Czy 50ST50 to dobra plazma do salonu? i jaki TV do sypialni?

wawel

New member
Witam wszystkich użytkowników forum!

Jestem na etapie intensywnego poszukiwania TV. Po przeczytaniu niezliczonych tematów na tym i innych forach oraz po zaciągnięciu opinii u telemaniaków, chciałem się Was poradzić w tej kwestii. Mam wrażenie, że im więcej czytam, tym mniej wiem. Chcę plazmę, to wiem na pewno. Poniżej opis tego o czym myślę do salonu. A następnie TV do sypialni.

PIERWSZY TELEWIZOR

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 21m2 z otwartą kuchnią
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2,7m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Południowy-wschód. A dokładnie linia w której jest zbudowany budynek na tarczy zegarowej wskazywałaby 8:10 (lub 1:40), gdzie 12 to północ, 6 południe, 3 wschód a 9 zachód.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - 20'' Philips kineskopowy z płaskim ekranem "tymczasowe" rozwiązanie jest już z nami 3 lata.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - 3D, Full HD, minimum 50", wi-fi dobre przeglądanie internetu, hdmi, USB.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Na teraz kablówka z bardzo przyzwoitym sygnałem a w przyszłości cyfra +
10.Jakie urządzenia ? - Kino domowe, ps3, laptop, DVD, aparat fotograficzny Panasonica Lumix
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - od 6 do 10h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - Nie znam się. Ściana na której będzie wisiał telewizor jest oddalona o 5,7m od okna.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - film, sport, wiadomości, filmy dla dzieci
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - 1-2 h dziennie
16.Preferencje co do marki ? - sony, samsung, panasonic, niektórzy mówią że lg są OK, ale mnie nie przekonuje ta marka i poprzez stereotyp z dzieciństwa omijam ją szerokim łukiem. Ale jestem gotowy na wszelkie propozycje.
17.Preferencje co do wielkości ? - minimum 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - brzydki obraz, nienaturalne barwy, drażniący uszy dźwięk z głośników, u teściów toshiba niekiedy nie rozpoznaje w jakim formacie jest nadawany program i trzeba zmieniać ręcznie, słaba jakoś wykonania obudowy i plota, słaba funkcjonalność pilota
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - 5h w dzień i 5h wieczorami i nocą
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - absolutny max z 5 letnią gwarancją 5000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? Tak, ale nie wiem jaka jest różnica pomiędzy pasywną i aktywną technologiąi która jest lepsza dla wzroku.

Kolega radził zakup Panas 50VT50 i chciałem ją kupić, ale przeraziłem się jednak ceną. Potem zainteresowałem się GT, ale... jest słabo dostępny. W końcu zobaczyłem, że 50ST50 stoi w przyzwoitej cenie w sklepach internetowych i mieści się w mojej granicy wytrzymałości ceny. A dodatkowo jest przez niektórych wyżej ceniony niż 50VT30. Moje oczy nie są tak wrażliwe na różne parametry telewizorów, jak niektórych melomanów i telemaniaków z tego forum, dlatego mam nadzieję, że zarówno funkcjonalność jak i jakość obrazu będzie dla mnie nie tylko wystarczająca, ale będzie mnie bardzo zadowalać.

DRUGI TELEWIZOR

Spodobał mi się pomysł telewizora w sypialni. Nie musi to być żaden kosmos, po prostu oglądanie kablówki czy cyfry leżąc w łóżku. Nie mam tu żadnych preferencji co do firmy, tego czy ma to być plazna czy LED, a nawet nie wiem jaki duży ma on być.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 2,25 na 4,7
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2,7m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - TV ma być zawieszony na wysokości 1,7 od podłogi po lewej stronie czyli pod skosem i do góry trzeba go będzie oglądać, ale może się uda dostać dobry uchwyt na ścianę umożliwiający wysunięcie telewizora w stronę środka
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Południowy-zachód. A linia w której jest zbudowany budynek na tarczy zegarowej wskazywałaby 4:55 (lub 11:25), gdzie 12 to północ, 6 południe, 3 wschód a 9 zachód.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Nigdy nie miałem w sypialni telewizora.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Full HD, może być wi-fi i dobre przeglądanie internetu, hdmi, USB.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Na teraz kablówka z bardzo przyzwoitym sygnałem a w przyszłości cyfra +
10.Jakie urządzenia ? - DVD, cyfra +
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 1-2h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - Nie znam się. Ściana na której będzie wisiał telewizor jest oddalona o 2,0m od okna.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - film, sport, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? -
16.Preferencje co do marki ? - sony, samsung, panasonic, niektórzy mówią że lg są OK, ale mnie nie przekonuje ta marka i poprzez stereotyp z dzieciństwa omijam ją szerokim łukiem. Ale jestem gotowy na wszelkie propozycje.
17.Preferencje co do wielkości ? - Nie mam pojęcia. Najlepiej, żeby podczas oglądania meczu w nocy nie trzeba było pilki szukać na zbyt małym ekranie.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - brzydki obraz, nienaturalne barwy, drażniący uszy dźwięk z głośników, u teściów toshiba niekiedy nie rozpoznaje w jakim formacie jest nadawany program i trzeba zmieniać ręcznie, słaba jakoś wykonania obudowy i plota, słaba funkcjonalność pilota
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - Ten Tv ma chodzić rano podczas wiadomości i wieczorami/nocami podczas meczów/filmów
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - absolutny max z 5 letnią gwarancją 2000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? Chyba nie jest to konieczne do sypialni.

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc!
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jeśli salon jest z otwartą kuchnią i spore nasłonecznienie,to możesz też rozważyć zakup Philipsa 46'' 5507,a do sypialni plazmę 50ST50.
 
Do góry