Dekoder multimedii pytanie o rozdzielczość

MrKarolish

New member
Witam jestem nowy na tym forum także nie wiem czy ten dział,jak nie to proszę przenieś.A teraz do rzeczy mam dekoder multimedii i telewizje IPTV i mam takie pytanie bo mam kanały takie jak: tvp hd,tvp 1 hd i tvp 2 hd i także polsat i tvn i na tych kanałach mam rozdzielczość 576i jak się nie mylę i nie da rady żeby zmienić tę rozdzielczość na np.720p? Pozdrawiam.
 

MrKarolish

New member
To nie ten dekoder to jest jakiś starszy model. Wejdź tak na google i-can 2810w i wejdź w grafikę i tam jest ten pierwszy dekoder taki czarny.On ma hdmi bo go nawet mam podpiętego zapomniałem nawet o tym napisać.
 

tdx

New member
Bez reklam
Kurcze nigdzi eżadnej istukcji nie widać :D wejdź w menu daj opcje obrazu i ustaw rozdzielczość na 1080i lub 1080p i format obrazu 16:9 powinno być lepiej :D
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z instrukcji obsługi :

WYŚWIETLANIE
Menu to pozwala skonfigurować połączenie z telewizorem.
Szybka zmiana rozdzielczości pilotem zdalnego sterowania bez wchodzenia w MENU.
Istnieje możliwość zmiany rozdzielczości obrazu korzystając ze skrótów klawiszowych pilota, tzn. klawisz zielony + cyfra.
Szczegóły:
Zielony + 1 - 720x576i
Zielony + 2 - 720x576p
Zielony + 3 - 1280x720p
Zielony + 4 - 1920x1080i

Przyciski należy naciskać kolejno, tzn. najpierw zielony, a po jego puszczeniu w czasie maks. 3 sek. odpowiednią cyfrę.
Po wykonaniu tej operacji obraz przez kilka sekund stanie się czarny, a później powinien wyświetlić się w wybranej
rozdzielczości. Jeśli po ok. 10 sek. Obraz w dalszym ciągu pozostanie czarny należy zmienić rozdzielczość do kolejnej.
W ten sposób można w prosty sposób sprawdzić jakie rozdzielczości może obsłużyć podłączony odbiornik telewizyjny
OTV, oraz w jakiej uzyskany obraz będzie najlepszy.
Należy pamiętać o tym, że przy podłączeniu STB do OTV przez Eurozłącze należy stosować tylko najniższą rozdzielczość,
przy wykorzystaniu kabla HDMI można stosować pozostałe w zależności od typu OTV.
UWAGA
Jeśli do podłączenia z telewizorem wykorzystujemy kable EURO-EURO należy te ustawienia pozostawić bez zmian.
Ustawienie zbyt wysokiej rozdzielczości może doprowadzić do utraty obrazu z dekodera.
Jeśli dekoder został podłączony do telewizora przy pomocy kabla HDMI należy wybrać najwyższą rozdzielczość jaką
obsługuje telewizor. Parametr ten jest dostępny w podręczniku telewizora. Tam również można sprawdzić czy telewizor
obsługuje pełny standard HDMI czy tylko DVI-D (w tym przypadku dźwięk musi zostać podłączony osobnym kablem gdyż
DVI nie obsługuje dźwięku).

MrKarolish
Jakbyś miał jeszcze problem to na stornie MM masz pełną instrukcję.
Telewizja ť przydatne DOKUMENTY - Multimedia Polska S.A.

Pozdrawiam
 

MrKarolish

New member
Dobrze dzięki za wszystkie informację.Spróbuję to co napisał marciniozo ale to dopiero jutro jak mi to nie pomoże to napiszę jeszcze.Jeszcze raz dzięki.
 

MrKarolish

New member
Witam ponownie próbowałem zrobić jak napisał marciniozo i zadziałało dzięki.Wybrałem taką opcje zielony i cyfra 3 i nie widzę wcale różnic czy przycisnę 1,2,3 czy 4 możę to wina telewizji jaką przesyła multimedia.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Różnice muszą być widoczne, ale....
No właśnie po pierwsze na kanałach TVP z materiałem HD jest różnie...wiele pozycji jest w SD, niektóre kiepskiej jakości. Nowe seriale są w HD (przynajmniej niektóre). Może akurat nie trafiłeś na pozycje w wysokiej rozdzielczości.

Po drugie sama telewizja IPTV jest taka sobie. w DTV jest lepiej. Jeżeli wszystko masz dobrze połączone to mimo wszystko różnica musi być dostrzegalna.
Pozdrawiam
 
Do góry