dali ikon 6? 7?

machyb

New member
hejka jakis czas temu ropoczalem poszukiwania pierwszego zastawu grajacego do pomieszczenia 30m2
poczatkowo mial to byc zestaw oparty na jbl studio 180/190 jednak po odsluchu bezsprzecznie wolalbym na poczatek dobre stereo ktore pozniej mozna rozbudowac
duzo lepiej zagraly dali zensor 7 temat odlozylem na miesiac i dzis zastanawiam sie nad seria ikon boje sie ze w ten sposob nigdy nie zakupie zestawu bo zawsze bedzie cos do czego mozna troche dolozyc zeby zagralo lepiej

jako uzytkownicy dobrych zestawow co mozecie mi podpowiedzec?

ikony 6 mk2 w tym pomieszczeniu w polaczeniu z wzmacniaczem typu marantz serii 6?
slucham wiecej muzyki (roznej) dlatego jestem bardziej za zestawem stereo filmy moze za jakis czas doloze ampli av oraz suba z centr i tylami..

czy miedzy zensor 7 a ikonami serii 6-7 bedzie kolosalna roznica w jakosci dzwieku?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To co mogę Ci doradzić to na Twój metraż bierz pod uwagę Ikon 7. Do 30m2 będą bardziej odpowiednie niż Ikon 6. Napisz do krzysztofradio na Ikon 6 w połączeniu z Marantzem, na pewno Ci doradzi. Ja odsłuchiwałem Zensor 7. fajne kolumny ciepło grające, dobre do spokojnej muzyki, zestawiałbym je jaśniejsza elektroniką. Serii Ikon nie słyszałem, ale to wyższa półka powinna lepiej zagrać. Napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hej!
Tez brałbym Ikon 7, ale wtedy z Marantzem 7. U mnie Ikon 6 gra na ok 18 m plus otwarta kuchnia z PM7004. Jest bajka, ale do 30 m to Ikon 7 i PM7XXX. Ikony lubia dużo prądu.
Pozdrawiam
 

machyb

New member
co do muzyki jakiej slucham to klasyka, dobry vokal, instrumenty dosc duzo utworow "Dzemu", U2, unikam ciezkiego rocka lub Rammsteina czy ostrych kawalkow techno


ciagnac temat dalej pojawil sie uzywany sprzet do kupienia tj wlasnie dali Ikon 7 5.0 opisany jako wzorcowo utrzymany w cenie kolo 6000 zł . okazja?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bierz i się nie zastanawiaj !!! Same fronty Ikon 6 nowe tyle kosztują. Do tego Subik i masz kino w domu, A same Ikony do takiej muzy jak znalazł ;)
 
Do góry