Czy porzebnykabel optyczny ?

dextor

New member
Witam,
Posiadam od kilku miesięcy ONkyo txsr309 i do tego podpięte QQ5000 i jestem pod dużym wrażeniem, nawet nie jestem wstanie sobie wyobrazic jak grają sprzęty z wyższej półki ;) Ale wracając do tematu,pod ampli jest podpiete ps3 i dekoder n kablem HDMi i z amplitunera idzie hdmi do TV. I tu jest pytanie, czy jak podłącze ps3 i dekoder kablem optycznym do ampli to dźwiek będzie czystszy? CZy jest to wogóle potzrebne ? Jak tak to jaki ten kabel kupic ? z góry dzięki
 

ranczo

New member
Bez reklam
Jak masz HDMI to optyczny jest zbędny.
Optyczny nie obsługuje wszystkich strumieni audio w odróżnieniu od HDMI
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zarówno kabel optyczny i HDMI są kablami cyfrowymi. Różnica jest tylko taka że po kablu HDMI możesz puścić dźwięk HD np. DTS HD master no i oczywiście obraz, a po optycznym tylko DD czy DTS. Ja bym zrobił tak że ps3 do ampli po HDMI a dekoner N po optycznym do amplitunera i po HDMI do TV. Wtedy możesz oglądać programy TV z dźwiękiem na TV bez konieczności włączania za każdym razem amplitunera, no a kiedy będziesz chciał puścić dźwięk na kolumny to załączysz ampli i po problemie. Nawet jak masz ampli przetawiony w tryb HDMI Thru (ampli wyłączony a obraz z dekodera idzie na TV) to czerpie Ci dużo więcej prądu niż w normalnym Standby.
 
Do góry