DAC vs karta dźwiękowa i połączenie do PC.

czesiek85

New member
chciałbym się poradzić - chciałbym kupić DAC do komp..jakiś niekoniecznie drogi...i mam kilka wątpliwości - mam w komp dźwiękówkę zintegrowaną, więc jej jakość jest mierna - czy jak ją połączę przez TOSLink do DAC'a to karta dź. będzie wpływać na jakość dźwięku ?? słyszałem że gdy połączę DAC'a poprzez USB to PCet wykryje ją jako karte dź. ale jakość dźwięku będzie gorsza niż przez połączenie optyczne...pomóżcie mi bo jestem zielony w temacie..
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
będzie ciężko nie te forum, bardziej o audio szukaj, tam jest dużo wypowiedzi na ten temat, niestety są to drogie rozwiązania.
 

Hermann

New member
chciałbym się poradzić - chciałbym kupić DAC do komp..jakiś niekoniecznie drogi...i mam kilka wątpliwości - mam w komp dźwiękówkę zintegrowaną, więc jej jakość jest mierna - czy jak ją połączę przez TOSLink do DAC'a to karta dź. będzie wpływać na jakość dźwięku ?? słyszałem że gdy połączę DAC'a poprzez USB to PCet wykryje ją jako karte dź. ale jakość dźwięku będzie gorsza niż przez połączenie optyczne...pomóżcie mi bo jestem zielony w temacie..

A czego to, Czesiu, chcesz słuchać z tego komputera?
Może nam powiesz, bo chyba nie płyt CD?

A jeśli pliki muzyczne, to jakie?
MP3?
 

adamllca

New member
Bez reklam
jaki budzet na tego dac masz przeznaczony? , z doswiadzcenia wiem ze nawet niedrogi produkt ESI dac dr nano po podlaczeniu do mojego lapka dal duzo lepszy dzwiek ,wyrazna poprawa ,nawet na mp3 320 bylo slyszalne nie mowiac juz o Flac przynajmniej na moim sprzecie.
 
Do góry