Czy plazma się sprawdzi?

Markos86

New member
Witam,

to mój pierwszy post, ale forum znam od lat i nie raz czytałem szukając informacji z dzieciny audio-video.

Stanąłem przed zakupem nowego telewizora do nowego mieszkania i wypełniłem ankietę. Prosiłbym o rozwianie wątpliwości :)

1. Odległość od ekranu: 2,7 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: duże okno balkonowe na wprost TV, ale jest to okno na wschód, więc słońce jest tylko trochę rankiem (będą rolety jak coś)
3. Jak duży jest pokój: ok. 19m2
4. Preferowana technologia: BRAK - jak najlepiej spełniająca moje oczekiwania
5. Jaki masz obecnie telewizor: brak (nowe mieszkanie)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy fabularne i dokumentalne, sportu prawie w ogóle
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnia i wieczory
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej bez oświetlenia ew. słabe oświetlenie sufitowe
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wypośrodkowany
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora: 42-46”
12. Preferowana marka: Panasonic, Samsung, Sharp, ew. Philips
13. Czego nie lubisz w telewizorach: zbędnych bajerów, skomplikowanej obsługi, płaskiego dźwięku
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PS3, dekoder cyfrowej kablówki
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% TV, 30% filmy z USB, 20% PS3 (z czego 5% to pewnie Blu-Ray)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost telewizora + delikatny kąt boczny, ale co ważne, w pozycji siedzacej głowa znajdować się będzie mniej więcej na wysokości dolnej ramki TV)
17. Czy ważne jest wifi: mile widziane
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: mile widziane
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: TAK
22. Ma mieć 3D: NIE musi
23. Ma mieć slot na karty SD: mógłby mieć (o ile można z niego korzystać, gdy TV wisi)
24. Ma mieć tuner DVB-C: TAK
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, USB (filmy), coaxial lub optical audio (głośniki Logitech Z-5500)
26. Jaki masz sygnał: na dniach cyfrowa kablówka od lokalnego operatora
27. Ile programów HD: 8
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 4h
29. Ma stać czy wisieć:wisieć - mam już zamontowany płaski uchwyt Vogels EFW 8305
30. Rozdzielczość: Full HD
31. DVB-T: TAK
32. Na czym najbardziej Ci zależy: DLNA, dobre kąty pionowe, podłączenie umożliwiające powieszenie TV blisko ściany, czarna czerń - ogólnie TV do gier i filmów
32. Ile osób ogląda: 2
33. Jaka klasa cenowa: max 3500 zł

Ważne pytania:
- Mam już kupiony i przymocowany do ściany uchwyt, który kupowałem z myślą o TV ledowych jest on bez możliwości regulacji i przylega ściśle do ściany (wg producenta odstęp TV od ściany po zamontowaniu to 2cm). Tu moje pytanie jak zniosą to plazmy, które się grzeją?
- Uchwyt jest na wysokości: 123 cm (środek TV) - wiec będzie ciut nad głowami bez możliwości regulacji, więc chyba plazma lepszy będzie dawała obraz siedząc ciut poniżej niż LED krawędziowy?
- Najbardziej nagrzałem się na Panasa 42GT30, którego do końca tego weekendu można wyrwać w MM za 2499 zł. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej dla moich potrzeb wziąć 42ST50, ew. może LED też będzie OK?

Będę wdzięczy za sugestie - mam nadzieję, że wszystko jasno przedstawiłem :)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
większy sobie weź 46"-50" seria GT30 to dobry wybór sprawdz tylko czy nie powystawowy, moim zdaniem 2 cm od ściany to za mało choćby na wtyczkę...
 
Do góry