czy warto kupować soundbar?

siemensik

New member
Pół nocy czytałem forum i wstępnie wybrałem HK BDS 800. Nie znam się na ampli, przedwzmacniaczach, doborze głośników, itp. nie uważa się za audiofila :)
Pomyślałem że taki gotowy zestaw może byłby optymalny?

Czy ktoś z Was może to potwierdzić albo zaproponowac alternatywę?

Naprawdę będę wdzięczny za info

---

Witam,

zmieniłem tv na Philipsa PFL7605 i teraz chce kupic kino domowe. Moją uwagę zwrócił soundbar philipsa hts 9140 - kosztuje ok 3,5 tys. i nie zabiera za dużo miesjca co jest dla mnie dość istotne.

salon jest wprawdzie spory - polaczony z kuchnia to prawie 35 m2 ale ma dość nieregularny kształt - taka litera L tam gdzie jest kuchnia

w większości oglądam filmy i czasami słucham muzyki - 70% filmy - 30% muzyka

nie jestem audiofilem ale słyszę różnicę dzwięku dla super sprzętu i tego co mam teraz (zestaw samsunga sprzed 6 lat... )

ponieważ słyszałem, że sprzęt tej samej marki dobrze się zgrywa (?) dlatego myślałem o takim połaczeniu, z drugiej strony większość komentarzy wskazuje dobry subwoofer jako najważniejszy przy kinie domowym przy generowaniu efektów... i dlatego tez nie wiem co dalej z tym tematem zrobić...

Liczę na Waszą pomoc - budżet to okolice 3,5 - 4,5 tys. pln

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
za ta kase masz naprawde dobre kino domowe a nie smiecia aspirującego do miana zabawki....nie ma szans by jakikolwiek soundbar nawet z bateria DSP od analog devices zrobił ci dobre 5.1.....pobije go pod tym wgledem nawet plastik za tysiaka
 

pro_fill

New member
Bez reklam
pkomp zajmij się z łaski swojej nowymi postami, bo nie ma w nich jeszcze twojej odpowiedzi typu "nie masz instrukcji" lub "wszystko jest na forum - użyj wyszukiwarki", a nie wypowiadasz się na temat czegoś, czego nie miałeś okazji słyszeć - w końcu tego typu rady to jakieś 30% twoich postów.


jak widać po zainteresowaniu soundbar'ami nie wszyscy myślą tak horyzontalnie jak ty i nie chcą być inspiracją dla sąsiadów, znajomych czy rodziny i mieć wszystko "naj".

są też tacy, co chcą poprawić jakość tego co zaoferował producent przy pomocy zainstalowanych w TV głośników, a nie zależy im na 6 czy 8 głośnikach, wiązka kabli, problem z zamaskowaniem ich.

czytając twoje stanowisko, wnioskuję że nie miałeś okazji słyszeć omawianego tu sprzętu.
czy w takim wypadku twój post coś wnosi?

niech autor sam oceni, czy warto opierać się na radach kogoś, kto ma pojęcie na temat sprzętu, lecz nigdy nie miał okazji go słyszeć.

ja jako użytkownik soundbara, stwierdzam z całą stanowczością, że jest to coś, czym warto się zainteresować, jeśli chce się polepszyć walory dźwiękowe i nie zależy komuś na rozbudowanym sprzęcie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kilka razy odsłuchiwałem ten model soundbara i powiem Ci że jestem pod wrażeniem. O ile co do wcześniejszych modeli miałem zastrzeżenia to teraz szapoba.
Odsłuchaj bo warto.
 

pkomp

New member
pro fill daj sobie na wstrzymanie zamiast pisac bzdury....guzik typie wiesz co robię czego słucham i gdzie więc przymknij sie z takimi gadkami ok?

wszystkie soundbary tworza efekty dookólne na podstawie algorytmów - jedne lepszych drugie gorszych ale żaden naprawdę żaden nie dorówna do zwykłego kina domowego 5.1
owszem niektóre potrafia zapewnic naprawdę ciekawe wrażenia ale za 3500 pln to MAMY KINO Z JAJAMI a nie plastikowy zestawik głosników udajacych kino

kwestia numer dwa - kolega nie napisał nic ze tylko soundbar - wnioskuje że moze mieć tez 5.1 i jesli tak to nawet soundbara nie brałbym pod uwagę

więc na przyszłośc gościu pro fill daruj sobie te durne teksciki - przynudzaja juz mnie typy liczące ilośc postów i komentujace zawartośc merytoryczną...jak nie wiesz po co jest forum to poszukaj w google
 

pro_fill

New member
Bez reklam
i to jest konkretna odpowiedź - jednemu wystarczy, innemu nie. takie zdanie szanuję, a nie to co pisze pkomp odnośnie własnych przekonań i proponowania (w innym poście) do salonu 50 m2 zestaw głośników komputerowych.
i kto tu jest żenujący?


ps.
czy ja gdzieś napisałem, że soundbar da lepszy dźwięk niż 5.1?
 

Arbi89

New member
Odświeżam temat. Jak się sprawują dzisiejsze sounbary bo rynek zaczyna nam oferować coraz to większą ilość różnorakich modeli. Jak wygląda jakość dźwięku w tych urządzeniach???
 
Do góry