Dali Zensor 5 czy 7 do Onkyo 626 (ewntualnie inny BR z przodu)

terranus

New member
Witam serdecznie,

Poniżej przedstawiam specyfikę pokoju, w którym będą stały kolumny i moje preferencje.

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Pokój to około 18m2 - jest to typowy wagon salon + kuchnia.

Sprzętu używam do wszystkiego i nie mam jakiś przeważających preferencji, tzn. wszystko po trochu: muzyka, filmy ps3, z racji zakupu pewnie więcej będzie muzy ;).
Dodam też, że nie jestem audiofilem, bardziej zależy mi na jakości niż mocy, (muzyka pop, lata 90 i 80, muzyka klasyczna, instrumentalna)

Amplituner na 99% będzie Onkyo 626 z racji mnogości wejść i 2X wyjścia HDMI (będę puszczał obraz na telewizor i projektor), a także stosunku jakość / cena

Jak widać na obrazkach niestety pokój jest bardzo wąski, stąd też jestem zmuszony na Bass Reflex z przodu kolumn.
Myślałem na początku o JBL Studio 190, potem o Roth Oli30, ale one mają BR z tyłu, a nie za bardzo mam warunki do odsunięcie kolumn od ścian :-( i nie za bardzo chce zapychać otwory..
Dlatego też moja główna uwaga skupiła się na:

Kef C7
Canton GLE 470.2
Indiana Note
Monitor Audio BX6
Dali Zensor 5 i Dali Zensor7

Na razie zakup tylko dwóch kolumn i w przyszlości rozbudowa do 5.0 lub 5.1.

Bardzo proszę o radę i ewentualne sugestie co do sprzętu (ampli i kolumn).
W tygodniu jadę na odsłuch. Budżet to 4000 max 5000zł.

Najbardziej jestem zainteresowany Onkyo 626 + Dali Zensor 5, ale moje dwa pytania są takie:

1) czy Onkyo 626 wykorzysta w pełni Dali Zensor 7
2) Jeżeli tak, to czy Waszym zdaniem warto dołożyć trochę i zamiast Dali 5 kupić Dali 7 i czy to się opłaci do takiego pokoju - 18m2, kiedyś, może będzie większy ;)

Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi :smile:
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak będzie większy pokój, to może lepiej przyszłościowo już kupić większe? To taki przejściowy metraż, w którym mogą dobrze zagrać Zensor 5 jak i Zensor 7. Wszystko zależy od akustyki. Żaden budżetowy ampli nie wykorzysta potencjału kolumn. Jak chcesz mieć 100% zadowolenia w muzyce, to pomyśl w późniejszym czasie nad wzmacniaczem. Róznica kolosalna w brzmieniu. BX też super kolumny.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych kolumn do podałeś ja bym wybrał Zensor 7 lub BX6 z lekki wskazaniem na te drugie. Jak masz możliwość najlepiej wybierz się na odsłuch. Ciekawą propozycją byłby dla Ciebie Marantz SR5007, ma pre-out i w przyszłości jakby Cię stereo nie zadowalało mógłbyś podłączyć wzmacniacz bądź końcówkę mocy, tylko niestety ma jedno wyjście HDMI.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
U mnie JBL 190 stoją bezpośrednio przy ścianie. Potrafiły zadudnić bardzo często jak były nowe. Teraz bardzo rzadko - ale szczerze: pojawia się od czasu do czasu i wtedy, przez tą krótką chwilę zawsze mam kwaśną minę ;P Na szczęście jest to tak częste jak kometa haleya ;P Na pewno spałbym spokojniej, gdyby miały br z przodu. Ciekaw jestem takiego odsłuchu :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W najgorszym wypadku w malym pokoju dobrze jest zeby kolumna miała jeden z tylu drugi z przodu BR - to zawsze ten stylu mozna zatkac jak sa oczywiście tez odpowiednio mocne kolumny
 

Sprinter30

New member
Witam
Byłem akurat w zeszłym tygodniu na odsłuchu zensorów 7 tyle, że ze wzmacniaczem Marantz 6004 odczucia super, pomieszczenie odsłuchowe jakieś 25m2 najlepiej sprawdziły się przy rockowych i spokojniejszych utworach ze względu na super średnice , górę pasma oraz ich szczegółowość (the eagles - hotel caliornia, lenny kravitz you were in my heart, RHCP - dani california - bajka :) ) . W dynamiczniejszej muzyce typu limp bizkit czy Korn troche słabo wypadły jak dla mnie.
 
Do góry