Czy warto kupować drogie kable HDMI ?

Bobby75

New member
Witam,

posiadam zestaw Harman Kardon amplituner i blu ray. Oba urządzenia wyposażono w HDMI 1.3a . W tej chwili są połączone przewodami HDMI 1.4 które jak wiadomo obsługują wszystkie standardy w dół lecz są to przewody może nie najtańsze ale w przedziale powiedzmy do 50 zł. Czy warto inwestować w zakup przewodów z tzw. wyższej półki oczekując że wpłynie to pozytywnie na jakość sygnału czy jest to raczej zbyteczne ? Jeśli tak to czy szukać konkretnie przewodu dobrej jakości 1.3a czy też może być 1.3b czy też 1.4?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,

posiadam zestaw Harman Kardon amplituner i blu ray. Oba urządzenia wyposażono w HDMI 1.3a . W tej chwili są połączone przewodami HDMI 1.4 które jak wiadomo obsługują wszystkie standardy w dół lecz są to przewody może nie najtańsze ale w przedziale powiedzmy do 50 zł. Czy warto inwestować w zakup przewodów z tzw. wyższej półki oczekując że wpłynie to pozytywnie na jakość sygnału czy jest to raczej zbyteczne ? Jeśli tak to czy szukać konkretnie przewodu dobrej jakości 1.3a czy też może być 1.3b czy też 1.4?

Nie warto. Inwestycja w bardzo dobrej jakości kabel ma sens tylko, gdy masz go zamiar umieścić na stałe pod tynkiem lub wylewką. I nie chodzi o to, aby poprawiła się teraz jakość obrazu, ale byś nie musiał go wykuwać gdy się uszkodzi lub gdy będziesz chciał przesyłać nim wyższe formaty obrazu niż te, z których teraz korzystasz.
 
I

irek6311

Guest
Kable HDMI ~ 130zł oferują jakość/cena optymalny stosunek ...
polecę Bridge Elite BEV102 HDMI - HDMI 2m bo z niego korzystam ,
ewentualnie możesz kupić pozłacane HDMI 1.4 ale czy sprzęt masz tak idealny by zobaczyć różnicę i kasę ,
moim zdaniem jakość kabli połączeniowych powinna być na poziomie sprzętu ,
testowałem u siebie różne kable tak do kolumn jak HDMI i różnice były minimalne ,
 

JackS.

New member
Bez reklam
ale czy sprzęt masz tak idealny by zobaczyć różnicę i kasę ,
moim zdaniem jakość kabli połączeniowych powinna być na poziomie sprzętu ,
testowałem u siebie różne kable tak do kolumn jak HDMI i różnice były minimalne ,
Różnice w czym były minimalne jeśli chodzi o kable HDMI?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kabel HDMI to kabel cyfrowy, więc jak już uzyskasz obraz i dźwięk to będzie on taki sam czy dasz 50 zł czy 150 zł za kabel. To tak jakbyś złapał cyfrową TV naziemną a ktoś by powiedział że jak zmienisz przewód antenowy to będzie jeszcze lepsza jakość.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Kabel HDMI to kabel cyfrowy, więc jak już uzyskasz obraz i dźwięk to będzie on taki sam czy dasz 50 zł czy 150 zł za kabel. To tak jakbyś złapał cyfrową TV naziemną a ktoś by powiedział że jak zmienisz przewód antenowy to będzie jeszcze lepsza jakość.
oj chłopaku, nie masz racji,właśnie bywa tak że zmieniając przewód antenowy od telewizji można obraz poprawić,nawet nie mowa o naziemnej cyfrowej a o cyfrowej N-ce,znam z autopsji,a co do kabli HDMI, gówna bym nie kupił,ale ponad 100 pln to przesada-mowa o dł do 1m.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja powiem tak jakość obrazu i dzwięku jest taki sam czy tani czy drogi , więcej się płaci tylko dla tego ze jest lepiej wykonany z lepszych trwalszych materiałów mogą posiadać siatkę która zapobiega zakłócenia, np u mnie gdy podłączam Philips HMP 3000 do ampli zwykłym HDMI takim tanim to obraz po chwili zaczyna gwaiazdkować i pyłga wiadomo kupa kabli z tyłu za półka kupa innego sprzętu i widocznie są jakieś zakłócenia a gdy podłączyłem kablem droższym który posiada na sobie jakąś plecionkę z siatki jest cholernie gruby ten kable i nie mam tego problemu, ale taka sytuacja dzieje się u mnie tylko z tym philipsem widocznie jest podatny na zakłuzenia
 

