Czy faktycznie widać różnice pomiędzy QE75Q70D vs QE75Q80D vs QE75QN85D

plpiters

New member
Cześć
poszukuję 75' i zastanawiam się nad:
QE75Q70D - cena 5249
QE75Q80D - cena 5759
QE75QN85D - cena 6749

Czy normalny użytkownik zauważy faktycznie różnicę?
Główne wykorzystanie:
Stacje informacyjne (lecące w tle) - w dzień
Netflix, HBO, Disney - różnie
PS5 - przeważnie w nocy

OLED jak dla mnie w tej wielkości jeszcze za drogi, zastanawiam się nad faktycznymi różnicami (praktycznymi do zauważenia przez normalną osobę, nie chodzi mi "o cyferki")
wg displayspecifications tylko 80D ma niby matrycę IPS którą chyba większość osób tutaj odradza (nie wiem dlaczego, chyba chodzi o czerń, natomiast sam od lat używam w monitorach tylko takiej matrycy, monitory z VA "obchodzę" szerokim łukiem - zdecydowanie, dla mnie gorsza jakość obrazu)
drugą różnicą jest typ podświetlenie
QE75Q70D - Edge LED
QE75Q80D - Direct LED
QE75QN85D - Mini LED

Czy naprawdę jest to tak odczuwalne i widoczne w praktyce?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę - odczuwalne dla każdego normalnego użytkownika, jeśli chcesz porównać do mini leda i do opisanych potrzeb.
I warty dopłaty 1000 zł
Przy monitorach to działa trochę inaczej z uwagi na odległość od ekranu i z uwagi na przejścia tonalne i kąty boczne.
Ile masz max kasy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zrozumiałe.
Cena 6749 zł to cena nie z polskiej dystrybucji.
Więc masz przy takim zakupie - spore ryzyko gwarancyjne.
Z polskiej dystrybucji za 8999 zł , więc spora różnica.

Jeśli zostajesz z Samsungiem - to Mini led z dopłatą czy bez.
A mini led 85" Ci się nie mieści ?
 

plpiters

New member
nie wiem o co chodzi z polską lub niepolską dystrybucją, jak jakaś dystrybucja powiedzmy z DE na fakturę normalnie to może być tylko lepiej (tak przeważnie jest z rzeczami z rynku niemieckiego w porównaniu do naszego rynku - w PL przeważnie elektronika jest droższa)
mini led 85" spokojnie się zmieści, ale niestety za drogi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mini led 85C805 masz za 7999 zł - więc w klasie cenowej.
Wielkość niesie najwięcej radości.
Masz z pakietem.

Z innej dystrybucji jest często tak.
Jeśli sklep się np zamknie a serwis napisze przy problemie gwarancyjnym - wymiana na drodze handlowej - to jesteś z zepsutym modelem.
Jeśli sklep dalej działa - a towar np z Węgier - to muszą wysłać do nich i czekać na zwrot - to trwa dużo dłużej niż 14 dni.
Niektóre modele są serwisowane .
Najlepiej , jeśli zapytasz w Samsungu,
 

plpiters

New member
jak ma się TCL do Samsunga? chodzi mi o jakość, szybkość działania systemu itp
osobiście nie "ufam" androidowi - mam starego Philipsa z androidem i to jest dramat jakiś strasznie muli (na początku chodził tak ładnie szybko), sąsiad ma LG z ubiegłego roku podobna historia z WebOS ... Wcześniej miałem Sony, który był mega wolny w porównaniu do Samsungowego Tizena
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ma dużo większe możliwości, bo ma system otwarty, ma zdecydowanie więcej aplikacji i możesz dodatkowo dogrywać inne.
Ma wszystkie HDRy, ma lepszy dźwięk , dłuższe aktualizacje ze względu na system,
NO i wielkość 85" - robi znacznie większe wrażenie.,
 
Do góry