Czy warto kupić Blu-Ray w USA

podgóros

New member
Witam wszystkich. Mam takie pytanie jak w temacie cz warto kupić Blu-Ray w USA, różnica w cenie jest dość znaczna. Ale nie jestem pewien czy niebędzie kłopotu z czytaniem płyt bo w USA jest strefa A a w Polsce B. Kupować czy niekupować o to jest pytanie:?
USA - Yamaha BD-S1065BL 300 $
Allegro - Yamaha BD-S1065BL minimum 1600 do 2200 zł
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli zakup nie będzie przemycany, to do ceny musisz doliczyć 14% cła, a do sumy ceny i cła 22% VAT. Do tego wspomniane problemy z regionami.
 

pkomp

New member
i brak gwarancji - zakup popularnej elektroniki w usa to głupota - co innego jesli to wyszukany sprzet
 

bluray

Banned
Latem 2008 kiedy importowałem z AMAZON US Planet Earth (HD DVD - region free) dolar kosztował 1,99 zł !
Czy jeszcze ktoś pamięta, że nie tak dawno dolar był poniżej 2 zeta ?
Celnicy nie mieli na czym sprawdzić co jest na płytach więc odpuścili opłaty.
Uznali, że to materiały promocyjne.
Wtedy to sie opłacało.

No i anegdota z tamtego okresu:
zrobiłem import ONKYO 905 ( ok. 20 kg). Paka jak mała lodówka.
Za dostawę (DOMA SERWIS) okrętem NY - Warszawa Raszyn zapłaciłem 56 zł. Płynął 10 dni.
Celnik zaś za 100 zł wystawił mi papier SAD !!!
To były czasy.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
wtedy nawet u nas była taniocha....zmieniałem kompa to nawet system kupiłem za ciut ponad 200 zeta - teraz bym nie kupił...i pare innych rzeczy - opłacało się i to strasznie...ale zasadniczo to trza było brać kredyt kupowac pare tysiaków zielonych i za niecałe 4 miechy sprzedać
 

Mielny18

New member
warto sciągnąć Blu Ray z USA i tak taniej kupisz niż w Polsce ja tak zrobiłem 3 tygodnie temu i dużo bardziej się opłaciło. Ściągnąłem sobie Samsung BD - C6900 jest to odtwarzacz Blu Ray 3D za 500 dolarów u nas nawet jeszcze go w sklepach nie ma więc nie mogę porównać ceny. A na allegro nie patrz bo są dużo tańsze firmy w sieci które sie tam po prostu nie ogłaszają.
 
Do góry