Dali czy Monitor Audio

Które z tych głośników lepsze do stereo?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .
D

Deleted member 141725

Guest
Jak myślicie czy wymiana Dali Concept 2 na Monitor Audio BR2 coś poprawi? Generalnie jestem zadowolony z Concept 2 - ale jak to wiadomo ciągle się dąży do jeszcze lepszego. Cenowo to jest ta sama półka więc nie wiem czy jest sens szczególnie, że sprzedając Concepty jako używane musiałbym dopłacić do nowych BR2 mimo tego samego detalu. Czy lepiej odsapnąć, poczekać i kupić za jakiś czas coś półkę wyżej?
 

Kaszan

New member
Za mały przeskok, żeby opłacało się robić takie zamiany, zwłaszcza, że jak piszesz, Dali Ci odpowiada. Jest nawet szansa, że przyzwyczajony do dźwięku Dali, byłbyś niezadowolony z MA. Zdecydowanie lepiej spokojnie sobie ciułać pieniążki i z czasem kupić coś lepszego.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Dzięki za opinie. Faktycznie jeszcze poczekam ze zmianą. A i Cambridge dopiero łącznie kilkanaście godzin grał więc jeszcze jak się wygrzeje to pewnie trochę się zmieni :)
 
D

Deleted member 141725

Guest
Super i mam nadzieję że tak się stanie chociaż ze średnicy i góry jestem bardzo zadowolony. Troszkę mi brakuje niskich tzn. jest ich dużo ale nie schodzi za nisko. Wymiana kabli poprawiła znacznie, ale w niektórych kawałkach jakby go było za mało. Czy to też może się jeszcze poprawić poprzez wygrzanie? Nie chce w stereo Suba, bo za dobry, aby nie popsuć dźwięku to pewnie z 2tyś.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Jednak mnie jeszcze męczy i chciałem posłuchać BR2 poszedłem do sklepu i powiedzieli mi, że nie mają i mieć nie będą, a w ciągu tygodnia ściągną następcę BR2 czyli model BX2. Dalej ten sam poziom cenowy co Dali Concept2. Zastanawiam się mimo wszystko czy ktoś słuchał i Conceptów i BR2 (ew. BX2) i czy Monitor Audio choć trochę będzie miał większy bass czy raczej to samo bo mają głośniki 16,5cm?? Może inne monitory do 2tyś warto posłuchać (koniecznie z bass reflex z przodu - głośniki stoją 10cm od tylnej ściany)
 
D

Deleted member 141725

Guest
Fajnie się prezentują tylko nie mogę znaleźć ich w żadnym sklepie. Testy są bardzo pozytywne - szczególnie że kolumna zamknięta bez bass reflexu :) Cenę jaką znalazłem to ok 4tyś. Trochę dużo :(
 
D

Deleted member 141725

Guest
Do tych co głosowali na BX2 mam pytanie. Słyszeliście? Jak gra. Może jakieś porównanie do BR2?
 

Xisiek

New member
Jak myślicie czy wymiana Dali Concept 2 na Monitor Audio BR2 coś poprawi? Generalnie jestem zadowolony z Concept 2 (...) Czy lepiej odsapnąć, poczekać i kupić za jakiś czas coś półkę wyżej?

Wymiana na BR2 to stracony czas i pieniadze, zdecydowanie madrzejsze jest poczekanie na wieksze srodki i zakup czegos z polki lub nawet dwoch wyzej (Dynaudio 42/52). Jezeli masz okazje i brakuje Ci nizszego basu - posluchaj Tonsila Siesta (monitory) , warto ...

PS. Moim prywatnym uchem Monitor Audio robi dosc przecietne kolumny, ale to opinia mniejszosciowa 8)
 
Ostatnia edycja:

Hegemon28

New member
Wymiana na BR2 to stracony czas i pieniadze, zdecydowanie madrzejsze jest poczekanie na wieksze srodki i zakup czegos z polki lub nawet dwoch wyzej (Dynaudio 42/52). Jezeli masz okazje i brakuje Ci nizszego basu - posluchaj Tonsila Siesta (monitory) , warto ...

