czy tv tanieją po nowym roku ?

cezary69

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od polityki danego sklepu i już powoli zaczynają się pojawiać oferty promocyjne, ale jeśli nie ma ciśnienia można jeszcze poczekać.
 

Memciu

New member
Dokładnie tak jak dj. Doc podał artykuł.

Jeśli nie zależy ci na nowościach to początek roku najlepszy do zakupu, później zaczynają się promowania nowości i to one będą przede wszystkim na półkach sklepowych.
 

MisterJ

New member
Tylko uwzględnijcie jedno - szalejące ceny walut. Co z tego, że jakiś model potanieje z np. 450 na 400 euro, skoro wyższy kurs spowoduje, że cena w polskim sklepie się nie zmieni? Oczywiście może być też taniej, i to sporo, ale przewidzisz co będzie za kilka miesięcy?

Sam składałem ostatnio komputer - ok. września miałem gotową specyfikację, ale musiałem się wstrzymać z zakupem. W grudniu odświeżyłem temat i... jeb, niektóre ceny nawet 20% w górę. Ostatecznie okazało się to nawet dobre, bo zamiast brać starszy model wziąłem nowszy i lepszy, bo na promocji "paczajcie mamy super nówkie" kosztował mnie niemal tyle samo co stary, ale to był raczej przypadek niż planowane działanie. Dlatego warto sobie odświeżać oferty sklepów / allegro co dosłownie kilka dni, bo można trafić na wyprzedaże. Niektóre sieci już zaczynają "wietrzenie magazynów" i poniżej cen jakie ustalą teraz raczej już nie zejdą.
 

maciej_maj

New member
Rynek Tv to nie to samo co komputerowy. Wystarczy popatrzeć na ceny na agito lub morele. Tam ceny sie zmieniają z dnia na dzień jesli coś z waluta sie dzieje. I jesli ten fenomen dotyczyć bedzie tez rynku tv to ceny tez tam sie zmienia. A ceny w sieciówkach euro,saturn,mm są mocno naciągnięte wiec maja bufor i maja z czego robić promocje.
Jeszcze jedno większość tv składane jest w Europie tak mi sie zdaje.
 

bartmeces

Member
Widzę że Panasonic modele z 2014 r tańsze o 800 zł np 47A650 2600 zl kosztował w Pażdzierniku a teraz 1700 zł ( rodzice kupili fajny model ) też coś szukam do 3000 i sam nie wiem który kupić i czy nie poczekać na modele z 2016 r
 

racuh

Banned
Widzę że Panasonic modele z 2014 r tańsze o 800 zł np 47A650 2600 zl kosztował w Pażdzierniku a teraz 1700 zł ( rodzice kupili fajny model ) też coś szukam do 3000 i sam nie wiem który kupić i czy nie poczekać na modele z 2016 r

Modeli z 2014 już nie kupisz, chyba że po ekspozycyjne. Ten rok im nie wyszedł z TV.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Ja zauważyłem inną tendencję w grudniu przed świętami część dystrybutorów podniosła ceny bo wychodzą z założenia, że sprzedaż stale rośnie i ludzie i tak kupią.
Teraz trwają poświąteczne wyprzedaże, tylko biorąc pod uwagę wcześniejszą podwyżkę dystrybutorów to ceny są podobne.
Kolejna ważna kwestia to kurs dolara, niedawno po 3 zł teraz w okolicach 4 zł, to różnica około 30%.
Dodatkowo patrząc na zapowiadaną cenę sprzętu w dolcach można odnieść wrażenie, że polscy dystrybutorzy mają swój własny przelicznik dolara 5-6 zł.
 

txn

New member
Z tego co zauważyłem ceny od początku roku trochę wzrosły. Bazuję na cenie za m.in CX750E oraz JU7000E. Ciekawe, czy do końca miesiąca jest szansa na spadek cen.
 
Do góry