Czy warto dopłacać do VSX-819 czy brać VSX-519

raf44

New member
Witam, pytanko jak w temacie. Na forum przeczytałem test tych dwóch ampli, autor stwierdza, że poza dekoderami HD i usb nie ma różnicy. Czy po usb pójdą wszystkie mp3 czy są ograniczenia co do bitrate? Czy warto brać 819 dla usb i dekoderów HD? A może jednak różnią się czymś jeszcze? Czy to rzeczywiście dobra seria ampli?

A żeby nie zakładać nowego wątku co sądzicie o tych kolumnach:

Sony SS-FCR455M
front(pp.50Hz-50kHz,dyn.88dB,3-drożne,8om) tylne(pp.85Hz-20kHz,dyn.85dB) centr(pp.150Hz-20kHz,dyn.88dB)
Pioneer S-V325
front(pp.35Hz-20kHz,dyn.88dB,2-drożne) tylne(pp.80Hz-20kHz,dyn.84dB) centr(pp.70Hz-20kHz,dyn.86dB)
Ferguson Dream Tower
front(pp.60Hz-20kHz,dyn.92dB,2-drożne) tylne(pp.75Hz-20kHz,dyn.90dB) centr(pp.75Hz-20kHz,dyn.90dB)
Jamo 416
front(pp.48Hz-20kHz,dyn.89dB,2-drożne) tylne(pp.120Hz-20kHz,dyn.84dB) centr(pp.100Hz-20kHz,dyn.86dB)
Taga 606
front(pp.48Hz-20kHz,dyn.90dB,3-drożne) tylne(pp.70Hz-20kHz,dyn.86dB) centr(pp.70Hz-20kHz,dyn.88dB)

Ponieważ zdecydowałem się DVD + Ampli Pioneera to ładnie by wyglądały głośniczki też Pionieera lub Ferguson - idealne wymiary, ale które pod względem parametrów i dźwięku z wymienionych byłyby najlepsze? Które dobrze zagrają bez suba?
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
to czy dekodery hd beda przydatne tylko ty sobie mozesz odpowiedziec .... osobiscie przy zakupach za wieksza kase zawsze staram sie myslec troche do przodu - mozna zakladac ze w najblzszym czasie filmy na BD beda jeszcze bardziej taniec co ostatecznie moze doprowadzic do wyparcia dvd wiec chcac sie cieszyc jakoscia BD, zarowno jezeli chodzi o obraz jak i dzwiek, dekodery hd beda niezbedne (mialem okazje porozmawiac troche z gosciem z IMPERIAL czyli jednego z najwiekszych wydawcow dvd w Polsce i sam twierdzil ze juz planuja wydawac znacznie wiecej BD zeby ostetcznie wycofac sie z dvd - wystarczy spojrzec na ceny samych odtawrzaczy , dzisiaj budzetowy odtwarzacz BD sharpa mozna kupic za okolo 400zl .... kupujac vxs519 zamiast 819 sam dobierasz sobie pewne mozliwosci rozwoju swojego systemu ale decyzja nalezy do ciebie .... co do kolumn musisz pamietac ze nawet jezeli kupisz mega wypasione ampli a do tego podepniesz tanie kolumny to cudow nie mozesz sie spodziewac ... najlepiej okresl dokladnie ile mozesz przeznaczyc na ten sprzet, jaka powierzchnie musisz naglosnic i do czego glownie bedziesz wykorzystywal ten sprzet muzyka/kino ( jezeli muzyka to jaka )
 
Ostatnia edycja:

raf44

New member
Powierzchnia 20m2 (4x5), film/muzyka (50%/50%) , muzyka: pop, jazz. Budżet max. 2500. Kolumny - fronty jak najwęższe.
Początkowo wybrałem 519 ale właśnie myśląc przyszłościowo zacząłem się zastanawiać nad 819 :)

Ps Jak sprawuje się DV-420, taż chcę kupić ten odtwarzacz.
 

