Czy warto kupić tv powystawowy z przebarwieniami po okazyjnej cenie

Para255

New member
Witam, stoję przed trudnym wyborem. Upatrzyłem sobie samsunga UE65JS8500 w cenie około 2300 zł. Problem w tym że jest to powystawowy egzemplarz oraz posiada na bokach wzdłuż ramek lekkie przebarwienia które są niby widoczne tylko z bliska oraz na jasnym tle. Na zdjęciach to ledwo co widać i trzeba się nie źle przypatrzeć. Nie mam fizycznej możliwości sprawdzić tego, po zakupie mam 14 dni na zwrot co wiąże się jednak ze sporymi kosztami wysyłki jeśli tv by mi się nie spodobał.

Tv potrzebuje głownie do netflixa 4k oraz ps4, co o tym sądzicie? Czy te przebarwienia z czasem mogą się powiększać? Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kupowanie telewizora zwłaszcza powystawowego trochę ryzykowne jest ,to co jest powiedzmy "mało widoczne" na zdjęciu w realu może wyglądać zupełnie inaczej .Po drugie nie wiadomo ile ten telewizor ma "przebiegu" Niewątpliwie cena jest bardzo atrakcyjna
Odnośnie tych przebarwień trudno powiedzieć czy jest to np.nierównomierne podświetlenie matrycy (bo to jest częsta przypadłość nowych telewizorów) czy może wynika z czegoś innego co było przyczyną znacznej obniżki ceny
Jeżeli jesteś bardzo zainteresowany zakupem dobrze jakbyś jeszcze dopytał czy to jedyne wady tego telewizora ,może są jeszcze inne niespodzianki np. niedziałające gniazda HDMI
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Daj se na luz tylko tyle ci napiszę , Nie warto i jeszcze w dodataku curved

Curved znaczy gorszy czy co?
Jeżeli Tobie się nie podoba to innym trzeba odradzić?

Kolego z tymi przebarwieniami są mega problemy i na bank będzie Cię to irytować, a matrycy raczej już nie dostaniesz do tego tv.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sklep daje gwarancje 6mc za wyłaczniem matrycy. Jeśli dobrze się orientuje gdy klient jest powiadomiony o wadach produktu taka sytuacja jest chyba możliwa.

Owszem ,przy czym gwarancja jest zobowiązaniem dobrowolnym ,tutaj możesz reklamować niezgodność towaru z umową np w sytuacji kiedy dostałbyś telewizor w stanie niekompletnym lub telewizor miałby wady o których sklep by nie powiadomił
Sam piszesz, że ten sklep daje gwarancję ale nie na matrycę ,a jak widać z opisu to matryca jest problemem ,więc jeżeli usterka by się powiększyła lub obraz by się zrobił całkiem czarny to reklamować nie możesz - wiedziałeś co kupujesz .W sumie dość duże ryzyko zakupu
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Curved znaczy gorszy czy co?
Jeżeli Tobie się nie podoba to innym trzeba odradzić?

Kolego z tymi przebarwieniami są mega problemy i na bank będzie Cię to irytować, a matrycy raczej już nie dostaniesz do tego tv.


Pewnie że gorszy a co myślałeś ? Jak dla ciebie nie ma różnicy w modelu miedzy prostym a tym modelem to gratuluję wiedzy
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kupiłem swego czasu tv powystawowy (miał na liczniku 4k godzin) który padł po 4-ch latach. Zważywszy, że nowy kosztował 8,5k a ja go kupiłem za 2,9 to i tak zrobiłem dobry interes. Musisz założyć, czy stać cię by np za 3 lata kupić kolejny. Inna sprawa, że jak będzie cię drażnił to spokojnie na allegro puścisz za 2k i klienci się znajdą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie co to znaczy przebarwienia.
Mogą przecież być nie akceptowalne i wówczas cena nie ma znaczenia.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Tam większość TV jest z nieakceptowalnymi wadami a amatorów widać nie brakuje, nawet na TV gdzie podświetlenie matrycy jest może na 10% a obraz jak za brudnej szyby przy kopalni Wujek. Cena czyni cuda.
 
Do góry