Czysty obraz dla kinomaniaka - polowanie na blackfriday do 15k

Preclowski

New member
Cześć, witam serdecznie :) Po 10 latach od założenia konta czas na kolejny post.

Zaczynam blackfrajerowe polowanie na nowy TV. Obecnie posiadam LG C9 55" i mam z nim dwa problemy - jest za ciemny w HDR oraz za mały.

Przez za ciemny rozumiem głównie peaki HDR - widać to w filmach, widać to w grach. Brakuje mu mocy. Jak Gandalf wylatuje o świcie nie ma tego... A w grach chmury szybko zlewają się z niebem. Nie wyciągam tych kolorów które bym chciał.
Za mały bo jest po prostu malutki. Jestem w stanie wygospodarować 77" na ścianie i taki chcę TV. 83" naprawdę mnie korci, ale albo będzie go w rogu zasłaniał RP-8000f, albo będzie wisiał 2m nad ziemią.

W ogóle nie obchodzi mnie smartTV czy głośniki, a nawet wolał bym żeby ich nie było w ogóle - niestety, takie TV nie istnieją. Telewizor będzie karmiony najwyższej jakości treściami i chce żeby błyszczały. Okazjonalnie jutub oraz granie w 4k/120fps na nVidii (gSync). Gry głównie będą streamowane (4k/120fps w hdr), ale może uda mi się w końcu dociągnąć ten przewód HDMI. 144Hz są mi zbędne, 120 wystarczy. TV będzie podpięty AVR z 5.1.2 - tv musi tylko ewentualnie przepuścić bitstream i tyle.

Samsungi odpadają - moja biblioteka jest budowana z myślą o Dolby Vision. HDR10+ mnie nie zadowala.

Jestem PRAWIE zdecydowany na LG G3 77". G4 tym bardziej jeśli cena będzie podobna. Prawie, bo jednak niesamowicie korci mnie Ambilight... Do obecnego TV mam podpięty chiński ambilight na kamerce i jest fajnie, ale G3 jako frame przylegający do ściany chyba nie da mi możliwości podpięcia tego ustrojstwa. Poza tym jednak ta kamerka wisząca na tv... no nie.

Kompletnie nie rozumiem oferty philipsa. Ich nazewnictwo to pomieszanie z poplątaniem. Do tego kompletny brak rzetelnych testów, bo nie są dostępne na rynku US.

Co ciekawego mogę waszym zdaniem upolować na blakcfrajer w cenie do ok. 15k? C3/C4 mnie nie kręcą tak jak G3. Mam w poważaniu upscaling, upłynniacze, gadanie do pilota etc. Interesuje mnie czysta jakość obrazu.

Na pewno są tu podobnie zakręceni ludzie z podobnymi problemami...

P.S. Będę zamawiał kalibrację TV na pewno.
PS2. Gdyby jakiś forumowy sprzedawca chciał mi przedstawić ofertę, potrzebuję też 2x RP-500SA II oraz rozważam nowy amplituner, na wymianę z Denona x1600h. Ale to musiał by być naprawdę dobry combo deal, bo znam ceny sprzętu audio w DE.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - może 35m2?
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3.5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - co ma wisieć nie utonie
6. Jak słońce świeci w pokoju? - nie świeci, zasłony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG C9 55"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI 2.1 z earc, minimum 2 wejśćia i związane z tym benefity. Passthrough Atmos i DTS, Dolby Vision
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Bluray 4k, top tier jakość
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Amplituner, PC z nVidia, android box, apple TV - to co wykorzysta wszystkie najnowsze gwizdki.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 8-12h - cały dzień coś mi gra, a wieczorami uczty filmowe
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - 50% filmy i seriale, 40% youtube, 10% gry - zarówno z hdmi jak i streaming (moonlight)
13. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - Tak, trochę, czasem ale jak już w full jakości 4k/120fps hdr
14. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Od rana do nocy
15. Preferencje co do wielkości? - Tylko 77", 65 za mały, 83 nie mieści się
16. Co Cię denerwuje w telewizorach? kiepskie kolory, kontrast, smużenie, błędy obrazu. W kinie jak widzę martwy pixel - wychodzę klnąc, a jak obsługa nie ustawi ostrości projektora to jeszcze im się zbierze
17. Preferencje co do marki? - LG/Philips, nie zamykam się. Na pewno nie Sony - pluję na tą markę i na ludzi pracujących w polskiej obsłudze klienta. Nigdy nic sony. Nigdy. Nic.
18. Czy telewizor ma mieć 3D? - po co?
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Chciał bym zmieścić się w 15k na blackfriday
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jako były posiadacz oled LG i Panasonica ,,mogę polecić Ci Philipsa.Plusem jest Ambilight (jako stałe ,w pełni regulowane oświetlenie) ,HDR10+ i mimo wszystko system (pisze to jako posiadacz Nvidii 2019 i Fire Cube 3 gen).
 
Do góry