Dekoder TV Multimedia + Pioneer VSX-519V kabel optyczny

quattroporte

New member
Witajcie. Jako że jestem laikiem jeśli chodzi o podłączanie sprzętu to chciałbym się zapytać o jedną sprawę.

W Moim telewizorze nie mam wejść HDMI (stary kineskopowy TV)
Do telewizora mam podłączony dekoder telewizji Multimedia poprzez złącze Euro. Chciałem aby dźwięk przy jakichś ciekawszych filmach czy też tak po prostu szedł mi z głośników podpiętych do amplitunera.

Amplituner to Pioneer VSX-519V

Kupiłem dziś kabel optyczny firmy Lexton model:pS1185, podłączyłem go do dekodera i do amplitunera i dzwieku nie słychać.

W instrukcji jest napisane że trzeba przełączyć w ustawieniach "sygnal sel" na pozycję O1 lub O2 zależnie od podłączenia do ampli. Wciskam i czekam chwilkę (w moim przypadku podłączyłem na wejście DVR - czyli O2 w ustawieniach ampli). Po chwili powraca automatycznie do pozycji "A" (analog) czyli tak jakby nie widziało sygnału wejścia?

Co mam źle podłączone? Kabelki zamienić miejscami? Dodam że jak patrzę na kablek od strony wejścia do ampli to widze czerwone swiatełko więc sygnał jest chyba wysyłany z dekodera?

W instrukcji, niestety angielskiej, jest cytat:
"When DIGITAL (C1/O1/O2) or HDMI (H) is selected and the selected audio imput is nor provided, A (analog) is automatically selected"

Czy mam rozumieć przez to że moj ampli może nie odczytywać sygnału z dekodera? :/ A może mam coś źle podłączone? Pomóżcie jak potraficie.
 
Do góry