czy ue40d6510 to dobry wybór?

krzys.pe

New member
Witam,

Zastanawiam się jaki TV kupić.
Z mojej selekcji wybrałem samsung'a ue40d6510
nie wiem tylko czy to najlepszy wybór w tej cenie.

odległość do tv - 3-4 metry
Ważne jest dla mnie, żeby dobrze współgrał z ps3 + mecze w TV (zakładając że będę miał jakąś tam cyfrę +).
Zbędne są mi bajery postaci 3d.

Ciekawi mnie jeszcze sprawa nagłośnienia.
jak uzyskać jakość nagłośnienia bardziej kinową. Wystarczy 2 x monitor aktywny?
Mam krk rp6 g2 i adamy a8x ale adamy chyba zostaną przy kompie.


także co radzilibyście?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie podałeś klasy cenowej. Ale do Twoich warunków to 40D6510 zda egzamin celująco. Główną przyczyną będzie odległość.
Gorzej jest z dźwiękiem.
Na świecie dokupuje się do podobnych zestawów soundbary.

Upieram się przy podaniu klasy cenowej bo do tych warunków przysługuje Ci wielkość 46-52".
 

krzys.pe

New member
Czolem,

Zamiast tv kupilem wtedy rower i mnie wyczyscilo z kasy.

Teraz stoje jeszcze raz przed zakupem i zastanawiam sie nad samsungiem 40ue6500d lub philipsem 40pfl5507k.
Modernizacje w Pokoju sprawily ze mam max 3m do ekranu czyli 40 bedzie ok.

Czytalem sporo ale ciezko wybrac. Zalezy mi na matrycy matowej lub polmatowej. Dobrym oprogramowaniu (smart tv jest chyba dobre)

Cenowo chce zeby byl wart swojej ceny.
Cena ~ 2500 z tym ze jak cos jest warte 300 wiecej to bedzie ok

Kiki - dzieki za test philipsa.
 
Ostatnia edycja:

krzys.pe

New member
byłem dzisiaj w jakimś salonie euro i akurat pracuje tam kolega i podszedł pogadać i mówił że ten philips 5507 nie jest zły ale jest strasznie mulący. pokazywał mi też samsunga UE40ES6800 i trzeba przyznać że on chodzi znacznie płynniej. radził plazmę ale jakoś wolę led.

macie jakieś opinie, testy czy też spostrzeżenia co do tego samsunga względem philipsa? warto dorzucić troche?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie warto. Samsung ma gorszą matrycę i kolory od Philipsa. Jeśli chcesz mieć alternatywę do porównania, to Toshiba TL838 (matowa matryca), lub TL933 (pół-mat z pobłyskiem, czyli coś jak błyszcząca, ale lepsze ma kolory, bardziej stonowane). Pierwszy na jakiejś promocji przy 40" znajdziesz za 2100zł, a będzie konkrencyjny jakościowo dla Philipsa 5507 :)
 

krzys.pe

New member
włąśnie mówiłem mu że philips ma lepsze kolory ale coś zaczął pitolić. a Wiadomo może czy jakieś aktualizacje philipsa nadały mu płynności w działaniu?

philips mi jakoś do gustu przpadł wyglądem
 

krzys.pe

New member
w różnych opiniach różnie piszą, zdarzają się uwagi że jest znacząco nierówne podświetlenie matrycy. czy coś w tym jest?

Jakie matryce są w tych tv, sharp?
 

krzys.pe

New member
W philipsie 40pfl5507 sa matryce roznych producEntow. Jaka bedzie najlepszym wyborem?

Juz sie zdecydowalem na philipsa tylko jeszcze ciekawi mnie matryca bo jeszcze jest samsung seria 6800 ale chyba nie ma sensu doplacac
 
Do góry