Czy seria LB na pewno jest lepsza od LA (LA660S vs LB650V) ?

GrzegorzWo

New member
Witam,

Chciałem potwierdzić pewną informację otrzymaną dziś w jednym ze sklepów Euro.

Mianowicie, na mój zarzut iż TV 47LB650V działa okropnie wolno (przełączanie kanałów DVB-C oraz strasznie ślimaczący się interfejs), sprzedawca pokazał mi 47LB671, który wcale nie był lepszy.

Zaprosił więc do obejrzenia ubiegłorocznego egzemplarza serii LA - 47LA660, twierdząc, że z niego na pewno będę zadowolony. Ten TV (w porównaniu do LB650V) nie ma webOS, ma Magic-Pilota, i tylko 100 Hz mniej (btw: czy jest coś jeszcze, co je różni?? Czy telewizyjny laik zauważy różnicę?).

Na pierwszy rzut oka, faktycznie wszystko wyglądało o niebo lepiej, płynniej, sprawniej... Zainteresowany tematem poszukałem paru testów na YouTube, zwracając szczególną uwagę na szybkość menu, oraz prędkość zmiany kanałów. Z tych filmów wynika, że LA660S na głowę bije LB650V. I co również istotne - info o kanałach było wyświetlane automatycznie po przełączeniu, bez konieczności wciskania dodatkowego klawisza pilota.

O co zatem chodzi? Czy faktycznie LA660S jest szybszy? Czy to tylko złudzenie? Czy warto zamienić LB650V (z którego pod względem prędkości zmiany kanałów i działania menu jestem całkowicie niezadowolony) na wcześniejszą serię?

Jeśli LA sprawuje się dobrze, polecacie wybór 47LA660S, czy może 47LA690S? Specyfikacje są niemal identyczne, (temat: "98939-roznice-la660-la691-la690.html"), a różnica w cenie 200 zł...
Również biorę pod uwagę zakup Samsunga (48H6400), ale w realiach sklepowych wcale nie wyglądał lepiej niż posiadany 47LB650V (pod kluczowym dla mnie kątem - szybkości zmiany kanałów i działania menu).

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam
Grzegorz
 

WPPP

Member
GrzegorzWo, mnie jest trudno uwierzyć, że seria 7 jest szybsza od serii 8. Twój "test" jest dla mnie bardzo dużym i dziwnym zaskoczeniem, choć nie wykluczam zgodności Twoich wyników z prawdą (rozumianą, jako stan dotyczący zdecydowanej większości przypadków egzemplarzy TV obu serii).

Ja posiadam LA740S i menu systemu operacyjnego zdarzają się zacinki, a pełnej płynności/szybkości w poruszaniu się kursorem lub po zaznaczonych polach nie ma wcale.

Ale najlepszym testem szybkości działania jest przeglądarka internetowa. W LA740S chodzi ona tragicznie. W praktyce korzystanie z internetu jest niemożliwe. Z przymusu można się pomęczyć z wejściem do kilku tytułów wiadomości (np. na Onecie) oraz z ich pełnym przeczytaniem (przesuwanie stron dół/góra fatalne).

Dlatego napisałem w tej sprawie do LG. Otrzymałem odpowiedź, że system operacyjny w serii 7 oparty jest na Linuxie (to akurat dowiedziałem się wcześniej) i że znacząco obciąża on procesor główny (to nie jest cytat, ale taki był przekaz). Natomiast WebOS z kolei znacznie mniej obciąża procesor główny.
Jeśli więc jest to prawda, to chyba powinno to mieć identyczne lub chociaż zbliżone przełożenie na szybkość działania TV z obu serii.
Poza tym, szukam na YouTube filmiki z prezentacjami nowej serii TV LG (ale niestety wciąż jest ich jeszcze mało) i na wszystkich działanie WebOS działa bardzo szybko. Nie mniej jednak, prawie na żadnym z nich nie można zobaczyć przeglądania stron www. To jest duże niedopatrzenie tych, którzy prezentują działanie tych TV. Ale na jeden filmik, z krótką prezentacją działania strony internetowej w TV z WebOS, trafiłem i zostało na nim wykonane jedno przesunięcie strony i raczej poszło od razu i bez zacinki.
 

