Daewoo DPP-42A3V

golytm

New member
Witam.

Zakupiłem ostatnio plazmę Daewoo DPP-42A3V - wszystko ok,fajnie odbiera itp, tylko jest jedna rzecz, która mnie niepokoi...mianowicie podczas pracy telewizora, słychać niezbyt głośne brzęczenie(strzelanie) z tyłu obudowy - coś jak dzwięk wyładowań. Moje pytanie brzmi - czy to jest normalne w plazmach, czy tylko z tym egzemplarzem jest coś nie tak??

Pozdrawiam
 

setunia

New member
Bez reklam
W mojej nic nie słychać, ale to nie znaczy, że Twoja ma być cicha.
Podejrzewam, że pewne odgłosy mogą wystąpić w związku ze zmianą temperatury tworzyw użytych do budowy TV. Proponuję włączyć plazmę na kilka godzin i zaobserwować czy te dźwięki występują w pierwszej godzinie pracy i po wyłączeniu czy cały czas.
Jeśli po właczeniu i wyłączeniu to raczej normalne, ale jeśli cały czas to też nie oznacza uszkodzenia - może być taki system chłodzenia?
 

golytm

New member
Witam.

Sytuacja wyglada następująco...

Na początku też myślałem,że moze to kwestia tego,że plazma jest nowa itp...jednakże żadne zostawianie jej nie pomagało. wieczorem dzwięki były wręcz tragicznie słyszalne (przy "cichym" ogladaniu TV). Zdzwoniłem do serwisu...Pracownik serwisu poinformował mnie, że jestem już 5 osobą z kolei która zgłasza ten problem. On sam zakupił tą plazmę i także twierdzi,że jest to uciążliwe. Ponieważ było to przed weekendem, powiedział że w poniedziałek wysyłają jeden egzemplaż do producenta z prośbą o wykonanie ekspertyzy i oficjalne stanowisko producenta w tej sprawie, bo nie wiedzą co mają mówić klientom.Oświadczenie powinno być po około tygodniu. Ja swoją plazmę (do której żadnych uwag poza tą jedną nie miałem)oddałem do sklepu - nie chciałem ryzykować tego,że powiedzą że "tak musi być"...i chyba dobrze zrobiłem.

Zadzwoniłem do nich ponownie, żeby zapytać z ciekawości jak sprawa wygląda, zebym mógł się z Wami podzielić...Oficjalne stanowisko producenta było mniej więcej takie:"Przeprowadzono testy w niezależnym laboratorium w wynku których orzeczono, że ta cecha (ten przykry dzwięk)odpowiada polskim standardom"...Inaczej mówiąc - nie naprawiają tego...

Być może nie dotyczy to wszystkich egzemplaży, jednakże serwis twierdzi,że z tym problemem zgłasza się bardzo dużo osób.

Oczywiście tego typu odczucia, jak uciążliwy dzwięk są odczuciami czysto subiektywnymi i każdy może to inaczej widzieć. Ja osobiście uważam, że dobrze zrobiłem oddając plazmę do sklepu.

Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłem czytelnikom forum. Warto sprawdzić tę plazmę w sklepie - ja nie miałem takiej możliwości - przyjechała w pudle z magazynu jako ostatni egzemplaż:???:

Pozdrawiam serdzecznie.
 
Do góry