Czy Onkyo HT-R-508 to dobry wybór?

lodbrok

New member
Witam wszystkich:)
To mój pierwszy post na tym forum i z góry przepraszam za ewentualne faux pas, które moge popełnić, ale pochodzę z pokolenia, które jak ma do czynienia z odrobiną techniki to od razu się gubi;) .
Do rzeczy. Chcąc sprawić sobie i rodzinie odrobinę przyjemności planuję zakup zestawu kina domowego. Po kilkudniowej penetracji tego szacownego forum, tudzież różnych sklepów internetowych łeb mnie rozbolał od natłoku informacji i technicznych terminów, które niewiele mi mówią i nie bardzo wiem jakiego dokonać wyboru.
Mając do dyspozycji gotówkę rzędu 3 tys. zł, salon wielkości ok. 20 m2 oraz dosyć typowe gusta muzyczno - filmowe (powiedzmy wykorzystanie zestawu 50/50), znalazłem zestaw ONKYO HT-R 508 DVD 405 DIVX HDMI, który można dostać już za 2,8 tys. Melomanem nie jestem i raczej z tych którym słoń na ucho nadepnął a w dodatku żona czujną ręką trzyma na pulsie wydatków, więc nie bardzo chcę wydać więcej. Tym bardziej, że chciałbym do tego z czasem dokupić nagrywarkę bo jak się doczytałem nagrywarka nie służy do odtwarzania tylko do nagrywania. No a zestawów w cenie którą podałem od razu z nagrywarkami jest jak na lekarstwo a te które znalazłem nawet jak na moje laickie oko czuć badziewiem na odległość.
Stąd pytanie czy jest to sprzęt warty swojej ceny i sprawdzi się w podanych warunkach? Wiele dobrego napisaliście tutaj o zestawach ONKYO stąd ta marka zaczęła mnie kusić.
W skład tego zestawu wchodzą jeszcze głośniki M-Audio HCS 9900 (z subwooferem aktywnym ). Nic mi ta nazwa nie mówi, ale coś czuję, że szczyt techniki to nie jest. Interesuje mnie przede wszystkim jakość dźwięku a nie power bo warunków do głośnego słuchania raczej nie mam. Na pewno ich zaletą jest to, że są w drewnie (to już wiem, że plastiki mogą się schować) i na zdjęciu wyglądają dość przyzwoicie, ale ważniejsze przecież jest ot jak będą odbierać. No i jest subwoofer więc nie trzeba byłoby go dokupować. Jakby ktoś mnie utwierdził w przekonaniu tudzież wybił z głowy moje pomysły, byłbym wdzięczny. Acha , to wszystko będzie podłączone do telewizora Samsung LCD LE37S8, który już posiadam, stad jeszczxe pytanie o kompatybilność. Pozdrawiam wszystkich:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Witam nowoprzybyłego, używającego ładnej polszczyzny, forumowicza.

Podstawowym kryteriu w Twoim przypadku jest ograniczony budżet. Biorąc to pod uwagę, zaproponowany przez Ciebie zestaw jest wart polecenia. Przyzwoity amplituner, niezły odtwarzacz i w sumie niezłe kolumny. Faktem jest, że nie są one szczytem marzeń, ale jednak całość stanowi dość wyrównany tandem. Zaletą tego zestawu jest bezapelacyjnie subwoofer (pewnie też M-Audio). Dlatego sądzę, że nie powinieneś być zawiedziony.

Jeszcze dwa słowa na temat zastosowań nagrywarki. Nagrywarka może jak najbardziej służyć do odtwarzania płyt, jednak osobiście uważam, że lepiej uzyć do tego standardowego odtwarzacza. Moje przekonanie opieram na założeniu, że szkoda eksploatować mechanizm nagrywarki płyt zawartej w urządzeniu do odtwarzania płyt.

ArtS :)
 
Do góry