bhn92

New member
Bez reklam
jesli chodzi o smarta dajmy na to przegladarke czy YouTube to sa to rzeczy ktore chodza bardzo wolno w la660s u mnie mozna bylo zapomniec o YT chyba ze koniecznie chcialo sie wkurwi.c przycinanie zawieszanie itd. wiec to co chcialem na YT ogladalem w przegladarce,ta oczywiscie tez za szybko nie chodzila, sprzedalem la660s za grosze i kupilem h6400 i tu moge powiedziec ze jest bardzo dobrze jesli chodzi o smarta takie YT zapierdziela bez zajakniecia ,przegladarka tez chodzi fajnie.
 

WPPP

Member
U mnie w LA740S przeglądarka chodzi tak, jak to już napisałem powyżej, ale już YouTube działa dobrze. Nawet dobrze plus ;-). Jestem wymagający, czyli wrażliwy na zacinki, ale na YouTube w moim LA740S w ogóle nie narzekam. Nie mam ku temu powodów. Nie ma zacinek, a ładownie materiałów przebiega prawidłowo. Nie mam zatrzymywania się filmów. Oglądam od początku do końca bez wyczekiwania na ładowanie. Zatrzymuję, wznawiam, i też nic się nie dzieje, film jest odtwarzany w dalszym ciągu bez zatrzymań.

Ciekawi mnie, czy przypadkiem przeglądarka, jak i w ogóle menu SO, nie działały szybciej przed którymiś ostatnimi aktualizacjami, ponieważ ja kupiłem ten TV dopiero w grudniu, a w sprzedaży był od wiosny (wiadomo). Od wiosny więc pewnie było z kilka aktualizacji całego oprogramowania. Może któraś z końca roku lub jeszcze wcześniejsze spowodowały wolniejsze działanie TV. Może więc kolejna aktualizacja poprawi trochę działanie w tym zakresie. A nawet wtedy, gdy wcześniejsze niczego nie popsuły.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja do maja jak mialem tv la660s to YT chodzilo do dupy ,jak chciales przewinac to glos owszem a obraz w miejscu ;p na obecnym tv raz czy moze dwa ukazalo sie logo YT po kliknieciu w aplikacje bo zawsze wbija natychmiastowo bez loga YT
 
Ostatnia edycja:

WPPP

Member
A może żeby się uniezależnić od smart TV, które daje producent TV a jednocześnie mieć super Smart TV kupić TV z dobrym obrazem i nie ważne jakim Smartem + coś takiego:
Nowinki sprzętowe - HDforum

Coraz intensywniej myślę o takim rozwiązaniu jak czytam o Smartach, które powinny się nazywać Stupid TV :)

Jest to jakaś nie najgorsza alternatywa.
Przy czym, jest to raczej projekt (w sensie zmaterializowanego pomysłu) nowatorski na rynku (ale nie zdziwię się, jeśli nie mam racji). A jak każda nowość, produkt ten potrzebuje trochę czasu na przełamanie mentalnych barier klientów, jak również czasu na dotarcie z informacjami o swoim istnieniu i zaletach do potencjalnych kupców. A przecież, tak sądzę, za 2, 3 lata TV z wyższej średniej półki, a nawet raczej ze średniej, będą już miały na tyle wydajne procesory główne i dopracowane systemy operacyjne, że raczej nie będzie już problemów z ich wolnym działaniem i różnego rodzaju istotnymi ograniczeniami technicznymi.
 

WPPP

Member
ja do maja jak mialem tv la660s to YT chodzilo do dupy ,jak chciales przewinac to glos owszem a obraz w miejscu ;p na obecnym tv raz czy moze dwa ukazalo sie logo YT po kliknieciu w aplikacje bo zawsze wbija natychmiastowo bez loga YT

To aktualnie, tzn. co najmniej od grudnia, nic takiego nie ma miejsca. Też przewijam do przodu, cofam, i wszystko jest OK :smile:.
 
Do góry