Czy ten TV posiada odbiór DVB-T w Polsce ?

wemibo

New member
Witam.

Proszę o odpowiedź, czy ten model telewizora: Sony KDL-40EX402 jest w stanie odbierać telewizję naziemną cyfrową w Polsce ? Dotąd myślałem, że sygnał DVB-T = MPEG4, a w tym opisie tv nie jest to oczywiste (cytuję ze strony Sony):

Strojenie

Tuner analogowej telewizji naziemnej
TAK
Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (DTT) (MPEG-2)
TAK (DVB-T)
Tuner cyfrowej telewizji kablowej (dla obsługiwanych operatorów)
DVB-C
Zgodność z CI+ (dla obsługiwanych operatorów)
TAK
Tuner telewizyjny HD H.264 (MPEG-4) (dla obsługiwanych operatorów)
TAK


Link do strony Sony chciałem umieścić, ale nie mogę ;)

pozdrawiam
Bogdan
 

DjWitek

New member
Witam,
Chciałem się podłączyć do tematu.
Z tym że ja mam pytanie dotyczące telewizora LCD Grundig 16" VISION 2 16-2830 T.
Aktualnie odbiera tv analogową na antenie siatkowej, opcje tv cyfrowej są w menu wyszarzone (nieaktywne).
W specyfikacji jest wymieniony wbudowany dekoder DVB-T, ale nie jest dokładnie opisane czy MPEG-4 czy MPEG-2.
Czy ten tv po podłączeniu innej anteny (typu Yaga) będzie odbierał kanały cyfrowe, czy ma ktoś doświadczenia z tym modelem?
 

digitalus

Banned
Witam
Z informacji ktore sa w internecie wynika ze w telewizorze LCD Grundig 16" VISION 2 16-2830 T jest tuner dvb-t mpeg2. W polsce jest mpeg4, niestety nie bedzie obrazu, tylko dzwiek. Telewizor przeznaczony na rynek niemiecki .W niemczech jest mpeg2.
Aby ogladac programy cyfrowe trzeba niestety kupic tuner
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Dziękuję za informacje.


Najgorzej jak wypowiadają się "znawcy" bez sprawdzenia chociażby podstawowych informacji w necie . Wystarczy wpisać w przeglądarkę symbol i macie mnóstwo informacji na ten temat. Ten model ma tuner naziemnej DVB-T pracujacy w MPEG 4.

Jakość TV to inna sprawa ale naziemną telewizję cyfrowa odbierze.

Pozdrawiam'
 

robototo

New member
philips 32pf7411

witam, czy na tv philips 32pf7411 jest możliwe oglądanie cyfrowych kanałów DVB-T, bez zakupu zewnętrznego dekodera STB? - na stronie producenta nie widzę danych na ten temat a nie mogę ustawić w tym tv tych kanałów z kablówki stąd wydaje mi się, że nie...czy jak dokupię dekoder STB to wówczas będę mógł odbierać ten sygnał cyfrowy?....dziękuję za info...
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
witam, czy na tv philips 32pf7411 jest możliwe oglądanie cyfrowych kanałów DVB-T, bez zakupu zewnętrznego dekodera STB? - na stronie producenta nie widzę danych na ten temat a nie mogę ustawić w tym tv tych kanałów z kablówki stąd wydaje mi się, że nie...czy jak dokupię dekoder STB to wówczas będę mógł odbierać ten sygnał cyfrowy?....dziękuję za info...

w ramach pomocy odsyłam tu:
Telewizor LCD Philips 32PF7411 - Ceneo.pl
oraz tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/9040-philips-32pf7411-pierwsze-wrazenia.html

jest to TV z 2006 r., a więc d..a, który nie posiada tunera DVB-T/mpeg4/ oraz DVB-C /mpeg4/ :( zewnętrzny tuner cyfrowy po prostu niezbędny :)
 

wojcop

New member
Witam. Mam pytanie co do odbioru tv cyfrowej naziemnej (nadawanych w kablówce). Posiadam PS42A451 samsunga. TV stary ale w danych technicznych podano, że posiada wbudowany dvb-t i mpeg-4. TV odbieram z kablówki i nie mam żadnego kanału cyfrowego. Po podłączeniu zewnętrznego tunera dvb-t znalazłem programy cyfrowe ale z kolei nie obieram kanałów nadawanych w kablu analogowo:( Szukałem zgodnie z zaleceniami znalezionymi w necie poprzez zmianę w ustawieniach kraju. Nic to nie dało. Czy muszę zakupić tuner dvb-t
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) Nic nie rozumie, piszesz, ze podlaczeyles zewnetrzny tuner DVBt. Po co Ci kolejny?
2) Tuner DVBt nie odbierze analogu, tylko cyfre.
3) Po co Ci analog w dzisiejszych czasach?
 

wojcop

New member
dzięki za odpowiedź. Chodzi o to, że pomimo tego, iż w opisie danych technicznych tv podano, że ma dvb-t i mpeg-4 to z kablówki nie odbieram kanałów cyfrowych. W kablówce kanały analogowe i cyfrowe nie dublują się (np. discovery tylko cyfrowo). kanały TV mam jedynie z kabla. Zewnętrzny DVB-t był pożyczony bo chciałem sprawdzić czy odbiorę kanały cyfrowe z kablówki.I okazało się, że tak.Więc nadal nie wiem w czym tkwi problem. Czy faktycznie mój TV posiada DVB-t czy nie i czy koniecznym jest zakup tunera, czy problem jest po stronie telewizora.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Fakt jest taki,że TV nie działa w tej materii.Zadzwoń do serwisu(ma a nie odbiera)? Być może naprawa TV nie będzie się
opłacała i tańszym wyjściem będzie kupno tunera? Z Twojego opisu tak to wynika...
 

wojcop

New member
Zadzwoniłem do serwisu i stwierdzili, że mija plazma pomimo informacji w instrukcji jak też na różnych stronach w necie nie posiada DVB-T. Drugi TV samsunga LCD32B550 jaki posiadam ma dvb-t ale Pan w serwisie stwierdził, że to jest tuner do odbioru tv naziemnej i z kablówki nie będzie mi wyszukiwał programów nadawanych cyfrowo ?? Podłączenie tunera ferguson t-65 rozwiązało problem w obu TV
 

bronek105

New member
Witam. Chciałbym się tutaj dowiedzieć czy mój telewizor LG 42LE4500-Za jest przystosowany do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej? Wcześniej, kiedy była jeszcze w moim województwie możliwość odbioru analogowej telewizji to miałem programy a teraz, kiedy ten sygnał został wyłączony to nic nie mogę znaleźć. Czy to znaczy, że nie mam możliwości odbioru cyfrowej telewizji naziemnej?
 
Do góry