maniekn274

New member
Bez reklam
ja powiem tak jakość obrazu i dzwięku jest taki sam czy tani czy drogi , więcej się płaci tylko dla tego ze jest lepiej wykonany z lepszych trwalszych materiałów mogą posiadać siatkę która zapobiega zakłócenia, np u mnie gdy podłączam Philips HMP 3000 do ampli zwykłym HDMI takim tanim to obraz po chwili zaczyna gwaiazdkować i pyłga wiadomo kupa kabli z tyłu za półka kupa innego sprzętu i widocznie są jakieś zakłócenia a gdy podłączyłem kablem droższym który posiada na sobie jakąś plecionkę z siatki jest cholernie gruby ten kable i nie mam tego problemu, ale taka sytuacja dzieje się u mnie tylko z tym philipsem widocznie jest podatny na zakłuzenia
ot i cała prawda,normalne że właśnie chodzi o dobre ekranowanie kabla,a niestety za 30pln takiego nie uzyskamy ekranowania ,bo to są koszta ,więc niech się każdy zastanowi ,a nie grymasy że ten za 15pln to to samo co ten za 100pln.finito.
 
I

irek6311

Guest
Ja sobie nie wyobrażam by można było płacić krocie za coś takiego jak kabel HDMI. Ja mam za niecałe 30 zł i sobie chwalę.
TV za 3tyś zł ~ 6tyś zł i kino za 3tyś zł ~6tyś zł a kable HDMI za 15 ~ 30zł to maprawdę byłby dobry zakup ?
każdy ma swoje racje i tego nie neguję ale oszczędzanie na kablach HDMI czy tych od kolumn mało sensowne i zysk mierny ,
potem co niektóry pisze że buczy mu TV czy amplituner a kable połączeniowe ma kiepskie/tandetne ,
ja odpowiem że warto kupić markowe kable połączeniowe i nie tylko HDMI by nie był to najsłabszy element zestawu .
 

ranczo

New member
Bez reklam
Tani ale dobry to ten z filtrami magnetycznymi za 30zeta i wystarczy, to sygnał cyfrowy i ciężko go zakłócić
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tani ale dobry to ten z filtrami magnetycznymi za 30zeta i wystarczy, to sygnał cyfrowy i ciężko go zakłócić

W pełni popieram. A tak na marginesie, to chciałbym zobaczyć kolegów co tak się lubują w drogich kablach czy usłyszeliby różnicę pomiędzy tymi drogimi a tanimi kablami z miedzi beztlenowej. Już kiedyś był przeprowadzany taki eksperyment i audiofile nie potrafili wskazać który jest który. Oczywiście też nie należy popadać w skrajność i szukać kabla HDMI za 6zł, ale taki za 30 zł i przyzwoicie wykonany wystarcza w zupełności.
 
I

irek6311

Guest
krzysiek1980 to z dziś ...
znajomy 2 kable HDMI wymieniał bo obraz na 1080i szatkował > firma no name < ~ 30zł 2metry ,
markowy za 30zł 2metry to raczej nie do kupienia co normy jakości HD spełni ,
pisanie że jakikolwiek za ~ 30zł HDMI będzie spełniał parametry/normy to moim zdaniem mało wiarygodne ,
testy kabli za 30zł spok można robić ale najpierw je ktoś sprawdza a potem porównuje < w sklepie kupisz bubla no name to potem nie wiesz czy sprzęt nawalił czy kabel HDMI uszkodzony .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
krzysiek1980 to z dziś ...
znajomy 2 kable HDMI wymieniał bo obraz na 1080i szatkował > firma no name < ~ 30zł 2metry ,
markowy za 30zł 2metry to raczej nie do kupienia co normy jakości HD spełni ,
pisanie że jakikolwiek za ~ 30zł HDMI będzie spełniał parametry/normy to moim zdaniem mało wiarygodne ,
testy kabli za 30zł spok można robić ale najpierw je ktoś sprawdza a potem porównuje < w sklepie kupisz bubla no name to potem nie wiesz czy sprzęt nawalił czy kabel HDMI uszkodzony .