ronnie86

New member
witam,

tez mialem podobny dylemat brac 519 czy 819, zdecydowalem sie na model wyzszy ze wzgledu na to ze jest teraz promocja i roznica wynosi ok.200zł - jeszcze nie dawno roznica byla kolosalna - jakies 800zł, teraz pionka 891 zlapiesz za ok. 1300zł, mysle ze warto zostawic sobie otwarta furtke na przyszlosc. Co do samego amplitunera - jestem bardzo zadowolony, zdaza mi sie korzystac z owego USB - podpinasz ipoda/mp3playera/dysk przenosny z muzą i grasz bez kompa;) taki bajer, ale uwazam ze moze sie przydac:)

co do glosnikow to widze ze czesto rekomendują do tych amplitunerów pioneer (819/919) głosniki jamo 606, ktore sam notabene mam i jestem bardzo zadowolony - jednak bez suba sie nie obejdzie;/), warto przed zakupem odsłuchac...;-)
 

raf44

New member
To chyba się zdecyduję na 819, jak z jakością wykonania obsługą tego ampli, czy ma oprócz regulacji bass, sopranów ma on jakieś wbudowane DSP czy korektor?

Jamo 606 są śliczne ale przekraczają mój budżet znacznie nawet gdybym wziął same fronty na początek. A co z tymi wymienionymi na początku wątku szczególnie z Pionieerem 320?
 

marecki6

New member
Bez reklam
Powierzchnia 20m2 (4x5), film/muzyka (50%/50%) , muzyka: pop, jazz. Budżet max. 2500. Kolumny - fronty jak najwęższe.
Początkowo wybrałem 519 ale właśnie myśląc przyszłościowo zacząłem się zastanawiać nad 819 :)

Ps Jak sprawuje się DV-420, taż chcę kupić ten odtwarzacz.


na tym dvd obejrzalem poki co tylko kilka filmow ale jestem bardzo zadowolony, mam porownanie do jvc n652 i pionek sprawuje sie lepiej, obraz jest swietny takze polecam chociaz w tej chwili zastanawialbym sie nad zakupem blu-ray'a ale z racji ze dvd bylo w zestawie to mam dvd ( nawet przemknela mi mysl o jego sprzedazy ) - oczywiscie tak jak pisze nie dotyczy to jakosci tylko faktu ze BD mozna kupic juz bardzo tanio .... co do kolumn i twojej powierzchni to nie wiem czy nie warto byloby jednak poczekac i troche wiecej odlozyc albo pomyslec o zakupie na raty bo na 20m2 te kolumny ktore wymieniles moga byc za male i za slabe
 
Ostatnia edycja:

ronnie86

New member
co do pioneera 819 powiem tak:
jakosc wykonania - jak to w przypadku pioneerów WZOROWA!
co do ustawień to trzeba sie niezle nameczyc zeby opanowac go :p nie jest tak prostu w obsludze jak np yamaha ktorą mialem wczesniej.

Co do zakupu to powiem Ci to samo, co mi doradzil gosciu w sklepie audio: lepiej doinwestowac w glosniki - bo ich tak czesto sie nie wymienia, a i trudniej pozniej sprzedac nizeli amplituner (przykladowo jamo606 za jakies 1100zł)
a tymczasowo kupic jakis tanszy amplituner, chocby stara dobra yamaha 350 (400-450zł jak dobrze poszukasz) z pewnoscia wystarczy na poczatek - wiem bo sam od takowej zaczynalem;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
raf44
Bierz 819 i będziesz zadowolony!
Tym bardziej, że obecnie można go wyrwać w dobrej cenie.
( jak już ktoś wcześniej napisał)
 

