Czy jest na rynku zwykły DVD Player odtwarzający mkv. ?

ernet

Active member
Bez reklam
Czy jest na rynku zwykły DVD Player z wejściem USB (ale nie koniecznie ) odtwarzający pliki mkv. ? oraz MPEG4 AVC H.264 .Właściwie nie potrzebuję BD, ale taki w/w przydałby się mi także do odtwarzania filmów rodzinnych ( mógłbym je trzymać na pendrivach ), które okazjonalnie nagrywam moim HX-1 ( MPEG4 AVC H.264 ).
 

ernet

Active member
Bez reklam
Panie i Panowie.Czy to takie trudne pytanie ?!

Ja nic w Googl'e nie znalazłem, ale może ktoś wie. Jeśli nie, to wpisujcie w tym temacie "Nie wiem ". :D
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
prawidlowo nie powinien byc, ale kto wie moze jakis producent cos zrobi, lepsze procesory (chip) wstawiaja do odtwarzaczy blu-ray a nie DVD
 

bemx2k

New member
ernet

95% plikow .mkv jakie widzialem to filmy HD 720p i 1080p wiec jakim cudem odtwarzacz DVD moze toto zdekodowac ??? srednio od 3 do 5 razy wiecej danych inne codecki struktura .

Byc moze jest na rynku jakies Chinskie monstrum ktore potrafi to odczxtac/zdekodowac ale bedzie to malo popularny sprzet .

Nic tylko kase zxbierac i kupic w miare tani i wydajny BlueRay player z mozliwoscia odczytu .MKV
LG w tym temacie ma wspanialy stosunek cena/wydajnosc
 

Kaszan

New member
Skoro filmy mkv 1080p z dźwiękiem w DTS zajmują ok.8-9 Gb to jakie 3-5 razy więcej danych? Są filmy 720p z dźwiękiem ac3 które śmiało wchodzą na płytkę jednowarstwową.
ernet polecam Ci poszukać jakiegoś odtwarzacza sieciowego- co prawda płytki do niego nie wrzucisz ale z dysku twardego czy pendriva najsprawniej odtworzysz na nim wszystkie popularne formaty.
 

janusz

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam kilka miesięcy temu na rynku takie odtwarzacze oferowły: Manta, Ferguson i LG. Niektóre odtwarzały mkv, inne DivX HD ( nie pamiętam który co ). Niemniej radziły sobie tylko z niektórymi plikami, a kosztowały około 300 zł, więc chyba lepiej kupić za 450 zł BR LG350V, albo dopłcic do modelu 370, ewentualnie Smsung 1600. Za niewiele większe pieniądze jest BR i lepsze odtwarzanie mkv.
 

adam6150

New member
A ja proponuje kupno Blu-Raya za cene DVD.
LG 350V ( koniecznie z literką V) kosztuje tylko 465 pln.+ kurier . wuwuwu kropka euro kropka com
To naprawde nie wiele więcej niż dobry DVD a czyta wszystko co potrzeba.
 

lukaszzz

New member
A ja proponuje kupno Blu-Raya za cene DVD. LG 350V...
Właśnie myślę o zakupie tego odtwarzacza, jego cena do 500 zł jest nawet OK.
Tylko tak, posiadam telewizor LCD SHARP 32D44 o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, więc moje oczy nie nacieszą się jakością filmów Blu-ray, a jedynie filmami DivX jakości 720p (szerokość obrazu 1280 pikseli), niestety 1080p już nie.

Może lepiej kupić taniej - odtwarzacz DVD, który odtwarza DivX powiedzmy 720p, np Philips DVP5980. Obecnie mój odtwarzacz odtwarza maksymalnie 480p.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Właśnie myślę o zakupie tego odtwarzacza, jego cena do 500 zł jest nawet OK.
Tylko tak, posiadam telewizor LCD SHARP 32D44 o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, więc moje oczy nie nacieszą się jakością filmów Blu-ray, a jedynie filmami DivX jakości 720p (szerokość obrazu 1280 pikseli), niestety 1080p już nie.

Może lepiej kupić taniej - odtwarzacz DVD, który odtwarza DivX powiedzmy 720p, np Philips DVP5980. Obecnie mój odtwarzacz odtwarza maksymalnie 480p.

Może się nie znam, ale myśle,że zauważysz róznicę od razu na korzyść mkf.
 

ernet

Active member
Bez reklam
A ja proponuje kupno Blu-Raya za cene DVD.
LG 350V ( koniecznie z literką V) kosztuje tylko 465 pln.+ kurier . wuwuwu kropka euro kropka com
To naprawde nie wiele więcej niż dobry DVD a czyta wszystko co potrzeba.

Wiesz, to może być tak zwany "złoty środek ". Sprawdzę,co ten
LG potrafi. Bardzo chciałem kupić LG 390, ale.... święta juz mineły :(

1) Tylko nie znalazłem informacji czy obsługuje NTFS ?!
2) Wideo – MPEG4 AVC (H.264) - NIE
3) Wideo – AVCHD - tak

Tyle z opisu na stronie LG, ale czy te dwa formaty, to nie jest TO SAMO ???
Szukałem w internecie i wszędzie występuje w opisie jako H.264/MPEG-4 AVC
Ale znalazłem to: " AVCHD uses MPEG-4 AVC/H.264 compression and encoding for video recording".
" AVCHD wykorzystuje MPEG-4 AVC/H.264 dla kompresji i kodowania wideo nagrywania ".
" Wideo w formacie AVCHD jest rejestrowane za pomocą wideo MPEG-4 AVC/H.264 kompresji. "
Czyli wychodzi na to,że AVCHD niejako " z urzędu " zawiera MPEG4 AVC (H.264).
Jeśli tak, to w/w informacja jest błedna. Czy dobrze to rozumiem ???

