Czy warto wymienić Panasonic 42pv80 na 46/50 GT30E

mst99

New member
Witam serdecznie,
Obecnie posiadam TV Panasonic 42 PV80P, jest on z września 2008r i posiada przebieg 4500h, mam możliwość sprzedania go za 1100zł. W związku z tym mam pytanie, czy warto? TV sprawuje się bez zarzutu, źródłem sygnału jest N recorder. Jednak zbliża się olimpiada i ME w piłce, a ponieważ jestem fanem sportu chciałbym zakosztować nowej jakości. Moje myśli skierowane są przy TV Panasonic 46GT30E lub 50GT30E. Odległość od TV 2,5 - 3m. Do mojego TV musiał bym dołożyć między 1900 a 2400zł czy warto? Jaki będzie przeskok jakościowy między nowym TV a obecnym. Nie ukrywam iż mam zamiar używać funkcji 3D ponieważ absolutnie okulary mi nie przeszkadzają i nie mam problemów z boląca głowa.
Pozdrawiam
 

bielikk

New member
Bez reklam
Jeżeli nie masz - jak piszesz - zastrzeżeń do swojego 42 PV80P to kupować 46GT30E lub 50GT30E NIE WATRO !!! Praktycznie nie dostrzeżesz żadnej różnicy. Mam pytanie - co to znaczy "chciałbym zakosztować nowej jakości" - nie myśl, że nastąpiła od tamtej pory jakaś rewolucja w plazmach.
Powtarzam jeżeli nie masz zastrzeżeń co do wyświetlanego obrazu z
42 PV80P to kupować nowych modeli nie warto.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No powiem Ci, że ja właśnie dokonałem takiego wyboru ( no prawie takiego kupiłem 50G30, z kilku powodów, między innymi dlatego, że obecne 3D wcale mnie nie kręci).
Moja PV80, która sprawuje się bez zarzutu dalej mi służy w drugim pokoju...
Co do zamiany. Po pierwsze bierz 50". Po drugie czy zobaczysz dużą różnicę, cóż nie jest ona powalająca, nie rób sobie wielkich nadziei na wielki skok jakościowy abyś później nie był rozczarowany.
Różnice oczywiście są, zwłaszcza przy materiale HD no i wielkość robi swoje! Są też i minusy - kiepskie kanały SD....są "jeszcze bardziej" kiepskie.....
Jednakże uważam, że taka zamiana jest jak najbardziej korzystna. Widać dużą różnicę - PV80 to już niestety stary (choć bardzo dobry) TV. Przy GT dochodzi Ci 3D, które jak piszesz Ciebie interesuje, Full HD, dostęp do serwisów internetowych, nowsza matryca (choć tu jak pisałem przy kiepskich kanałach SD - a takich w Polsce dużo - jest to minus), multimedialność (choć ta w Panasonicu jest na średnim poziomie).
Powiem krótko ja ze zmiany jestem zadowolony, uważam, że warto. Jest to oczywiście moja subiektywna opinia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że zauważysz różnicę.
Rzeczywiście po 42" czas na 50".
Szczegółów jest więcej. A życie podobno składa się ze szczegółów.
 

mst99

New member
Różnica między G30 a GT30

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanko. Znajomy jest również na etapie zakupu, lecz jego nie interesuje 3D. Jaka różnica jakościowa będzie między modelami G a GT wyłączając z tego opcję 3D.
Pozdrawiam
 
Do góry