Stary zgodzę się jeśli kabel nawala ale ja w swojej kolekcji mam ok. 6 kabli HDMI za ok 30zł i różnicy nie widzę. Nie mam szatkowania ani strat na jakości, przynajmniej tak mi się wydaje. Wydaje mi się że jak podłączę tym kablem co mam i mi się podoba obraz, to wątpliwe jest że jak bym kupił kabel za 150zł to zrobiłbym "wow" i szczęka opada:). Osobiście uważam że jak ktoś kupuje kino za 50 tys a stereo za np. 30 tys to dla własnego samopoczucia kupuje drogie kable, ale jak ktoś ma budżetowe kino za 4 tys to co mu daje kupno drogich kabli, jak i sprzęt nie "wykrzesa" z siebie więcej niż jest to możliwe. Nie wierzę w to że np. kolumny u kolesia grają kiepsko i nagle kupi drogie kabelki i już jest super. To są detale w brzmieniu na które może audiofil zwróci uwagę ale nie zwykły użytkownik. Czy jeżeli masz puszczony dźwięk po HDMI i kupisz droższy kabel HDMI to dźwięk będzie lepszy? Raczej wątpię. Ale to tylko moja opinia i nie chcę nikogo urazić:)
 
I

irek6311

Guest
To może od innej jeszcze strony o kablach HDMI za ~ 30zł ...
kable do 30zł nie spełniają norm i kontrola jakości żadna ,
jak taki kabel HDMI uszkodzony podepniesz pod TV i Kino domowe a coś się spali ...
to wiadomo producent sprzętu na Gwarancji to naprawi krzysiek1980 ;)
ja w to wątpię i wolę kupić HDMI markowe za ~ 68zł do 180zł ,
kabli HDMI na Allegro masa ale większość to tandeta bo do 30zł dobrego kabla nie da się wyprodukować ,
to że chwalicie swoje kable HDMi za jakość to fart a nie standard przy cenie zakupu max 30zł .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wątpię żeby producent uwzględnił usterkę ampli czy dvd nawet jak przedstawisz mu dowód zakupu kabla HDMI za 200zł;) Zawsze się znajdzie 1000 innych powodów.
 
I

irek6311

Guest
Im tańszy kabel tym o usterkę łatwiej a po co kusić los i koszty naprawy potem pokrywać ?
jeszcze aspekt 3D poruszę vs HDMI ...
tanie kable HDMI nie wspierają często tego standardu a nalepki na foli to lipa ...
kupuje się potem markowy kabel a przecież nie o to chodzi by wspierać producentów tandety .
 

ranczo

New member
Bez reklam
3D w HDMI to standard 1.4a,
jak kupisz taki kabelek nawet za 30 zeta to będziesz miał 3D
nawiązując do tematu jeżeli ma to poprawić Twoje samopoczucie, to można wydać 200zeta za jeden kabelek (a nawet więcej) i mieć "święty spokój" przynajmniej teoretycznie
Jak życie uczy nawet Maybachy się psują.
 

edi7777

Member
Ja tam w domu mam różne kable - hurtem zamówiłem z allegro - hdmi brałem najtańsze (były chyba polecane przez jakiś magazyn komputerowy bodajże chip) w tym jeden 15m który kosztował mniej niż 50zł. Używane są już prawie 2 lata i wszystkie kabelki dobrze działają. Kilka ich mam bo 2 telewizory podpinałem nimi do dekoderów (1 w domu drugi u rodziny). No i jeszcze xbox i laptop do projektora mam podpięty tymi kablami.

Co do ceny - koszt metra kabla nawet tego za 200zł to w produkcji jakieś 10zł za metr więc argumenty, że nie można tego wyprodukować tanio to bzdury. Dywagacji nad zakłóceniami też nie rozumiem - jedyne gdzie je puki co spotkałem to fora internetowe i raz był kiedyś problem z podłączeniem PS3 do TV ale to nie z winy kabla tylko konsoli.
 
Do góry