czym zastąpić UE55MU6172U?

baron212

New member
witam, w obecnym telewizorze przeszkadza mi to, że przy krawędziach widać jaśniejsze pasy. nie są one duże ale przeszkadzają mi, czerń też jest jakby fioletowa lub taka szarawa. ogólnie jak oglądam mecze to 60Hz nie przeszkadza mi tak bardzo ale pora na jakąś 120 Hz. do nowego telewizora zakupię od razu w pakiecie PS4 pro. Tizen jest spoko, ale wolałbym androida, propozycje Philipsa lub jakieś TCL odpadają od razu. zastanawiam się nad Sony 55xe8505.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 19m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno od wschodu, świeci tylko rano
7. Jaki masz obecnie telewizor? UE55MU6172U
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobre kolory, czerń oraz brak poświaty przy piłkarzach
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy polsat
10 .Jakie urządzenia ? dysk zewnętrzny, ps4 pro
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3 dni w tygodniu po 3-4 godzin
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, dużo filmów/seriali
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? youtube, netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak
16. Preferencje co do marki? samsung, sony, moze panasonic
17. Preferencje co do wielkości? miało być 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? jak za każdym włączeniem TV muszę ustawiać które wejście chce, taka otoczka wokół piłkarza oraz jak podłącze dysk a TV go nie widzi
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? youtube netflix
 

strazakp

Banned
Jeżeli oglądasz sport a szczególnie piłkę nożną to odradzam Sony a szczególnie ten model.
Dobrze że odrzuciłeś od razu tcl i Philips.
Ja bym ci mimo wszystko proponował Panasonica. Mimo wszystko dlatego że chcesz androida a panas go nie ma. Widzę też że interesuje cię z aplikacji jedynie Netflix i YouTube a Panasonic je posiada i działają bardzo dobrze.
Zaproponuje ci wstępnie model 58ex700 który owszem ma 60hz ale działa jak 120hz tzn ma bardzo dobrą płynność. Mecze piłki nożnej i ogólnie sport ogląda się bardzo komfortowo. Sam mam ten model ale z zeszłego roku i sam oglądam sporo sportu więc wiem co piszę.
Mam również konsole (XOS) która również świetnie współgra z tym tv (niski Lag).
Kolory są naturalne, tv ładnie wygląda a obsługa jest płynna.
Na koniec cena: wyjściowo 3990zl ale w promocji spokojnie kupisz za ok 3500zl więc cena jest bdb za ten sprzęt. Poczytaj opinie ludzi którzy widzieli lub kupili ten tv to zobaczysz jak dobrze jest oceniany. Poczytaj np opinie na stronach sklepów takich jak MM, ME, Saturn czy Euro.

Jeżeli natomiast chcesz wydać 1500zl więcej to masz model wyższy 58ex780 ale szczerze to nie wiem czy warto aż tyle dokładać jak ten niższy model jest naprawdę spoko a kaska zostanie w kieszeni.
 

baron212

New member
Jeżeli oglądasz sport a szczególnie piłkę nożną to odradzam Sony a szczególnie ten model.
Dobrze że odrzuciłeś od razu tcl i Philips.
Ja bym ci mimo wszystko proponował Panasonica. Mimo wszystko dlatego że chcesz androida a panas go nie ma. Widzę też że interesuje cię z aplikacji jedynie Netflix i YouTube a Panasonic je posiada i działają bardzo dobrze.
Zaproponuje ci wstępnie model 58ex700 który owszem ma 60hz ale działa jak 120hz tzn ma bardzo dobrą płynność. Mecze piłki nożnej i ogólnie sport ogląda się bardzo komfortowo. Sam mam ten model ale z zeszłego roku i sam oglądam sporo sportu więc wiem co piszę.
Mam również konsole (XOS) która również świetnie współgra z tym tv (niski Lag).
Kolory są naturalne, tv ładnie wygląda a obsługa jest płynna.
Na koniec cena: wyjściowo 3990zl ale w promocji spokojnie kupisz za ok 3500zl więc cena jest bdb za ten sprzęt. Poczytaj opinie ludzi którzy widzieli lub kupili ten tv to zobaczysz jak dobrze jest oceniany. Poczytaj np opinie na stronach sklepów takich jak MM, ME, Saturn czy Euro.

Jeżeli natomiast chcesz wydać 1500zl więcej to masz model wyższy 58ex780 ale szczerze to nie wiem czy warto aż tyle dokładać jak ten niższy model jest naprawdę spoko a kaska zostanie w kieszeni.
Co jest nie tak z tym sony?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zwykłe bzdury i pisze ktoś naw na oczy nie widział ani Sony, ani TCla ani Philipsa.

Masz bardzo dobre modele :
- SOny 55XE8505 za 4499 zł
- TCL 55XE Xess za 4399 zł
- Philips 55PUS7502 za 4299 zł
- Samsung 55MU7002 za 4299 zł

Panasonic przy tych modelach to cienki "barszcz" i pod względem jakości i wyposażenia. Aplikacji ma kilka i po kilku latach i tak siadają nawet Youtube.

Sony ma zdecydowanie lepsze multimedia i aplikacje.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1371204-post982.html - poczytaj co napisał sam strazakp.
Właśnie ze Sony gra zdecydowanie lepiej.

Możesz wybierać dowolny z Listy zagra lepiej niż Panasonic który leci na łab na szyję i w USA i w Polsce. ( w USa juz nie sprzedają i CI co kupili mają duży problem z update).
https://www.tapatalk.com/topic/3511...-nie-sprzedaje-już-telewizorów-w-usa-dyskusja
 
Do góry