Czy to wina kabla HDMI?

krisbinio

New member
Witam.
Kupiłem niedawno TV. Do niego podłączony jest dekoder cyfrowy UPC przez kabel HDMI. Problemem jest to, że widać wyraźne rozmazania, odbłyski (trudno to jednoznacznie nazwać) przy szybkich scenach np. podczas oglądania zawodów żużlowych (sygnał idzie przez dekoder). Zrobiłem więc test i na tym samym kanale, ale już bez udziału dekodera problemu nie ma. Nie ma także problemu, gdy ten sam kanał ale już w HD oglądany jest przez dekoder.
Reasumując:
zwykły kanał przez dekoder - jest problem
zwykły kanał bez dekodera - nie ma problemu
kanał HD przez dekoder - nie ma problemu
Czy to wina kabla HDMI?
Pozdrawiam
 

DMacco

New member
Posiadam taki sprzęt: Amplituner Pioneer VSX-520 + Odtwarzacz Blu ray Pioneer BDP-320.
Ampli z Tv jest połączony kablem hdmi: kabel-hdmi-mrs-uranos-full-hd-3m-plaski-high-end , odtwarzacz z ampli tym samym tylko wersja 1m.

Zakupiłem sobie koncert na blu ray i mój problem mój polega na tym, że występują zakłócenia odtwarzania dźwieku w formacie DTS HD Master Audio. (dźwięk przerywany).
Zakłócenia nie występują zawsze w tym samym miejscu, zaczynają występować po kilkunastu minutach od rozpoczęcia odtwarzania. Z czasem się pogarszają, później ustępują i tak przez cały czas.
Po przełączeniu na format PCM Stereo, dźwiek jest idealny. Obraz wydaje się ok, przy obu formatach.

Zaznaczam że przy wczesniej odtwarzanych filmach blu ray czy dvd problem nie występował (przynajmniej nie zauważyłem), ale dźwiek nigdy nie szedł w DTS HD MA, przeważnie w DolbyDigital lub zwykly DTS.

I teraz pytanie czy ten przewód HDMI nie radzi sobie z DTS HD MA?
Czy wystepuje tu zjawisko "zapychania" przewodu, czy problem raczej tkwi gdzie indziej?

Jakie szanowni koledzy widzicie wyjście z sytuacji?
Zakup nowego przewodu? Ewentualnie jaki?
Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Maciej.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Co Wy z tymi kablami HDMI :)

Pierwszy przypadek to raczej wina dziadowskiego kanału w SD skoro na tym samym w HD jest ok.

W drugim przypadku sprawdź ustawienia dźwięku w odtwarzaczu czy jest ustawione na bitstream.
 
Ostatnia edycja:
Do góry