Czy można podłączyć jakoś słuchawki do LG 37LG2000?

Ania-Liska

New member
Cześć :)

Prawie rok temu rodzice kupili mi telewizor do pokoju :) Nic specjalnego, taki prosty LCD firmy LG 37 calowych (model LG 37LG2000). Bez wodotrysków, ale do oglądania z kumpelami wystarczy :)

Ostatnio chciałam pooglądać i posłuchać dokładniej programów w języku obcym żeby lepiej rozumieć i chciałam kupić słuchawki, żeby można było podłączyć do telewizora. Niestety nic z tego :( W telewizorze, w tym modelu nie ma wyjścia słuchawkowego.

I stąd moje pytanie. Czy można jakoś inaczej "na około" podłączyć słuchawki do tego telewizora? Z tyłu jest mnóstwo "wtyczek" w tym cyfrowe wyjście audio (optyczne), Gniazda Euroscart (AV1/AV2), Gniazdo PCMCIA i oczywiście HDMI.

Bardzo mi zależy na podłączeniu tych słuchawek. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to zrobić o ile w ogóle się da? Będę naprawdę wdzięczna.
 
Możesz kupic przejściówkę i sygnał do słuchawek wziąć z gniazda EURO ( choć nie wiem czy słuchawki to wytrzymają) ale lepszym wyjściem jest podłączyć TV do jakiejś wieży czy kina domowego i tam podpiąć słuchawki.
 

viera

New member
czy mozna podlaczyc sluchawki do lg 37lg2000

telewizor ktory opisalas nie posiada gniazd wyjsciowych audio typu cinch..posiada natomiast gniazda scart ktore mozesz wykorzystac do podłaczenia sygnalu audio...a wiec tak musisz zakupic wtyczke scarta z przelotka na 3 cinche 2 gniazda sluza do podlaczenia sygnalu audio stereo .ja tobie chce zasugerowac abys kupila sluchawki bezprzewodowe cena w zaleznosci od firmy od 30 zl.. na allegro takie wystawiaja nie orientuje sie w jakiej cenie sa w sklepach rtv ...sluchawki bezprzewodowe tourzadzenie sklada sie z trnsmitera jako nadajnika ktore sa wyposazone w przewody z wtykiem cinch i wlasnie tak podlanczas do scarta z przelotka ...transmiter nadajnik dostaje sygnal audio z tv i dalej wysyla droga radiowa do sluchawek ... oczywiscie w sluchawkach masz juz sygnal audio z twojego tv i sie rozkoszujesz sygnalem bedac nawe w innym pomieszczeniu ...wydaje mi sie ze jest to najprostszy sposob abys mogla sluchac sygnal audio z twojego tv bez zadnych przerobek...
 

Ania-Liska

New member
Dzięki za odpowiedź. Mam nawet bezprzewodowe słuchawki.
Podłączyłam kablem SCART-3xcinch telewizor do słuchawek ale nie chce działać. Ale to chyba wina kabla bo ten SCART jakiś dziwny: ma mniej tych blaszek w końcówce niż normalny kabel. Poza tym nie wiem czy muszę jeszcze wyłączyć dźwięk pilotem w telewizorze czy nie, czy on sam się wyłączy i przejdzie na słuchawki. Muszę jeszcze pokombinować. Jeszcze raz dzięki. Buziak
 
Tutaj masz rozmieszczenie blaszek we wtyczce SCART
http :// w w w. hardw arebook.info/SCART oczywiście bez spacji
Powinnaś mieć 1,3,4,17,19
 

Ania-Liska

New member
Czekajcie, bo teraz się trochę już pogubiłam. Jeszcze raz:

1. Muszę kupić kabel Scart-6xcinch
2. Podłączyć Scart do telewizora a 2 cinche do bazy słuchawek bezprzewodowych

(Które z tych dwóch cinchy?)

3. Dźwięku nie muszę wyłączać w telewizorze pilotem, bo on i tak będzie szedł wtedy do słuchawek. Żeby nie mieć podwójnego dźwięku w TV i słuchawkach wystarczy wcisnąć przycisk "mute" lub wyciszyć ręcznie a w słuchawkach regulować dźwięk pokrętłem od słuchawek.

Dobrze zrozumiałam?

PS. Ktoś mi napisał jeszcze taka propozycję:
2 głośniki od komputera, kabel Scart-mały Jack, połączyć kablem telewizor z głośniczkami, słuchawki podłączyć do głośniczków.

Uff jak mi to kiedyś zadziała to będę chodziła dumna że udało mi się to zrobić samej oczywiście z waszą pomocą :) :*

Ania
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
2. L i R (Audio) IN lub OUT. A dlaczego lub? Bo niektórzy oznaczają jako OUT przewody (wtyczki) wyprowadzające sygnał z TV, a inni jako OUT wtyczki wejściowe (podłączane do gniazd OUT innego urządzenia). Jak jest sprawdzisz "nausznie"... ;)

3. Dźwięk w TV trzeba będzie wyłączać (mute), żeby nie mieć podwójnego dźwięku.

Głośniczki to zbędny element, zamiast Euro - 6xCinch musisz kupić głośniczki i Euro - mini-jack.
 

maruco

New member
wiatrak napisał:
2. L i R (Audio) IN lub OUT. A dlaczego lub? Bo niektórzy oznaczają jako OUT przewody (wtyczki) wyprowadzające sygnał z TV, a inni jako OUT wtyczki wejściowe (podłączane do gniazd OUT innego urządzenia). Jak jest sprawdzisz "nausznie"... ;)

3. Dźwięk w TV trzeba będzie wyłączać (mute), żeby nie mieć podwójnego dźwięku.

Głośniczki to zbędny element, zamiast Euro - 6xCinch musisz kupić głośniczki i Euro - mini-jack.


głośniczki zbędne ale pomysł dobry :)
 

viera

New member
jak podlaczyc sluchawki do lcd

tak jak napisalem to dziala...wtyczka scart posiada po przeciwnej stronie roznego rodzaju gniazda ,nas interesuje gniazdo audio OUT L /R do ktorego podlanczas przewod nadajnika ktory przesyla sygnal do sluchawek oczywiscie droga radiowa,,,sluchawki sa wyposazone w w zmacniacz ktorym regulujesz glosnosc w sluchawkach...nic prostszego nie ma ... i to dziala napewno..pamietaj ze podlanczas w gniazda audio out / wyjscie L / R ... troche sie dziwie ze podlanczalas bezposrednio sluchawki do gniazd w scarcie gdzie impedencja sluchawek i sygnalu wyjsciowego audio z tv jest niedopasowana .
 

kwieku50

New member
mam ten sam problem cz Ty go już rozwiązałaś jeżeli tak to proszę o podpowiedź ale łopatologicznie żebym zrozumiała
 
Do góry