Czym najlepiej czyścic TV LCD

MarcinWLKP

New member
Witam,
Od niedawna mam H6400 i mam pytanko czym najlepiej czyścić ekran TV samą ścierka ( pytanie jaką) czy również jakiś środkiem. W niektórych sklepach widziałem zestawy preparat + ścierka
 

digitalus

Banned
Witam
Kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/102604-panasonic-czyszczenie-matrycy-ips-4.html
Jesli chodzi o plyn do czyszczenia to trzeba uwazac aby nie sciekl do srodka telewizora pomiedzy szyba a dolna czescia ramy telewizora.
Niektore plyny nie sa dobre np w w przypadku czyszczenia telewizorow plazmowych z filtrem antyrefleksyjnym.Latwo uszkodzic filtr i na ekranie pojawi sie plama.

plama-na-_nnhxrer.JPG
 

Borixon

Active member
Bez reklam
ja kupuje z polskiej firmy FM do tego sciereczki z rolkimale takie materialowe albo mikrofibrami bedzie si. preparat fajny pryskasz scierasz kurz odwracasz szmatke i polerkamazmzejda smugi, matryca wyglada idealnie.
 

3echo

Member
Bez reklam
...
Jesli chodzi o plyn do czyszczenia to trzeba uwazac aby nie sciekl do srodka telewizora pomiedzy szyba a dolna czescia ramy telewizora.
...
Dlatego psikać najpierw na mikrofibre a nie na panel lcd
To co proponuje Borixon jest fajne,bo mam to samo i spełnia oczekiwania.
 

MarcinWLKP

New member
ja kupuje z polskiej firmy FM do tego sciereczki z rolkimale takie materialowe albo mikrofibrami bedzie si. preparat fajny pryskasz scierasz kurz odwracasz szmatke i polerkamazmzejda smugi, matryca wyglada idealnie.

Dlatego psikać najpierw na mikrofibre a nie na panel lcd
To co proponuje Borixon jest fajne,bo mam to samo i spełnia oczekiwania.

Możecie mi podać pełną nazwę tego preparatu/zestawu z FM ?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam jaki jest aktywny składnik ? do kurzu najlepsza jest miotełka a nie jakaś powłoka elektrostatyczna, generalnie chemii unikać.....
 
Ostatnia edycja:

SandPetrus

New member
Niektóre płyny mają znaczek TUV. To jakaś niemiecka norma. Miałem kiedyś firmy Fellowes potem Emtec, ale ten pierwszy wolniej parował i łatwiej się czyściło na dużej powierzchni.
 
Do góry