PS. Moim prywatnym uchem Monitor Audio robi dosc przecietne kolumny, ale to opinia mniejszosciowa 8)

Ci co testują MA chyba nie maja racji widze koleiny znawca tematu :D
a tu jeden i nie powtarzalny przykład ze człowiek czasami się myli
http://www.monitoraudio.pl/testy/hifi_RX2.pdf
 
D

Deleted member 141725

Guest
Już sam nie wiem :( Jestem zadowolony z Dali Concept 2 tylko chwilami tego basu coś mało :( Monitor Audio pewnie podobny poziom co Dali jednak kupienie BR2 czy BX2 raczej nic nie wniesie bo też mają 6,5" głośnik średnio-niskotonowy :( Dopiero pewnie RX2 z 8" ale to już duża cena :( Może zna ktoś radę - jakieś głośniki tak do 1500zł maks, może subwoofer tylko to potężne kloce, a nie mam miejsca i nie chcę psuć stereo. Nie wiem już sam.... Narazie słucham utworów gdzie bass nie jest aż tak uwydatniany i jestem bardzo zadowolony, ale czasami posłuchać coś innego też trzeba :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
subwoofer ! bedziesz mogl dowolnie kontrolowac bas a odciazenie kolumn z przetwarzania niskich czestotliwosci spowoduje poprawe brzmienia reszty pasma.
 

Xisiek

New member
Ci co testują MA chyba nie maja racji widze koleiny znawca tematu :D
a tu jeden i nie powtarzalny przykład ze człowiek czasami się myli
http://www.monitoraudio.pl/testy/hifi_RX2.pdf

Ba, zeby to tylko HFiM wychwalalo MA, jest cala inna masa osob/redaktorow/ chwalacych pod niebiosa MA plus "specow" na wszelkiej masci forach, ktorzy w zyciu nie sluchali zadnej kolumny/glosnika MA a swoje opinie opieraja jedynie na testach z prasy.

PS>Jakis czas temu byla recenzja w Audio Video bodaj RX6 i choc w gwiazdkach/kropeczkach glosnik mial calkiem wysokie oceny - to w tekscie znalazla sie zupelnie wiarygodna opinia wskazujaca jak naprawde graja te kolumny i musze przyznac, ze dosc zbiezna z tym co slyszalo moje amatorskie ucho.
 

Hegemon28

New member
Ba, zeby to tylko HFiM wychwalalo MA, jest cala inna masa osob/redaktorow/ chwalacych pod niebiosa MA plus "specow" na wszelkiej masci forach, ktorzy w zyciu nie sluchali zadnej kolumny/glosnika MA a swoje opinie opieraja jedynie na testach z prasy.

PS>Jakis czas temu byla recenzja w Audio Video bodaj RX6 i choc w gwiazdkach/kropeczkach glosnik mial calkiem wysokie oceny - to w tekscie znalazla sie zupelnie wiarygodna opinia wskazujaca jak naprawde graja te kolumny i musze przyznac, ze dosc zbiezna z tym co slyszalo moje amatorskie ucho.

ps.jakoś nie widzę tego testu czyżbyś sam go wymyślił hehe.

A wracając do tematu mat74 ma racje kup Suba jak nie pomoże kup 2 hehe.
A tu znalazłem mały test bx2
http://www.monitoraudio.pl/testy/whathifi_092010_bx2.pdf
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 141725

Guest
Potężni producenci jak właśnie Monitor Audio, Dali i cała pozostała spółka ładują kupę kasy w reklamę (a co za tym idzie w wyniki testów :) ) Najlepiej posłuchać samemu - bo jednemu podoba się to a drugiemu tamto. We wtorek chyba uda mi się w końcu posłuchać BX2 i RX2. Ale raczej zostanę przy Dali i pewnie do tego jakiś sub...
 
Do góry