czy taki układ zda egzamin?

punkracy

New member
Witam,

Chcę kupić amplituner Sony STR-DG720 i podłączyć do niego PS3, odtwarzacz dvd oraz tuner Cyfry+ (Philips 6010).
Jeśli chodzi o połączenie konsoli i odtwarzacza, to zamierzam zrealizować je przez HDMI tak:
PS3 <-hdmi-> ampli
Dvd <-hdmi-> ampli
Ampli <-hdmi-> LCD.
Zakładam, że przy takim układzie nie będzie problemów z przekazem obrazu na TV, a dźwięku na kolumny.
Pytanie zasadnicze dotyczy jednak dekodera Cyfry+.
Jak najlepiej go podłączyć? Obraz na TV przez SCART, a dźwięk do ampli przez chinch? A może lepiej 3xchinch A/V?
Niestety nie mam teraz możliwości sprawdzenia, czy tuner ma wyjście optyczne.
Gdyby jednak okazało się, że ma, to chyba najlepiej dźwięk puścić po optyku?
:confused:
Z góry dzięki za info.

pozdrawiam
 

Mike_D

New member
O ile ten ampli ma możliwośc dekodowania dźwięku z HDMI to wszystko będzie pieknie smigać.

Nie jestem pewny czy przez 3 x chinch rozumiesz component (trzy przewody do video) czy composite (jeden przewód do video, dwa do audio). Jeśli chodzi o jakość to component > scart > composite (najgorsza jakościowo opcja).

Tuner powinien mieć wyjście optyczne albo coaxialne, więc dźwięk połaczysz sobie cyfrowo do ampli a obraz bezpośrednio do TV.
 

punkracy

New member
Mike_D napisał:
Nie jestem pewny czy przez 3 x chinch rozumiesz component (trzy przewody do video) czy composite (jeden przewód do video, dwa do audio).
mam na myśli composite
wyjścia oznaczone Audio L/R i Video CVBS

Mike_D napisał:
Tuner powinien mieć wyjście optyczne albo coaxialne, więc dźwięk połaczysz sobie cyfrowo do ampli a obraz bezpośrednio do TV.
niestety nie podłączę:(
tuner nie posiada ani coaxiala, ani opticala

--edit--
czy takie podłączenie Cyfry+
Dekoder <-scart-> LCD
Dekoder <-composite audio-> Amplituner
pozwoli na "cieszenie" się dźwiękiem z kolumn podczas oglądania filmów z tv sat
 
Ostatnia edycja:
Do góry