Czy warto używać upłynniaczy oraz Kodi

diabeelek

Member
Mam do Was takie pytanie czy warto używać upłynniaczy w TV? Wg mnie obraz jest dużo bardziej płynny - jak się wyłączy upłynniacze to widać zacięcia. Czy są jakieś przeciwskazania do używania tych wspomagaczy?

Obecnie mam Philipsa 55PUS8303.

PS.
Jaką gamę kolorów wybrać Normalną czy Szeroką? Wg mnie na szerokiej kolory są ładniejsze ale mam problem z czerwienią...
PS2.

Czy lepiej odtwarzać filmy z serwera DLNA przez wbudowany odtwarzacz czy np. przez Kodi (Kodi nie powoduje straty jakości?)
 

bielikk

New member
Bez reklam
Upłynniaczy należy używać jak najbardziej, ja w tym modelu mam ustawione na MAX i w ogóle tych ustawień nie zmieniam - jest b. dobrze.
Co do kolorów, to też mam ustawioną szeroką paletę kolorów.
Po to jest w tym modelu i nie tylko, tak różnorodna ilość regulacji obrazu i dźwięku, aby każdy mógł ustawić obraz i dźwięk "pod siebie".
 

CureMar

New member
Czy lepiej odtwarzać filmy z serwera DLNA przez wbudowany odtwarzacz czy np. przez Kodi (Kodi nie powoduje straty jakości?)
Wbudowany odtwarzacz nie pozwoli na wyświetlanie napisów. Ponadto KODI może używać dekodowania softwarowego, co niejednokrotnie mi pomogło, bo sprzętowe powodowało straszne zacięcia w filmach.
 
Do góry