Tak szczegółowo dociekam,bo nagrywam filmy HD moim aparatem cyfrowym Sony-HX1 (jakość rewelacyjna nota bene ). Nie jestem ciagle pewien ( nawet wobec w/w informacji z internetu ),czy rzeczywiście jest różnica między MPEG4 AVC (H.264) a AVCHD co sprowadza się do prostego pytania czy LG 350V odtworzy te pliki HD video ?
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
Pozostaje Ci iść do sklepu i uprosić kolesia, by ten pozwolił sprawdzić.
Znajdz posty o treści: KTORY BD CZYTA PLIKI MKV?
tam ktoś pisał troche o tym playerku na temat NTFS
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
lukaszzz

Z odtwarzacza BD spokojnie nacieszysz się jakością!!!
Kup Blu-Ray LG i będzie OK". (350V lub 370)
 

adam6150

New member
Właśnie myślę o zakupie tego odtwarzacza, jego cena do 500 zł jest nawet OK.
Tylko tak, posiadam telewizor LCD SHARP 32D44 o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, więc moje oczy nie nacieszą się jakością filmów Blu-ray, a jedynie filmami DivX jakości 720p (szerokość obrazu 1280 pikseli), niestety 1080p już nie.

Może lepiej kupić taniej - odtwarzacz DVD, który odtwarza DivX powiedzmy 720p, np Philips DVP5980. Obecnie mój odtwarzacz odtwarza maksymalnie 480p.

Za dużą wage przywiązujesz do tych cyferek. Telewizor HD - Redy(1366/768) o przekątnej 32" ustepuje telew. Full HD tylko nieznacznie. Blu-Ray da zawsze lepszy obraz niż DVD. NIE MARTW SIĘ NAPEWNO ZOBACZYSZ JAKOŚĆ BLU-RAYA
LUDZIE !!! NIE MARNUJCIE DZISIAJ KASY NA KUPNO DVD.
DOBRY( NIE ZAWSZE DROGI) BD BEDZIE ZAWSZE LEPSZY NIŻ DVD. LG BIJE RESZTE SWOJA FUNKCJONALNOŚĆIĄ
 

bemx2k

New member
Kaszan


Gwarantuje Ci ze pomiedzy DVD PAL a Full HD jest minimum 4-5x wiecej danych , poczytaj wiecej zrozum technologie .
Jako ze kompresja H264/AVCHD jest bardziej wydajna od tej z DVD ( MPEG2 ) to pliki sa mniejsze niz bys przypuszczal ale danych wynikajacych z roznic w rozdzielczosciach jest okolo 4,5x wiecej oczywiscie zalkeznie od filmu .
 

lukaszzz

New member
Dzięki za odpowiedzi, przekonałem się jednak do LG 350V.
Nie będę się cofał w przeszłość i kupował zwykłego DVD z DivX HD, skoro BD stają się coraz popularniejsze i mój LCD SHARP 32D44 ładnie sobie z tym poradzi.
 

janusz

New member
Bez reklam
Zapominasz, że rozdzielczość to nie wszystko. Pliki mkv czy DivX HD w rozdzielczości 720p będą miały niższą jakość od BR na Twoim TV HD Ready, pomimo, że uzyskasz identyczną rozdzielczość. BR jest bez kompresji, natomiast mkv jest skompresowany, co odbije się na jakopści. To identyczni jak DVD i DivX, rozdzielczość taka sama, ale w zależności od stopnia kompresji DivX ogląda sie gorzej.
 

kof

New member
BD 350V jest na polskiej stronie LG ale czy wszystko odtwarza?

Wideo – MPEG2 Tak
Wideo – MPEG4 AVC (H.264) Nie

Wideo – AVCHD
Tak
Wideo – MPEG4
Tak
Wideo - DivX Tak
Wideo - MKV Tak
Cyfrowo-analogowy konwerter wideo 108MHZ/10bit

Dla porównania: bd 370
Wideo – MPEG2 Tak
Wideo – MPEG4 AVC (H.264) Tak

Wideo – AVCHD Tak
Wideo – MPEG4 Tak
Wideo - DivX Tak

Wideo - MKV Tak
Cyfrowo-analogowy konwerter wideo 148MHz/12bit


Czyli czego nie łyknie 350V, a da radę 370 ?
 

Yahoou77

Member
Czy jest na rynku zwykły DVD Player z wejściem USB (ale nie koniecznie ) odtwarzający pliki mkv. ? oraz MPEG4 AVC H.264 .Właściwie nie potrzebuję BD, ale taki w/w przydałby się mi także do odtwarzania filmów rodzinnych ( mógłbym je trzymać na pendrivach ), które okazjonalnie nagrywam moim HX-1 ( MPEG4 AVC H.264 ).

Rozumiem, że chodzi Ci o odtwarzanie filmów nagranych aparatem Sony DSC-HX1..? Jesli tak, to lepiej sprawdź w sklepie czy w czystej nieprzetworzonej postaci odtwarzacz je przeczyta. Ja zgrałem kilka filmów na płytę DVD i uderzyłem w sklepy RTV w celu sprawdzenia, który odtwarzacz wyświetli poprawnie filmiki i żaden testowany nie dał rady :( Testowałem na Samsungach 1600, 3600, 4600, Sony 350, reszta nie była podłączona. Obecnie przetworzyłem filmiki na format AVCHD, wypaliłem płytkę i mam zamiar się przejść po sklepach. Pozdrawiam!
 

MMrozo

New member
Z tego aparatu filmy na pewno czyta PS3 i byłem przekonany, że BD Sony też będą czytały. Jeśli nagrywasz w HD to nie ma takiego odtwarzacza DVD, który by to przeczytał.
 
Do góry