Denon AVR 1611 i antena radiowa

Celahir29

New member
Witam wszystkich,

niedawno zakupiłem Denona AVR 1611. Sprzęt jest fajny wszystko działa jak należy jednakże mam dość nietypowy problem.
Mieszkam w bloku i antena która jest oryginalnie dołączona niestety nie nadaje się do niczego.
Zaraz ktoś powie, to trzeba kupić inną pokojową lub taką za okno. Tu się zgodzę, ale jednocześnie tu pojawia się problem, a mianowicie nietypowe wyjścia z amplitunera na antenę radiową.
Chodzi o to, że z amplitunera jest wyjście żeńskie jednakże typowe końcówki męskie nie pasują gdyż bolec jest za gruby. Oryginalny ma ok 0,8mm te standardowe maja ok 1,2.
Moje pytanie brzmi: czy mam jakiś dziwny model czy też tak powinno być. Jeśli tak jest to czy są jakieś przejściówki by móc podłączyć standardową antenę?
Juro zamieszczę linki do zdjęć by pokazać o co chodzi jeśli niedokładnie opisałem.

pozdrawiam
 

tommek82

New member
Też miałem podobny problem (wczoraj zakupiony Denon 1611) i w sumie okazuje się że problemu nie ma. Trzeba mocniej wcisnąć końcówkę i tyle, radyjko gra ok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

muzyk219

New member
jasne... a moze raczej zwyczajnie kupić inną odpowiednia wtyczkę niż rozwalać na siłę wejście w amplitunerze? Słyszeliście kiedykolwiek o wtyczkach antenowych?Są i żeńskie i męskie więc skoro w ampli jest np. żeńskie to na kabel antenowy trzeba założyć naturalnie przeciwny i ot, cała filozofia. A z siłowaniem sie na siłę pozostawiam te wyjscie tylko dla tego co owy pomysł zaoferował. Powodzenia!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
siemka a ja mam taki problem,mieszkam między Łodzią a Warszawą,lokalizacja Skierniewice i mam pytanie jaką antenę zewnętrzną zapodać do hk3490 to jest po 60 km od tych miast,myślałem o tej Anteny, Radiowe te baciki to chyba lipa przy takiej odległości,te pół księżyce już miałem i różnie z odbiorem bywało myślę że ustawiona na wawe będzie,aha te pół księżyce pod innym sprzętem były,ludzie piszą żeby nie stosować wzmacniaczy tylko sam symetryzator ,no ale te km do nadajnika bez wzmaka antenowego to chyba będzie lipa,wiem że nie mogę się spodziewać wielu stacji przy takiej lokalizacji no ale co by było naj,będzie na sztycy jakieś 11m od ziemi,pozdrawiam i klikajcie
 

tomalo

New member
tak w ogóle w denonku 1611 to wejście antenowe jest męskie, tylko, że ten męski "fiutek" jest zrobiony jako taka "rureczka" (stąd sie może wydawać że to wejście żeńskie)... ale wtyk antenowy żeński idealnie siada i nic nie trzeba rozpychać na siłę... :D


 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
siemka a ja mam taki problem,mieszkam między Łodzią a Warszawą,lokalizacja Skierniewice i mam pytanie jaką antenę zewnętrzną zapodać do hk3490 to jest po 60 km od tych miast,myślałem o tej Anteny, Radiowe te baciki to chyba lipa przy takiej odległości,te pół księżyce już miałem i różnie z odbiorem bywało myślę że ustawiona na wawe będzie,aha te pół księżyce pod innym sprzętem były,ludzie piszą żeby nie stosować wzmacniaczy tylko sam symetryzator ,no ale te km do nadajnika bez wzmaka antenowego to chyba będzie lipa,wiem że nie mogę się spodziewać wielu stacji przy takiej lokalizacji no ale co by było naj,będzie na sztycy jakieś 11m od ziemi,pozdrawiam i klikajcie
Jak nakładają się stacje z Warszawy i Skierniewic to trzeba kupić antenę kierunkową i ustawić na Wawe, wtedy będzie ok.
 
Do góry