Czy warto zmieniać Pioneera 507XA?

Fella

New member
Witam forumowiczów!

Mam możliwość sprzedania mojego Pioneera 507XA. Korci mnie możliwość kupna nowego sprzętu. Nie wiem jednak, czy pojawił się na rynku na tyle ciekawy TV dla którego warto to zrobić.
Jakieś 1.5roku temu oglądałem i porównywałem w domu przez kilka dni Pioneera KURO 5090 do mojego 507XA. Oczywiście widziałem różnice w zaciemnionym pokoju przede wszystkim w poziomie czerni (szczegółowość, kolory - porównywalne), jednak przy oświetleniu do oglądania 3 x 25W a tym bardziej w dzień różnice zacierały się na tyle że nie widziałem sensu dopłacania do KURO 5090.

Pytanie!
Czy pojawił sie na rynku jakiś TV dla którego faktycznie warto zmienić 507XA?
Wiele dobrego pisze się o Panasonicu P50VT20 jednak zastanawiam się czy to nie będzie trochę ja w przysłowiu "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Dodatkowo czytałem coś o rozmazywaniu kolorów na twarzy itp. Pioneera znam b.dobrze i nie dostrzegam żadnych słabości. No może jedną - czerń może być lepsza bo KURO to pokazał, ale z czarnym i tak jest co najmniej dobrze. ;-)

Reasumując:
Najlepszy TV do 8 - 10tyś na rynku. Więcej nie dam za TV z powodu blokady zdrowo-rozsądkowej ;-) 3D mnie nie interesuje. Priorytet - jakość obrazu 2D. Ekran nie mniej niż 50". Pokój ciemny, odległość od ekranu 4 - 4.5m. Źródło recorder N-ki, blu ray.

Chyba, ze nie warto wymieniać 507XA z którego jestem naprawdę zadowolony i spokojnie poczekać jeszcze jakieś 3 - 4 latka

pozdr
Fella

P.s.
Preferuje oczywiście technologię PDP ale jeżeli LCD się podciągnęło w jakości obrazu propozycje również mile widziane.
P.P.S
Praktycznie w cenie sprzedaży mogę mieć Panasonica P50VT20 - może jednak warto? Bo jednak nowy, itp...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to łatwe . Ryzyko nie wielkie. Poproś o prezentacje w domu i sam zobaczysz czy warto.
Wg mnie nie warto .
 

Fella

New member
Dzięki Kiki! Jak zwykle można liczyć na Ciebie. Ten 507XA to też twoja robota ;-) I po latach użytkowania mogę Ci szczerze podziękować za to że mi wtedy pomogłeś.

Korci mnie zamiana w kontekście ekonomicznym. Mogę sprzedać moją 507kę i zamienić ją np. na VT20 (ale to chyba krok w tył). Mozna powiedzieć ze jest to cenowa okazja. Śmiałem się na "sąsiednim" forum, że może sprzedam, wyjmę moje stare CRT i troche się pomęcze czekając na.... ....nie wiadomo co! ;-) Chyba jednak nie jestem tak mocny żeby wrócić do standardowej TV, człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego! :)

Pozdr.
 

klaus71

New member
Bez reklam
vt20 ma spory falsecontouring.
po plazmach pioniera raczej obraz z tego względu nie będzie dla ciebie akceptowalny.

ale powiem szczerze jak nie widzisz róznicy między obrazem full-hd i hd-ready to dziwna sprawa.
dla mnie róznica w detalach jest duża.
 
Ostatnia edycja:

Fella

New member
Oglądam z odległości 4 - 4.5m. Faktycznie różnicy nie widzę. No chyba, że zaczynam wlepiać gały jak sroka w gnat. Porównywać raz, drugi, trzeci, czwarty - zmieniać, zawijać, ustawiać,modlić sie, tańczyć i wtedy, wtedy widzę minimalną różnicę... ;-).

