Denon AVR-1801 + Jamo S606 HCS + SUB100

KamilW124

New member
Witam

Jestem w posiadaniu Denona AVR-1801 w zestawieniu z Jamo S606 HCS i subem Jamo SUB100... Gra to w miare jednak nadal mi czegos brakuje - srodkowego pasma, walacej w klate perkusji, bardziej miekkiego dzwieku... Pokoj ma ok 18m2 - prostokat plus otwara kuchnia ok 5m2

Zastanawiam sie nad zmiana poczciwego Denona - w sieci jest troche pozytywow na jego temat jednak ostatnio zaczely mnie zastanawiac inne modele:
1) Yamaha RX-V2400
2) Onkyo TX-SR606

jak maja sie dwa powyzsze modele do mojego Denona? Jakosciowo dzwiek przede wszystkim bo brakuje mi tez wiekszej ilosci wejsc optycznych a nowe modele to maja, podobnie maja tez automatyczna kalibracje i nowsze dekodery

muzyka 50%, kino 30%, PS3 20%
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ile masz kasy przeznaczone? Aby w pełni poczuć muzykę to tylko wzmak stereo albo jeśli amplituner KD to posłuchaj Harman Kardon, daje on namiastkę wzmaka . Poza tym te kolumny co mamy to raczej do kina bo w stereo już bez rewelacji. Powiem Ci szczerze że na moim Onkyo 608 też mi w muzie wiele brakuje, w skrócie jest bardzo płaski dźwięk, brak sceny, brak mięsistego basu, dynamiki. Słucham głównie we FLAC bo w MP3 to już zupełna kicha. Mam wrażenie że stara wieża Sony lepiej mi grała. Ale wszystko zależy od preferencji słuchacza. Na Twoim miejscu albo kupno amplitunera z pre-out i dokupienie wzmaka stereo albo jak pisałem jakiś amplituner HK.
 

KamilW124

New member
kasa jest kwestia wzgledna - jezeli bedzie tego warte moge wlozyc ok 3k w ampli i nie ograniczam sie tylko do nowego sprzetu...

co do sceny - jakas tam namiastka jest - w kazdym razie przez zakup takiej yamahy czy onkyo nie chcial bym sobie pogorszyc, nawet nie wiem co ten moj Denon reprezentuje soba na tle konkurencji - wiem ze na pewno nie jest to tragedia bo jakas namiastka sceny czasem sie pojawia ;)
 
Do góry