Dekoder HD Cyfra+?

darekk75

New member
Podłącze sie do pytania. Zamierzam zakupić jakiś dobry tuner hd do cyfry ktory by bezproblemowo dzialał ze spliterem np. clone+ lub rflink 100. powiedzmy ze cena nie gra roli:D. może to byc np.ariva 200, opticum 9500 albo też technisat z dyskiem 500 GB. Najwazniejsze to to aby wzorowo zadzialal ze spliterem bez zadych przycięć no i wazna tez jest jakość obrazu. Prosze o jakies propozycje. Na innym forum ktos napisal że ariva 200 ze spliterem clone+ sie przycina, nie wiem czy to pojedynczy przypadek czy jest jakis konflikt. moze ktos sie podzielić doswiadczeniami?? Prosze o pomoc.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
cena nie gra roli to polecam coś na linuxie np. dm 800 albo jak masz dużo więc kasy to dm8000. Zalety takich tunerów są bardzo duże np. poniżej 1s przełączają się kanały i można zamontować dysk i na niego nagrywać audycje. Ponadto można kilka takich tunerów spiąć ze sobą tworząc małą domową sieć (podłączając je do routera) gdyż mają na pokładzie kartę LAN (używając protokół np. cccamd) i wtedy sliter jest zbędny. Ponadto wychodzi bardzo dużo uaktualnień oraz softu i można je wszystkie na raz mieć na pamięci usb
 

Gie

Member
Bez reklam
Nawet najlepszy tuner o najlepszych parametrach będzie nic nie wart jeśli nie będzie miał na bieżąco wprowadzanych poprawek do oprogramowania. A różne bugi często wychodzą dopiero po dłuższym użytkowaniu. Z moich obserwacji wynika że jeden z lepszych supportów ma Golden Interstar.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może i często robią poprawki ale żaden z nim nie ma takich możliwości jak tunki na linuxie w którego skład wchodzi dm. Ja testowałem już bardzo dużo tunków i tylko DM polecam gdyż mają bardzo duży suport porducenta i nie tylko (soft linux jest open ). Podobne możliwości mają inne tunki na linuxie np. Relook, Azbox, Coolstream, IPBox 9000, QboxHD, Relook i Kathrein (zachwalany za jakoś obrazu lecz bez wbudowanego czytnika) ale i tak DM jest liderem. Ja tylko proponuje a decyzję podejmie kupujący. A najlepiej poszukać na odpowiednim forum takich informacji (laki).

ps. Z tego co mi wiadomo to Arivy działają dobrze z homesplitterem
 
Do góry