Czy to wina kabla HDMI?

hubciopl

New member
Witam
Jestem posiadaczem LCD SHARP z serii XL2E. Korzystam z TV kablowej Aster HD. Ostatnio zauważyłem że po zmianie kanału przez chwilę widać na czernym tle "pozostałości" po poprzednim kanale i utrzymują się dalej gdy następny obraz jest np ciemny (noc). Serwis Sharpa powiedział mi że najprawdopodobniej jest to wina kabla hdmi. Dla sprawdzenia podłączyłem dekoder przez euro i takie zjawisko nie występuje. Nie pamiętam niestety jakiej firmy mam kabel ale zapłąciłem za niego jakieś 200 zł i wydaje mi się że chyba jest dobry. Jeżeli myślicie że faktycznie jest to wina kabla to napiszci proszę jaki kabelek kupić....
A może ktoś z was miał podobne problemy
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam
Jestem posiadaczem LCD SHARP z serii XL2E. Korzystam z TV kablowej Aster HD. Ostatnio zauważyłem że po zmianie kanału przez chwilę widać na czernym tle "pozostałości" po poprzednim kanale i utrzymują się dalej gdy następny obraz jest np ciemny (noc). Serwis Sharpa powiedział mi że najprawdopodobniej jest to wina kabla hdmi.

Kompletna bzdura. Winny jest albo procesor wizji telewizora, albo dekodera, na pewno nie kabel.
 
Do góry