Dekoder z Twardym dyskiem

kistian

New member
Witma.
Posiadam dekoder cyfry + z twardym dyskiem 500GB.
Mam juz kilka filmów na nim, i tu mam do Was pytanie. Czy jest jakaś możliwość żeby zgrać te filmy na PC ??
 

pc4150

New member
Hmm... <hahaha> zaraz cie tu zjedzą to Ci obiecuję ;D

Jak możesz przegrać nagrany film na komputer ;D a tym samym złamać prawa autorskie tak jak na tej stronie w hyde parku nawet nie możesz prosić o Cracka czy cd-keya bo to kradzież tak nie możesz tutaj prosić o podanie cie sposobu ... ;D

Nie mówię, że ja jestem święty i wszystko mam oryginalne ... ale wiesz to już jest temat nadający się na szarą strefę wszyscy wiedzą o tym i nawet to robią ale nikt o tym nie mówi ...
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
pc4150 to się chyba trochę rozpędził ;)
Funkcjonuje coś takiego, co zwie się dozwolony użytek osobisty. O ile dobrze rozumiem tę instytucję, to jeśli coś nagram u siebie w domu, na swoją nagrywarkę, to dalej, na swoje potrzeby, mogę to przegrać na inny nośnik.

Jeżeli w PC masz kartę do przechwytywania video z odpowiednimi złączami to wystarczy przechwycić materiał. Nie spodziewam się jednak aby było to proste i tanie rozwiązanie. Ponadto nie ma co też za bardzo liczyć na zgranie materiału po hdmi, usb lub po kablu ethernetowym.
Najprościej zgrać filmy po eurozłączu na zewnętrzną nagrywarkę dvd - stąd już prosta droga do zgrania na komputer.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

pc4150

New member
Użytek osobisty obowiązuje wtedy kiedy mam to na dysku nboxa ... jeżeli nagrał bym to na płytę to łamie prawa autorskie (chociaż może nie bo za bardzo to ja przepisów nie egzekwuje xD)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Chyba raczej nie za bardzo. Poza tym nie znam metody aby udowodnić czy podczas przegrywania na zewnętrzną nagrywarkę dvd sygnał podawany był z dysku twardego innego urządzenia czy też odbywało się to bezpośrednio podczas odbioru transmisji telewizyjnej. Ale, moim zdaniem, nie ma to znaczenia.

Pozdrowienia!
 
Do góry