dell xps 1330 +toshiba 40xf356..

dannyboy

New member
witam chce zakupic laptopa dell xps 1330 I mam kilka pytan czy te paramtery glownie karta graficzna i procesor sa wystarczajace do ogladania filmow HD? Lapa chce podlaczayc do TV 40 cali Toshiba full hd przez kabel HDMI i pytanie czy uzyskam max rozdzielczosc ? dodam ze do wyboru jest tez gf 8400 w opcji tylko nie jest mi potrzebny comp do grania bardziej do materialow HD . elo

BASE Intel® Core™ 2 Duo Processor T5550 (1.83 GHz, 2 MB L2 cache, 667 MHz edit
OPERATING SYSTEM Genuine Windows Vista® Home Premium - English edit
HARDWARE SUPPORT 1 Year Base Warranty edit
COLOUR CHOICE Tuxedo Black & 2.0 mega pixel Camera for CCFL Display edit
LCD 13.3" UltraSharp™ WXGA (1280x800) CCFL Display (220nits) with TrueLife™ edit
BIOMETRIC IDENTIFICATION Biometric Fingerprint Reader edit
MEMORY 2048MB 667MHz Dual Channel DDR2 SDRAM [2x1024] edit
HARD DRIVE 160GB (5400RPM) SATA Hard Drive edit
GRAPHICS CARD Integrated Intel® Graphic Media Accelerator X3100 edit
OPTICAL DRIVE Fixed 8x DVD+/-RW Slim Slot Load Drive, including SW edit
PRIMARY BATTERY Primary 4-cell Lithium-Ion Battery (37 WHr) Lightweight
 

Nessus

New member
Hej,

Ja posiadam takiego Della, ale w troche innej konfiguracji:
* procesor C2D 2.2 Ghz
* karta 8400M GS
Swoje doswiadczenia opisalem tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4524&page=23

Reasumujac - obejrzalem kilkanascie filmow HD 720p i 1080p i ogolnie jest super, ale z jednym filmem full hd mialem problem - przycinal sie - ale znalazlem rozwiazanie.
Z tym, ze jak laptop odtwarza material 1080p to wiatraczek zaczyna dawac sie we znaki.
Co do rozdzielczosci, to po podlaczeniu telewizora przez HDMI masz mozliwosc ustawienia rozdzielczosci wspieranych przez zlacze HDMI. I tylko takie, co dla mnie bylo dosc klopotliwe - moja plama ma rozdzielczosc 1366x768. Rozdzielczosc ustawiona 1280x720 i albo mam pixel w pixel + czarne pasy, albo przeskalowany obraz na plazmie. Ale podejrzewam, ze majac rozdzielczosc full hd nie bedziesz mial z tym problemu.

W kazdy razie na Twoim miejscu wzialbym szybszy procesor. Co do karty - nie mam zdania - nie wiem, na ile w kodekach w pakietach typu CCCP wykorzystana jest akcereracja sprzetowa (podejrzewam ze nie jest).
 

dannyboy

New member
elo wielkie dzieki jednak tez sie zdecyduje na
Intel® Core™ 2 Duo Processor T7250 (2.00 GHz, 800 MHz FSB, 2 MB L2-cache
NVIDIA® GeForce™ Go 8400M GS with 128MB
powinno byc ok ? czy jest cos na co jeszcze powinienem zwrocic uwage przy zakupie albo i po:) ...
 

Nessus

New member
Ja bym sie zastanawial nad GF. Wczoraj zrobilem male rozeznanie co i jak wspieraja dekodery x264 i wychodzi ze potrzeba silnego proca i tyle. Jedyny pakiet, ktory ma sprzetowo wspierac dekodowanie (dxva czy jakos tak) - MPC HC dzialal na laptopie tragicznie.
Mam tez drugi film, z ktorym mialem problem wydajnosciowy:
Eastern.Promises.2007.1080p.HDDVD.DTS.x264-DEFiNiTE
Mialem przez chwile CCCP i sie dzwiek rozjezdal.
Musialem wrocic do K-Lite i jest dobrze.
Wychodzi ze nie ma co oszczedzac na procesorze jesli chodzi o 1080p.

Z drugiej strony lepiej miec lepsza karte graficza niz gorsza - jesli teraz nie jest dobrze wykoszystywana przez software, to predzej czy pozniej powstanie soft ktory to wykorzysta :)
Wada GF jest wieksza prodozernosc.

Inny powod do zastanowienia, to system operacyjny - tez mam Viste Home Premium i troche zaluje. Niektore aplikacje sie dziwnie zachowuja - np. mialem duzy problem z gra Unreal Turnament (pierwsza wersja) i gra dopiero zaczela chodzic wlasciwie jak wlaczylem softwareowy rendering.

Inne moje roznice co do Twoje konfiguracji:
* baterie mam najwieksza - mi sie przydaje
* ekran podswietlony Ledami
* 3 giga ramu
* dysk mniejszy - i to mnie strasznie boli

Reasumujac na Twoim miejscu wzialbym:
* jednak GF 8400
* najszybszy procek, na ktory Cie stac
* wieksza baterie (6 ogniw)
* dysk jeszcze wiekszy
* XP

Tylko zeby potem nie bylo na mnie :)
 

dannyboy

New member
a powiedz mi miales jakiekolwiek problemy z tym lapem bo zastanawiam sie nad gwara w cenie jest roczna gwarancja ale doplacajac 120£ mam 3 letnia,a moglbym ta kase wylozyc na procek 8100:D. I czy jest mozliwosc dokupienia tej gwarancji pozniej? elo
 
Ostatnia edycja:

Nessus

New member
Co do gwarancji - nie wiem. Sam tez mam 1 rok, ale to swiadomie - laptopa mam ze stanow i i tak gwarancji nie wyegzekwuje w Polsce.
A laptopa mam z miesiac raptem i na razie, odpukac, problemow nie mam.
 

dannyboy

New member
ok tez jednak sie zdcyduje na rok a kase doloze na procek. wielkie dzieki za wszelkie odpowiedzi duzo mi pomogles...elo
w razie jakbym cos jeszcze potrzebowal to dam znac..pzdr
 
Do góry