Dekoder MPEG-4 - istnieje?

spiderd2

New member
Witam.

Od jakiegoś czasu widzę, jak piszecie, że za kilka lat ma być telewizja naziemna zamiast analogowej. Mam pytanie co do niej. W jaki sposób odbiera się TV naziemną. Czy jeżeli w telewizorze (Samsung a551) nie ma MPEG-4 to będzie się dało odbierać ją przez jakiś tuner/dekoder ? Troche się martwę, bo nie wiem czy kupować telewizor z wbudowanym "kodekiem" MPEG-4.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Kupuj telewizor z MPEG4 by uniknąć problemów z przyszłym polskim DVB-T. Najnowsze Samsungi już podobno mają MPEG4 wbudowany.
 
J

Judash

Guest
spiderd2 napisał:
Witam.

Od jakiegoś czasu widzę, jak piszecie, że za kilka lat ma być telewizja naziemna zamiast analogowej. Mam pytanie co do niej. W jaki sposób odbiera się TV naziemną. Czy jeżeli w telewizorze (Samsung a551) nie ma MPEG-4 to będzie się dało odbierać ją przez jakiś tuner/dekoder ? Troche się martwę, bo nie wiem czy kupować telewizor z wbudowanym "kodekiem" MPEG-4.

Z góry dzięki
Pozdrawiam

Tunerow jest co raz wiecej na naszym rynku chocby ten Maximum T-1300 FTA HD/DVB-T.Osobiscie wolalbym kupc TV z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG 4.Tu masz wykaz nadajnikow w Polsce. www.emitel.pl
 

spiderd2

New member
Czyli jak jestem 15km od nadajnika w Katowicach/Kosztowach to będę odbierał jakieś programy za free? A jak tak to jakie?
 
J

Judash

Guest
spiderd2 napisał:
Czyli jak jestem 15km od nadajnika w Katowicach/Kosztowach to będę odbierał jakieś programy za free? A jak tak to jakie?
Tutaj www.emitel.pl masz forum poswiecone DVB-T.Jest mapka z nadajnikami i zasiegiem oraz oferta programowa.Czechy, Niemcy podobna ludziska lapia i ogladaja m.in.
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@spiderd2
Na razie sytuacja jest jaka jest, ja mieszkam niedaleko Katowic, mam samsunga PS 50 A656 z dekoderem MPEG2 i nie ma co żałować, oglądam cztery kanały Polskie i 16 czeskich (w tym jest 7 radiowych żeby było dokładniej) więc 20 kanałów zaprogramowanych w DVB-T MPEG2, przyjdzie zmiana Polskich na MPEG4 dokupie moduł Neotiona, mamy w naszych tv na to miejsce i mam potwierdzenie że działa, albo jakiś tuner i też będzie wszystko śmigać, a w MPEG2 zostaną te czaskie, nawet ciekawe, kanałów nigdy nie za wiele;) . Pozdr

PS
DVB-T MPEG2 dla nas (okolice Katowic) jest nadawane ze Skrzycznego.
 
Ostatnia edycja:

fokussok

New member
czyli gdybym kupił sobie teraz, dajmy na to samsunga LE40A656, który jest bez mpeg4, to za 4 lata by mi nie działał? Czy starczyłoby poprostu wtenczas dokupić ten dekoder i działałby tak samo?
A gdybym za cztery lata podłączył telewizor do jakiejś eNki, czy cyfrowego polsatu, to ten problem by mnie ominął?
 

jacky-x

New member
@fokussok
Na 100% wystarczy dokupić odpowiedni tuner i wszystko będzie ci chodziło, czy to HD czy inne, nie zostaniesz na lodzie na pewno, o to możesz być spokojny. Jak ta naziemna będzie wygladac nie powie ci dokładnie dzisiaj nikt, a podłaczajac n-ke czy polsat na pewno byś mógł ominąć ten problem poniekąd ( ale co będzie za cztery lata:-D ) juz dzis coniektórzy wogóle nie korzystają z naziemnej tylko z satki i to im wystarcza, bo praktycznie co z naziemnej to i z "nieba" osiagalne, pozyjemy zobaczymy i dopasujemy za cztery lata, a twój telewizor nie będzie stał bezczynnie. Pozdr
 

fokussok

New member
thx
Więc dlaczego jest taka straszna nagonka, żeby nie kupować telewizorów bez mpeg4, skoro starczy podłączyć eNke wyjdzie na to samo? ^^
 

jacky-x

New member
@fokussok
Tu nie chodzi o n-kę, polsat czy C+, ale głównie o naziemną. Nie każdego stać na płatne pakiety i dziś niektórym wystarczy to co z naziemnej analogowej, jesli przejdą całkowicie na cyfrówke i wyłaczą analog telewizor nic nie odbierze,jesli nie ma odpowiedniego tunera, ale tak jak piszę nikt nawet te stare tv nie będa musiały byc wyrzucane, bo wystarczy podłaczyc dodatkowe urządzenie, jeszcze troche wody upłynie zanim to wszystko wejdzie w zycie. Mówisz o nagonce, przecierz wiesz że dobry bajer połowa sukcesu ;) . Pozdr
 

fokussok

New member
Wielkie dzięki :)
Od jakiegoś czasu miałem na oku tego Samsunga le40a656, ale bałem się jak wody, że za te 4 lata nie będzie mi służył jak należy. :)
 

crawford

New member
arsenal napisał:
Moduł Neotion nie działa z kanałami HD. Nie działa też z dużą liczbą telewizorów.

A jaki działa poprawnie i obsługuje HD?
Czy nie jest to wina tunera z mpeg2, który bez podłączenia modułu mpeg4 już zgłasza, że nie obsługuje HD na kanałach HD?
 

spiderd2

New member
Ehh... :) Więc teraz można kupić Fergusona FT 8200 HD i jakąś antene. Tym sposobem będziemy przygotowani na TV naziemną i to w dobrej jakości :)

Pozdro
 

pom22

New member
No właśnie mam samsunga 52a656 (mpg2) dokupiłem moduł NP4 viaccess EXTRA DVBT i odbiera wszystkie możliwe kanały poza tvp hd i polsat sport hd - komunikat jest taki ROZDZIELCZOŚĆ HD NIE JEST OBSŁUGIWANA
 
Do góry