Denon 2309 - problem?

majkelus

New member
Witam!

Zanim napiszę, o co mi chodzi, to przedstawię zestaw, który posiadam:
Bluray LG BD390
Denon 2309
kolumny HECO Victa 700 (przód) + Victa 200 (tył) + Victa Center 100

Chciałbym Was zapytać, czy ktoś z Was miał podobny do mojego problem z amplitunerem Denon 2309 (tak myślę, że to problem ampli); chodzi o to, że dźwięk nie jest czysto przenoszony na kolumny, słyszalne są trzeszczenia, szczególnie, gdy pojawiają się wysokie tony.
Z początku myślałem, że to wina kolumn (słuchałem na stereo), po przełączeniu na 5CH Stereo sytuacja zmieniła się o tyle, że szumy są też słyszalne na wszystkich 5 głośnikach. Drogą dedukcji doszedłem do wniosku, że może to być problem z ampli, ale się nie upieram.

Macie może jakieś sugestie na rozwiązanie problemu? Kable są podłączone prawidłowo i dobrze siedzą w swoich gniazdach, poruszane nie wywoływały żadnych trzasków.

Prosiłbym o jakieś ewentualne uwagi, co można byłoby jeszcze sprawdzić. Podłączenie do drugiego ampli wchodzi w grę, ale dopiero po weekendzie. Do tego czasu chciałbym sprawdzić mój ampli, bo może jest to wina jakiegoś przesterowania?

Pozdrawiam,
Majk
 

pkomp

New member
sprawdź na innym sprzęcie jeśli możesz - zarówno kolumny jak i ampli

czy dzieje się to na każdym poziomie głośności czy tylko jak grasz głośno?co jest źródłem?sprawdzałeś na tunerze?
sprawdź też z komputera najlepiej przy połączeniu cyfrowym jak i analogowym ale nie za pomocą muzyki tylko generatora fal

jak problem się powtórzy to serwis...
 
Do góry