denon 1801 + kolumny...

jotgie

New member
chcę kupić głośniki do mojego starego denona. na razie mam około 2tys i chce z to kupic fronty (potem rozbudowa do 5.0... raczej bez sub-a). pokoik malutki, blok w pełni akustyczny :)) więc nie potrzebuję nic dużego.
na początku wybór padł na wharfedale diamond 9 (9.5, 9.cc i 9dfs), potem stwierdzilem, że może cos lepszgo? (zwłaszcza fronty, bo będzie przewaga stereo nad KD) i pomyślałem nad kef iq5 albo B&W 602 s3. Podobają mi się zwłascza B&W ale niestety jest problem z dostaniem u nas i o ile jeszcze te 602 s3 są na allegro, to ani centralnego ani tylnych nie znalazłem...

co byście poradzili wziąć?
 

jotgie

New member
chyba je widziałem w sklepie za 2300, ale nie będą się podobać mojej lubej....:???:
a moze kef q7? nowy model iq kosztuje grubo ponad 3tys, ale ten starszy mozna za 2200-2300 dostac. Wczoraj oglądałem iq5 i są ładne, ale chyba ciut małe... q7 w podobnej cenie wyglądają na wystarczające - pojadę w tygodniu obejrzeć na żywo
 

jotgie

New member
a jakies inne typy w cenie 2000-2300? tylko żeby nie za potężne i raczej łagodne w brzmieniu (nie chce JBL-a)

dzisiaj luba oglądała kef q5 i q7 - kolor tylko ciemna jablon (ciezko, ale by przeszło) ale "za duże"... piakrew, gdzie one duże???

spodobaly jej sie za to dali suite 1.7, ale to juz 2700... za duzo... poza tym to tez maleństwo... zagrałoby toto w stereo??? toto, albo może jednak te kef-y iq5? wziąłbym je, ale boję się że na 18m2 nie dadzą sobie rady, że basu nie będzie... chyba że jest inaczej? poradźcie coś, ja się nie znam, a jak sie nie zdecyduje to kasa przepadnie, a jak kupię cos co nie zagra, to będzie jeszcze gorzej...
 

jotgie

New member
kurczę niezła oferta, jednak te kopułki z wysokotonowymi nie przypadły mojej do gustu... także dziękuję

a co powiecie o jamo c 405? wiem że sa tańsze, i za 2300 moge mieć 5.0 ale podobaja się mojej lubej, a to juz dużo:) czytałem tez recenzję w jakimś pisemku o audio, że są całkiem w porządku i że nawet mozna się obejśc bez suba. ktos coś o nich wie więcej? nie jest to totalny badziew?
 

jotgie

New member
dzisiaj przyjechaly dali concepty od blackninji. sa piękne, ładnie grają, mimo, że nowe, dokładnie o taki dźwięk chodziło :eek:k: i nawet moja nie narzeka na wiśnię :grin:

dzięki blackninja - wszystko w porządku, towar dobrze zapakowany, polecam tego sprzedającego :D :-D :mrgreen:

ps. jaki gruby kabelek na fronty? na razie cieniutkie i taniutkie, bo z funduszami cienko, ale chce zmienić i wyciągnąć z nich wszystko co się da (za normalną kasę ofkoz)
 

jotgie

New member
na razie podłączyłem zwykłym kabelkiem 2x0,75... wiem, że kiszka, ale... grają :D oczywście bedę zmieniał za jakiś czas i wtedy wezmę cos porzadnego (ten Kimber mi sie podoba).

jeszcze jedno chcialem napisac o dali - wielokrotnie czytałem, że kino domowe bez sub-a to nie kino, że same kolumny nie dadzą rady itp, itd... - wrzuciłem dzis władcę pierścieni i pomimo, ze nie rozkrecałem ampli (staram sie oszczędzać nowe głosniki), to bas jakiego mi dostarczyły dali concept 6 jest nie tylko wystarczający - jest go po prosu tyle ile trzeba a nawet ciut więcej. jest przyjemny i choc mocny, nie jest nachalny, nie dudni i nie buczy - sub to ostatnia rzecz której potrzebuję.
 

zlq

New member
jotgie napisał:
dzisiaj przyjechaly dali concepty od blackninji. sa piękne, ładnie grają, mimo, że nowe, dokładnie o taki dźwięk chodziło :eek:k: i nawet moja nie narzeka na wiśnię :grin:

dzięki blackninja - wszystko w porządku, towar dobrze zapakowany, polecam tego sprzedającego :D :-D :mrgreen:
...

Cześć Jotgie,

Rozważam Concepty. Mam pytanko. Jaki dokładnie zestaw Dali Concept podłączyłeś? Do jakiego ampli zostało to podłączone?
 

jotgie

New member
przepraszam, że tak późno, ale rzadko wpadam bo większość wolnego czasu przeznaczam na muzę i kino z mojego nowego sprzęta :D :D

Mam dali concept 6 + 1 + centralny a wszystko podłączone do Denona 1801 - tak jak w temacie postu. Gra z dnia na dzień coraz lepiej, dziś lecę nadrobić braki w płytotece i kupić Matrixa:D
 
Do góry