Tak serio to miałem możliwość porównania 507XA i Kuro 5090 stojących i grających obok siebie u mnie w salonie. Nawet nie śmiem powiedzieć że 507 jest lepsza. Jest słabsza szczególnie w poziomie czerni, ale uwaga w zaciemnionym pokoju. W dzień różnica jest minimalna. Jednak szczegółowość, kolory, obraz przy szybkim ruchu, itp - jest naprawdę porównywalna. mimo że jeden jest full HD a drugi HD ready - dlaczego?? Nie wiem, ale tak jest.
Wiesz może to tak jak ze sprzętem audio, nie wiadomo czy to sprzęt się wygrzewa czy uszy przyzwyczajają.

Nie wiem czy czytałeś kiedyś test w Audio Video PDP Kuro 508. Pod względem szczegółowości kopał tam tyłki dwóm topowym LCD Full HD. Po prostu - mimo że HD ready.Jak to się mówi nie samą rozdzielczością matrycy człowiek żyje, elektronika też ważna... ;-)
Zresztą chyba nawet recenzenci napisali, że nie warto dopłacać do Kuro 5090 (ciągle wymieniam ten model, ale w końcu to poziom referencyjny), bo różnica jest minimalna i za oszczędzoną kasę jechac na wakacje... ;-) Myślę że to był wiarygodny test bo podobne odczucia miałem wcześniej i to w porównaniu do 507XA.

Pozdr.
 
W

witek_z

Guest
Fella, ależ nie bądź taki :D sprzedaj go w diabły i kup szajsunga :D
Mogę sie zaopiekować tym Pionkiem. :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice na korzyść Pioneera są duże.
Poczekaj do wejścia VT30 . Może będzie to mały krok w kierunku Pioneera.
 

Fella

New member
Cześć!

Nie wytrzymałem! Czas na zmiany - ciekawe TV wyjdą w 2011r. Pioneer sprzedany. Nastąpił bolesny (choć boli mniej niż myślałem) powrót do technologii CRT.

Czekam na:
1) Plazme Samsunga z serii D8000
2) Plazmę Panasonica z serii VT30


Muszę się ze wstydem przyznać, że jako zatwardziały wielbiciel technologii plazmowej pierwszy raz pomyślałem o LCD. Samsung UN55D8000 mnie oczarował! Pierwsze materiały i testy bardzo obiecujące. Ciekawe jak będzię wyglądało bezpośrednie starcie między topową plazmą Samsunga a tym LCD LED. Więc trzeci gracz.

3) LCD LED UN55D8000 <- ciekawe jaka będzie cena w PL, no i czy ma szanse w jakości obrazu z plazmami z pkt. 1 i 2

Jakie są Wasze typy i "gdybania"? ;-)

Pozdr.
Fella
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
cena będzie "w porzo" ale z całą pewnością Pioneer to to nie będzie.
Chyba że w tzw międzyczasie przyzwyczaisz się do jakości CRT - to wówczas warunki akceptacji będą zupełnie inne. I w tej klasie tylko prezentacja w domu powinna rozstrzygać Twój wybór.
 

Fella

New member
OK! Zamawiam "na dniach" 50VT30. Wygląda na to, że Panasonic wypuścił bardzo dobry TV! Do tego super cena wejścia!
Pierwsze recenzje bardzo entuzjastyczne

Panasonic VT30 review - FlatpanelsHD

Panasonic VT30 (TX-P50VT30) 3D Plasma Review - AVForums.com

Poniżej z translatora bo recenzja po..... ...grecku!
Google Tłumacz

Czerń porównywalna do Kuro 9G, co jest mega zaskoczeniem.
Panasonic reprezentuje poziom referencyjny w 2D i 3D. Do tego w końcu ludzki wygląd! ;-)

Nie zamierzam zastanawiać się czy to już, jeszcze, czy może jeszcze nie jest jakość Pioneera Kuro 9G - bo szczerze mówiąc dla mnie ten TV jest lepszy. Oferuje porównywaną (może nawet lepszą) jakość 2D + dużo więcej!

Pozdrawiam

Fella :)

P.S.
A już się bałem, że nic ciekawego nie będzie w tym roku....
 
Do góry