Czy wykorzystam mozliwosci drozszego?

rav9

New member
Witam,

mam pytanie czy jezeli planuje zakup kina domowego glownie do tv podlaczonego do kablowki, do ogladania divx i czasami dvd natomiast jesli chodzi o muzyke to do sluchania radia i mp3, rzadko do oryginalnych plyt, to czy ma sens zakup amplitunera z HDMI audio i video i tymi wszystkimi kodekami i przetwornikami typu C/A Burr Brown 192kHz/24-bity itd
czy moze wlasnie przeciwnie lepiej kupic lepszy sprzet - np Denona ktory oferuje odzyskiwanie utraconych dzwiekow przy kompresji MP3 (czy to rzeczywiscie cos daje?)
Jak widac z mojej wypowiedzi audiofilem nie jestem ;) pokoj 16m^2
Na razie przymierzam sie do zestawu Yamaha V463 + NS50/NSP60
Czy moze jednak kupic tanszy amplituner do tych kolumn a moze w ogole wystarczy mi jakis tanszy zestaw np za 1500zl SONY HTP-HD4400 ?
Yamaha z dvd kosztuje dwa razy tyle...
Wielkie dzieki za wszystkie sugestie


http://www.allegro.pl/item485252710_yamaha_rxv463_dvd661_ns50_nsp60_jm_system_olkusz.html
 

qura12

Member
Bez reklam
Stanowczo weź Yamahe. Taki zestaw zagra już całkiem przyzwoicie (choć kolumny przydałyby się lepsze np. qq500) Co do odzyskiwania jakości straconej przy kompresji Yamaha też to ma ale w żadnym amplitunerze nie daje to takiego efektu jak oryginalna płyta. Dźwięk jest przebasowany i często gra gorzej niż by puścić tą mp3 bez żadnych "polepszaczy".
 
Do góry