Czy plazma sprawdzi się w tych warunkach?

apollo

New member
Witam, szukam płaskiego tv dla ojca. Czytałem już wiele o plazmach i lcd no i oczywiście skłaniam się ku plaźmie ;) z tym że jest jeden problem. Mój ojciec lubi zasnąć sobie przed tv, który chodzi tak na jednym kanale przez np 6h non stop. Wiem że przy normalnym użytkowaniu nie ma problemów z wypalaniem się np loga stacji, ale jak to będzie wyglądało przy wyświetlaniu tego samego kanału przez tak długi czas bez przerwy. Można założyć że coś takiego zdarzać będzie się z 3 razy w tygodniu. Jest sens kupować plazmę w takim przypadku?
 

apollo

New member
jeśli chodzi o warunki to:

zastanawiam się nad: Panasonic S10E 50" ale czekam na opinie
odległość: 3,5 do 4,5m
preferowana wielkość: myślę że 50" wystarczy, ale czekam na opinie
ile osób ogląda?: 1-4
sygnał: obecnie tylko naziemny analog ;) w przyszłości, jakaś cyfrowa platforma, DVD, BD, komputer

światło w pokoju: pokój dosyć nasłoneczniony, okna od zachodniej strony z żaluzjami, z tym że tv stałby w takim zacienionym rogu który tworzy m.in. właśnie ściana z oknami. Wiem że plazmy nie lubią słońca dlatego boję się że będę musiał pomyśleć również nad LCD za których obrazem ani ja ani ojciec nie przepadamy.

kiedy oglądany? 40% dzień 60% noc

poprzedni tv: Thomson CRT 29" - zajechany na amen :)
czego oczekuję od tv? : ostry obraz, żadnego smużenia i żadnej pixelozy

cena: 4000-6000zł z tym że im mniej, tym lepiej, chyba że rzeczywiście warto dopłacić to wtedy do 6000zł max taka dopłata jest możliwa

Jak będzie z tymi powidokami? mogą się utrwalić przy takim użytkowaniu? Rozmawiałem z ojcem i stwierdził, że będzie starał się pamiętać o wyłączeniu tv ale jak go znam to minimum raz w tyg. zdarzy mu się zasnąć przy włączonym który będzie chodził np na TVN z 6h.
 

11mpp

New member
Znam osobę, która nie potrafi zasnąć bez telewizora. To naprawdę proste nastawić sobie pilotem wyłącznik, jeśli nie zdarza mu się wytrzymać do północy, to na taki mniej więcej czas. Każdego wieczoru. I może spać spokojnie, nie musi pamiętać, a i prąd się zaoszczędzi.
 

apollo

New member
Racja w przypadku jeśli będzie się pamiętać o włączaniu wyłącznika czasowego ;) jestem pewien że ojciec czasem (np. raz na tydzień) sobie o tym zapomni i po prostu zaśnie. Jak więc będzie z tymi powidokami, utrwalą się?

Chyba że jest opcja włączenia tego wyłącznika permanentnie na określoną godzinę. Jest coś takiego w tym tv?
 
Ostatnia edycja:
Do góry