrukcje z wyższej półki, ale dla niego to jamo wygrało i jest z nich zadowolony
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W ten sposob nie porozmawiamy, bo chesz zakrzyczeć nas wszystkich swoją wiedzą w obronie kolegi :) Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wymyślasz fakty, ktorych nie ma w wypowiedziach.
Czy ja lub ktos inny napisał, ze Concepty są słabe bo najnizsze i najtansze? Gdybys bywal na forum czesciej lub czytał wiecej wypowiedzi wiedzialbys, ze Concepty czesto polecam.

Tak sie sklada, ze brzmienie Kolumn Dali Concept znam doskonale i uwazam, ze w swojej klasie grają bardzo fajnie. Kolega Fox wyjasnił juz o co chodzi. Do ich napedzenia wystarczyłby ampli o dwie klasy nizej, co nie znaczy, ze z tak wysokim modelem grają gorzej, na pewno nie.
Jesli spojrzysz na stopkę ujrzysz i z mam Dali, ale inny model. Oznacza to, ze wyboru kolumn jak i wszystkich pozostałych elementów dokonałem po wielu godzinach i latach odsłuchów, zaczynajac od Conceptów.
Owszem, masz rację, ze nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakosci, a w przypadku audio czesto przepłaca się niepotrzebnie, ale w tym przypadku to niepotrzebny wydatek.
Dla scislosci: Denon 33xx bedzie z kolei zbyt kiepski dla Helicon 400 :)
Mam nadzieje, ze Twoj kolega cieszy się z brzmienia zestawu, w przeciwienstwie do nas, którzy oglądaja metki na maskownicach w salonie.
Pozdrawiam
 

freedi

Member
No to faktycznie nie porozmawiamy,bo przebywam na forum zbyt rzadko i krzycząc przekręcam fakty..
Tak właśnie wygląda polemika,w której niestety nie ma 'mistrza'a mieliśmy tylko doradzić jaki zestaw mógłby pasować koledze...
I osobiste wycieczki Panowie podszyte sarkazmem mnie na prawdę nie interesują.
To tyle z mojej strony.
spokojnej nocy
 
Ostatnia edycja:

flash69

New member
Witam ponownie.
Jestem po przesłuchaniu kilku zestawów kolumn i największym moim faworytem jest Monitor Audio RX8. Niestety zestaw 5.0 jest nie osiągalny w moim obecnym budżecie.

Dlatego wpadłem na szatański pomysł, aby do obecnego ampli dokupić jakieś tańsze kolumny do kina 5.0 i razem z projektorem zainstalować się na poddaszu. A jak budżet trochę urośnie to kupiłbym zestaw kolumn 2.0 i dobry wzmacniacz stereo do salonu.
Co o tym myślicie ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po pierwsze pogadaj z Blackninja na PW. Cenami potrafi ostro zaskoczyc w porównaniu do konkurencji. Po drugie, to bdb. plan rozdzielić KD i stereo. Stereo więcej wyciągnie z kolumn i warto kupić je lepsze. KD rządzi się trochę innymi prawami i uważam że nawet jak byś kupił ciut tańsze kolumny, to jakiś strasznych różnic nie będzie. Oczywiście nie piszę tutaj o kupnie kolumn za 1500zł:) Każdy z Nas mylę że miałby ochotę mieć w osobnych pokojach dwa zestawy, ale niestety nieraz trzeba upchnąć wszystko razem i iść na kompromis. Jeżeli masz taką możliwość to ja bym rozdzielił. Drugi plus, to brak kombinacji z podłączaniem 1 pary kolumn do 2 wzmacniaczy, pre-out'ów, dzielników itd. Tylko jak byś kupował kolumny do KD, to też dobrze by było coś w okolicach 3.5k za 5.0.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mlo

New member
Witam ponownie.
Jestem po przesłuchaniu kilku zestawów kolumn i największym moim faworytem jest Monitor Audio RX8. Niestety zestaw 5.0 jest nie osiągalny w moim obecnym budżecie.

Dlatego wpadłem na szatański pomysł, aby do obecnego ampli dokupić jakieś tańsze kolumny do kina 5.0 i razem z projektorem zainstalować się na poddaszu. A jak budżet trochę urośnie to kupiłbym zestaw kolumn 2.0 i dobry wzmacniacz stereo do salonu.
Co o tym myślicie ?

Posłuchaj krzyśka1980 zacznij od dobrego stereo i jak się podobają RX8 to kup i negocjuj można parę RX8 wyrwać za ok 5 tyś
Ja też od tego zacząłem tz najpierw RX6 a później dokupiłem na tyły też Monitor Audio ale z ser Radius R90HD zgrabne i bardzo dobre głośniki na efekty idealne tak pod kolor :D
Centralnego nie potrzebuje moje RX6 stoją pomiędzy TV wiszącym na ścianie
i dialogi są super :popcorn:
jeszcze zastanawiam się nad sub-em ale jak dotąd z RX-ów basu mi wystarczy
 
Do góry