Denon AVR-2113: zmiana marki czy upgrade zestawu?

woytaski

New member
Bez reklam
witajcie,

Posiadam klocki jak w stopce.
Dojrzałem do zakupu napędu Blu... i powoli przymierzam się do finalizacji.
Jednocześnie nie do końca zadowolony jestem z jakości stereo w tym zestawie, dlatego też zastanawiam się:
- doposażyć posiadanego Denona 2113 w DBT-1713UD, czy też
- pchnąć ampka i wejść w zupełnie coś innego.

Opcja 1) bardziej ekonomiczna (do wydanie jedynie 1.5K)
Opcja 2) kusi mnie Cambridge Audio AZUR-351R i do tego Azur-651BD

Zależałoby mi na lepszej separacji tonów wysokich i niskich (obecnie bas jest troszkę przyciężki i giną w nim górne tony)

Co do KD jestem zadowolony w 100% i gdyby tylko o KD chodziło - nic bym nie zmieniał.

Dlatego też pytanie do Was, czy w tym zestawie CA i MA będzie zdecydowana poprawa w stereo?
Czy w najniższym segmencie Azur'a będzie to słyszalne?

Co prawda brakować mi będzie net'a w ampli, ale jakoś to przełknę :)

No chyba, że widzicie inne opcje...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na początek możesz sobie zrobic tak jak ja, czyli kupić zestaw stereo, dokupic wtyki bananowe i przepinac kable. Myslałem że będzie to bardziej uciążliwe, ale wcale nie jest. Z czasem jak będziesz chciał zmienić ampli to kupisz z pre-out i po krzyku. Ja też nie chciałem się pozbywac dobrze grającego ampli w kinie, tylko żeby zyskac pre-out. Jeszcze jak masz kasę możesz dokupic taki dzielnik Beresford TC-7220 MKII- Przełącznik Audio - 2 pary Wzmacniacz-Kolumny - Beresford Media&Electronics | GFmod Audio Research, wtedy nie potrzebne Ci pre-out. Zmiana na lepszy ampli na pewno poprawi brzmienie, ale i tak nie w taki sposób jak nawet tańszy wzmak.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pawel, sugerujesz zamianę ampli Denona na wyższy model z preoutem i rozbudowę o wzmacniacz?

Jestem takiego zdania jak Krzysiek. Jeśli jesteś zadowolony z obecnego amplitunera (przy filmach) na początek zacząłbym od zakup wzmacniacza stereo. Możesz tak jak radzi Krzysiek zastosować dzielnik, albo po prostu założyć banany na kable i je przepinać. Na tak robię bo mój wzmacniacz nie ma "main in" więc nie mogę go podłączyć do amplitunera.
 

hans2

Banned
Zależałoby mi na lepszej separacji tonów wysokich i niskich (obecnie bas jest troszkę przyciężki i giną w nim górne tony)

dokupienie wzmacniacza a za jakis czas wymiana ampli na taki z preout to bardzo dobry pomysl.
ale zanim kupisz wzmacniacz to wez go odsluchaj u siebie.
moze tez byc tak ze winne sa kolumny albo akustyka i wzmacniaczem uzyskasz poprawe ale nie tego o czym piszesz...
 

hans2

Banned
a musi byc CA? nie moze byc "mainstream" typu Denon?
wez wypozycz najpierw jakis tanszy wzmak pasujacy do kolumn i zobacz czy chociaz zmiany ida w tym kierunku o ktorym myslisz... bo nie musza...
 

woytaski

New member
Bez reklam
No nie musi...
Ale generalnie i tak 2113 musiałbym wymienić...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hans2

Banned
tak, tak jak zreszta proponowali juz chlopaki.
moze nawet dojdziesz do wniosku ze przepinanie nie boli az tak bardzo...

przeciez ampli mozesz wymienic nawet i za 10 lat (jak sam nie padnie szybciej ;))
 

woytaski

New member
Bez reklam
Nie wiem czy dobrze widzę ale seria klocków "stereo" ze stajni Denona ma minimalnie inna kolorystykę niż KD...
Kino ma fronty całkowicie czarne, stereo natomiast delikatnie błyszczący, wyglądający jak szczotkowane amelinium ;)


Wysłane przez Tapatalk
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ja bym poszedł w stronę CA tylko wyższego modelu amplitunera, np 551R, CA MA bardzo dobrze się zgrywają i można wtedy posłuchac muzyki, a nie dzwięków wydobywających się ze sprzętu.

Zrób tez od nowa kalibracje w swoim zestawie, możliwe, że się w końcu wygrzał i potrzeba nowych ustawień.
 
Do góry