raf44

New member
Byłem dziś w MM i trochę się rozczarowałem 519. Zestaw 519 + 420 + Amtech006 grał bez rewelacji w zasadzie tak jak moje LG all-in-one na małych głośniczkach. Być może to kwestia ustawień ale ciepłego basu to tam nie było a dźwięk płaski, dużo lepiej grało onkyo 307 + dvd 406 + maudio9920. Słychać było tam przestrzeń dźwięki były bardziej soczyste jeśli można tak powiedzieć. I teraz pytanie bo w necie opinie o 819 która podobno oprócz dekderów HD i USB nie różni się niczym od 519 są bardzo dobre czy to kwestia ustawień czy onkyo choć niższy model zagra lepiej?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ustawienia są bardzo istotne!
Jak podłączyłem 819-tke to też byłem rozczarowany. Ale przeczytałem instrukcję, ustawiłem co trzeba i jest OK" Powiem więcej jest bardzo dobrze. Przestrzenności i basu pod dostatkiem!
( basu to nawet było za dużo musiałem go zmniejszyć)
Słuchałem tego zestawu Onkyo o którym piszesz i powiem Ci, że 819-tka gra wcale nie gorzej a może i lepiej....
( mi się podoba, dlatego kupiłem)

Aha - MM to nie najlepsze miejsce do dokonywania odsłuchów....
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
Byłem dziś w MM i trochę się rozczarowałem 519. Zestaw 519 + 420 + Amtech006 grał bez rewelacji w zasadzie tak jak moje LG all-in-one na małych głośniczkach. Być może to kwestia ustawień ale ciepłego basu to tam nie było a dźwięk płaski, dużo lepiej grało onkyo 307 + dvd 406 + maudio9920. Słychać było tam przestrzeń dźwięki były bardziej soczyste jeśli można tak powiedzieć. I teraz pytanie bo w necie opinie o 819 która podobno oprócz dekderów HD i USB nie różni się niczym od 519 są bardzo dobre czy to kwestia ustawień czy onkyo choć niższy model zagra lepiej?

Bo to nie są zestawy do kupna. Takie "składaki" zbiera się na zasadzie - porządny ampli i byle jakie badziewne kolumny. Mielę to przy każdej okazji ale powtórzę jeszcze raz: dobór odpowiednich kolumn jest najważniejszą rzeczą przy kompletowaniu zestawu, ale nie kompletuje się go na zasadzie super ampli i jak zostanie nieco kasy to jakieś tam głośniczki! Kolumny czyli mechanika powinna być dobierana w zblizonej cenie do elektroniki! Jesli masz ampli i odtwarzacz za 1500PLN to szukaj głośników w tej lub wyższej cenie a nie byle czego. Jamo 606 są bardzo udanymi kolumnami i zacząłbym od kupna tych głośników, a za to co Tobie zostanie kupiłbym amplituner, a dlaczego? Nawet 519 ma wejście HDMI z obsługą dźwięku a większość BR-ek ma możliwość wypuszczenia zdekodowanego dźwięku HD do PCM po HDMI. Na tym sprzęcie nie usłyszysz różnicy między dekodowaniem w BR i w ampli. A Amtechów i M-audio nie bierz w ogóle pod uwagę, no chyba, że słuchasz głównie techno, choć nawet do tego typu muzyki nie bardzo się nadają :D
 

setunia

New member
Bez reklam
Skąd to wiesz? Bo na oficjalnej stronie Pioneera doczytałem, że 819 ma. Tylko 519 z nowej serii nie ma, ale rozwiązanie w poście wyżej.
 

adam6150

New member
Na stronie Pioneer opis:

819- jest znakomitym partnerem dla odtwarzacza blu-ray z wbudowanymi dekoderam Dolby True Hd i DTS HD MA

919-skorzystaj z zalet wewnetrznego dekodowania zaawansowanych formatow audio HD.

Miesięcznik AUDIO 9/2009 str.44
...w opisie modelu 919 pojawia sie zdanie: ..919 jest modelem trzecim od dołu( 519;819) . Pojawiaja sie w nim zarówno dekodery dzwieku HD jak i siedem końcówek mocy-nieobecne w dwóch tańszych modelach(519:819).Pionner nie widzi sensu w proponowaniu dekoderów HD inaczej niż w komplecie 7.1 ..
/cytat/ autora opisu nie znalazłem. Sam nie wiem co tym wszystkim myśleć. Planuje zakup pinka ipewnie wybiore 919.

jeszcze jedno. Przeciez "formaty dzwięku"(opis na stronie Pioneera) to nie to nie to samo co "dekodery dzwięku"

co wy na to?:?:
 
Do góry