Czy mój telewizor jest przystosowany do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej?

bronek105

New member
Witam serdecznie
Witam. Chciałbym się tutaj dowiedzieć czy mój telewizor LG 42LE4500-Za jest przystosowany do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej? Wcześniej, kiedy była jeszcze w moim województwie możliwość odbioru telewizji analogowej to znajdywał mi programy, ale od kiedy został wyłączony sygnał analogowy nie mogę znaleźć żadnego programu. Czyżby dlatego, że nie mam możliwości odbioru cyfrowej telewizji naziemnej w moim tv?
Ps. Nie wiem dlaczego po napisaniu posta w odpowiednim temacie jego tam nie ma a po odnalezieniu go w moim profilu klikając na niego przenosi mnie do innego tematu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W specyfikacji jest podane że telewizor jest wyposażony w cyfrowy tuner DVB-T /MPEG - 4 ,więc nie powinno być problemu .Przyczyna może być inna - czułość tunera jest mniejsza i pojawiają się kłopoty z obiorem .Sprawdź instalację antenową- ewentualnie trzeba dokupić wzmacniacz antenowy
 

bronek105

New member
Zapytam o coś jeszcze, aby się upewnić czy dobrze zrozumiałem. Czy ten wzmacniacz antenowy dokupuje się nawet gdy mam antenę kierunkową z zasilaczem? Czy ten zasilacz to nie jest wzmacniacz antenowy? Proszę o wyrozumiałość, gdyż jestem zielony.
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli masz antene z zasilaczem to wzmacniacz jest przy antenie.
przyklad
Antena telewizyjna DIPOL 16/21-69 ze wzmacniaczem LNA-177
Moze wzmacniacz lub zasilacz jest uszkodzony i dlatego telewizor nie znajduje kanalow.Wzmacniacz nie zawsze jest potrzebny. Zalezy od odleglosci od nadajnika.Jesli wzmacniacz jest uszkodzony to oczywiscie trzeba wymienic lub sprawdzic czy obierzesz programy bez wzmacniacza.Trzeba zalozyc symetryzator przy antenie , na koncu kabla podlaczyc zwykla wtyczke antenowa.Wtyczke ktora obecnie posiadasz trzeba wymienic.
Symetryzator antenowy SA I-III
Zasilacz nie bedzie potrzebny

Odleglosc od nadajnika , profil terenu i czy antena jest dokladnie ustawiona mozna sprawdzic na tej stronie
Interactive DVB-T map
 
Ostatnia edycja:

bronek105

New member
W końcu znalazłem programy. Kumpel przyniósł antenę pokojową z zasilaczem (pałkę) i znalazłem 15 kanałów. Co dziwne po podłączeniu mojej anteny nie pokazał mi się żaden program mimo, że zostały zapamiętane. Będę musiał wymienić swoją antenę na tą pałkę.
 
Do góry