czy warto zmieniać 50vt20 na coś nowszego?

xadamux

New member
Witam !
Posiadam i korzystam od roku z tx-p50vt20 czyli w zasadzie wszystko czego dusza by zapragnęła w kwocie do 5000 tyś :p
Mam okazje go sprzedać za relatywnie dobrą kaskę jak za sprzęt używany i zastanawiam sie co mógłbym zdziałać z kwotą 6000zł (przy okazji mógłbym wskoczyć w 55 cale ale to też nie przymus)
Ostatnie dni to śledzenie forum i zagłębianie się w testy kikiego, czekam obecnie na test ST50 Panasa, z kolei dość fajnie zaskoczyła mnie recenzja nowego Philipsa LCD (za 5500zł można dostać model 55cali ) super wrażenie zrobił na mnie LCD Panasa ale cena zaporowa za model niższy nie mówiąc już o tym królewskim jak go ocenił Kiki :)
Z zakupem mogę sie wstrzymać, nawet po wakacjach, wtedy emocje i ceny nieco opadną
Jeśli za coś mam dopłacić,to musi super śmigać z xboxem, filmy bluray, no i cyfrowy lub nka
Jeśli panasonić wyeliminował kłopoty z sygnałem SD to chyba pozostane konserwatywnie w jego szponach czekając na obniżke cenową nowych modeli
Jeśli macie jakieś inne sugestie chętnie wysłucham
Zaczyna sie ciekawie robić w temacie plazma vs LCD (wspominając nowinki Panasa mniam ! :)
Z tym, że z tego co czytałem tu i tam LCD mają dalej kłopoty z równomiernym podświetlaniem matrycy przy większych przękątnych (50, 55 ) co nie zdarza sie wiadomo w plazmach
Mam czas na wybor, podpowiadajcie :)
 

digitalus

Banned
Witam
Klopoty z nierownomiernym podswietlaniem matrycy do duza wada.Nierownomierne podswietlanie matrycy jest nawet widoczne w studiu tvp.Znajduje sie tam duzy ekran lcd lub led.Kilka razy w czasie ogladania programu pytanie na sniadanie widzialem "placki" gdy byly fragmenty nowych filmow ktore sa w kinach,wtedy ekran nie swieci tak mocno i na dole i gory ekranu sa czarne pasy,mozna wtedy zauwazyc "placek" u gory i dwa "placki" na dole ekranu.
Podobne jak na tych zdjeciach
http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/21437-nierownomierne-podswietlenie-matrycy.html

cytat
To wada wielu telewizorów LCD, zarówno z podświetleniem za pomocą lamp CCFL, jak i diod LED. Niestety wraz z rozpowszechnieniem się podświetlenia LED sytuacja uległa pogorszeniu, a nawet eskalacji, bowiem przy diodach umieszczonych wzdłuż krawędzi ekranu (a taki rodzaj dominuje) trudno jest zapewnić takie samo natężenie światła przy brzegach, jak w środku ekranu.

Niestety, sprzedawcy i producenci zazwyczaj nie traktują nierównomiernego podświetlenia jako wady, więc o wymianie raczej nie ma mowy

http://www.trochetechniki.pl/Jaki-telewizor-kupic.-Plazma-czy-LCD,t,3771.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/80550-47vl863-nierownomierne-podswietlenie-matrycy.html

Oczywiscie wybralbym plazme .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że w plazmach się nie zdarza.
Nie zdarza w LCD z full led - Sharpa 70" i 80"
Ale skończyłem testy Samsunga 55 Es 7000 i mogę z czystym sumienie powiedzieć że chyba erę cloudingu mamy już za sobą.
Raczej zwracałbym uwagę na konkretny model przy wyborze.
l
 

xadamux

New member
Kiki a jak sprawa w testach dwóch ostatnich Panasoniców które testowałeś ? Bardzo wysoko je oceniłeś, nie zdarzył sie problem z cloudingiem ?

Masz może znajomego w woj. śląskim kto zajmuje sie kalibracją tv ? (najlepiej specjaliste w plazmach )
Chce wykrzesać jak najwięcej miodku z mojego vt20, korzystam powrzucanych tu i tam kalibracji z neta ale nie jest to wiadomo profesjonalna kalibracja w domu
Ewentualnie jeszcze pytanie gdzie skombinować plansze testowe, chodzi mi o darmowe bym sam mógł sie pobawić ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem gdzie plansze testowe, ja się osobiście tym nie zajmuję.
Nowe lcd jak na testach naprawdę nie ma Cloudingu podobnie nie ma w Samsungu czy w Sony - mówię o modelach które specjalnie testowałem pod tym kątem.
 

xadamux

New member
wielkie dzięki Adrian za te materiały,w wolnej chwili będe próbował sie pobawić

Kiki kiedy wkleisz obiecane testy Panasonica st50 ?
Model 55 cali jest u nas póki co niedostępny ?
 

xadamux

New member
Dziś z ciekawości wybrałem sie do MM na zwiady, na stoisku panasonica robi wrażenie nowy Led DT50 design jest piekny jak i obraz z niego generowany (wiadomo, że były to materiały reklamowe, jeszcze ustawiony był obok plazmy g30, więc każdy przechodzący obok niego potencjalny Kowalski wrzuciłby go od razu do reklamówki ) Vt50 również robi wrażke ale póki co pułap cenowy jeszcze nie dla mnie. Dobrze, że nie musze sie spieszyć z zakupem
 
Do góry