Czy warto naprawiać

patryho

New member
Po niedawnych burzach szlak trafił część mojego sprzętu RTV tym co najbardziej boli:
- ampli YAMAHA RX-V657 (podobno trafo)
- TV Philips 32PW9768 z twardzielem (nie wiadomo co)

Moje pytanie czy jest nadzieja i sens naprawiać te sprzęty i jeżeli tak to czy możecie polecić jakiś sensowny serwis, najlepiej na północy - ja jestem z Kwidzyna.

Pozdro i dzięki!
 

patryho

New member
dzwoniłem i koleś od Yamahy powiedział, że nie wie kto się tym może zająć - podobno ktoś kiedyś to robił w Krakowie ale to chyba w czasach smoka ;(
Nowego trafo odradzał kupować (600zł) bo może się okazać, że jeszcze coś walnęło a wtedy koszt naprawy będzie wyższy niż cena nowego!
Czyli potrzebuje kogoś kto mi sprawdzi czy na pewno trafo czy może bezpiecznik, który jest w jego środku zatopiony.
 
Ostatnia edycja:

edm76

New member
Witam,

nie chce zakladac nowego tematu, wiec podepne sie tutaj :) z tym samym pytaniem czy warto naprawiac. Z tym, ze w moim przypadku chodzi o klasyke. Nabylam jakies dwa tygodnie temu Marantza MR215, piekny kolekcjonerski model w idealnym stanie wizualnym. Na poczatku gral pieknie, teraz po ok tygodniu uzywania, jeden z kanalow gra ciszej i troche trzeszczy. Po kilku ruchach potencjometrow (które rowniez nie chodza idealnie) wszystko wraca do normy, ale z czasem znowu trzeszczy lub gra ciszej. Generalnie sprzecik, mimo pieknego wygladu na zewnatrz, potrzebuje malej (lub wiekszej) konserwacji bebechow :) Bede wdzieczna za wskazowki, czy w ogole warto? Jesli tak, to szukam dobrego sprawdzonego serwisu z Warszawy - najlpeiej ze srodmiescia, ochoty, woli lub bemowa. Pytanie istotne, czy naprawa nie przekroczy wartosci sprzetu :) Kupiony na all za 3 stowki

z gorki dziekuje za jakiekolwiek wskazowki i pozdrawiam
 

piotr818

New member
Bez reklam
Co do serwisu może ktoś inny w kwestii konserwacji sprzętu koszt powinien nawet jak na warunki stolicy zamknąć się kwotą 100 zł wyżej to naciąganie klienta.
 

edm76

New member
Co do serwisu może ktoś inny w kwestii konserwacji sprzętu koszt powinien nawet jak na warunki stolicy zamknąć się kwotą 100 zł wyżej to naciąganie klienta.

dziekuje :)

tak myslalam, ze max 100-150 zl .. Rozumiem, ze takie leciwe sprzety mozna spokojnie naprawic? nie ma tu problemu z czesciami, podzespolami? A moze po prostu taka naprawa nie wymaga wymiany elementow lub mozna uzyc zamiennikow?
 

tomalo

New member
jeśli już to ewentualnie czasem wymiana potencjometrów i kondensatorków.
Jak się uda kupić fajny sprzecik w dobrym stanie to warto do niego co nieco dołożyć i dać mu drugą młodość a piękny dźwięk wynagrodzi wszystkie koszty :)
 

edm76

New member
[...] a na marginesie te sprzęty grają pięknym analogowym dźwiękiem.

potwierdzam :) gra przepieknie ..

a wracajac do tematu serwisu, powtorze pytanie. Czy ktos moze mi polecic jakis serwis w stolicy? Bo troche sie boje do pierwszego lepszego audio-rtv. Moze ktos naprawial ostatnio wzmaka lub ampli w Wawie?

bede wdzieczna za jakies info
pzdr
 
Do góry